Sportas

2021.10.27 13:36

Pekino žiemos žaidynių organizatoriai: didžiausias iššūkis – koronavirusas

BNS2021.10.27 13:36

Po 100 dienų prasidėsiančios Pekino žiemos olimpinės žaidynės apsaugojimas nuo pandeminio koronaviruso yra „didžiausias iššūkis“, trečiadienį sakė organizatoriai, Kinijai dėl nedidelių COVID-19 protrūkių paskelbus griežtą karantiną milijonams žmonių.

Kinijos sostinė vasario mėnesį taps pirmuoju miestu, surengusiu ir vasaros, ir žiemos žaidynes, o praėjusią savaitę per kuklią ceremoniją priėmė olimpinę ugnį.

COVID-19 atvejų skaičius Kinijoje išlieka mažas. Trečiadienį Pekine pranešta tik apie tris užsikrėtimo atvejus. Kitur šalyje taip pat yra nedidelių ligos židinių, bet visoje Kinijoje pareigūnai yra susirūpinę.

Kinijos vyriausybė laikosi pozicijos, kad šalyje neturi būti nė vieno COVID-19 atvejo, ir to siekia griežtomis priemonėmis: karantinu milijonams, masiniu testavimu mažiausiai 11 provincijų, daugelio skrydžių ir kelionių traukiniais sustabdymu.

„Pandemija yra didžiausias iššūkis žiemos olimpinių žaidynių organizavimui“, – spaudos konferencijoje sakė Pekino olimpiados organizacinio komiteto vykdomasis vicepirmininkas Zhang Jiandongas.

Kinijos griežtos taisyklės „gali sumažinti COVID-19 riziką ir poveikį“, sakė jis ir pridūrė, kad tie žmonės uždarame žaidynių „burbule“, kurie nesilaikys kovos su pandemija priemonių, pajus pasekmes, įskaitant diskvalifikaciją.

Pasak Zhang Jiandongo, „visas pasirengimas baigtas“, žaidynių vietos užbaigtos.

Žiemos žaidynės prasidės vos pusmetis po Tokijo vasaros olimpinių žaidynių, kurios dėl pandemijos buvo atidėta metams.

Pekino žaidynės vyks uždarame „burbule“. Maždaug 2,9 tūkst. sportininkų turės būti visiškai paskiepyti nuo COVID-19 arba privalės atvykę laikytis 21 dienos karantino. Jie taip pat kasdien bus testuojami.

Per žiemos žaidynes, vyksiančias vasario 4–20 dienomis, bus naudojami kai kurie 2008-ųjų vasaros žaidynės objektai, įskaitant „Paukščio lizdu“ vadinamą nacionalinį stadioną, kur vyks atidarymo ir uždarymo ceremonijos.

Tačiau pirkti žiūrovų bilietus galės tik Kinijoje gyvenantys žmonės.

„Vakcinavimo politika, „uždaro ciklo“ valdymo sistema ir reguliarus testavimas yra tarp esminių elementų, sudarysiančių sąlygas žaidynėms vykti saugiai“, – trečiadienį paskelbė Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt