Sportas

2021.10.27 08:17

Artūras Milaknis – apie tritaškius Tel Avive, Zdovco sumanymą ir „Žalgirio“ trūkumus

LRT.lt2021.10.27 08:17

Artūras Milaknis rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ pataikė pirmuosius tris tritaškius, tačiau galingą spurtą pirmajame kėlinyje surengusi Kauno „Žalgirio“ ekipa vėl buvo priversta pripažinti varžovų pranašumą.

Kauniečiai išvykoje 62:76 nusileido „Maccabi“ krepšininkams ir patyrė šeštąjį pralaimėjimą šiame Eurolygos sezone.

A. Milaknis buvo rezultatyviausias žalgiriečių gretose – per 22 žaidimo minutes surinko 17 taškų, iš kurių 15 pelnė vien tolimais metimais.

„Pradžia buvo labai sunki, bet paskui grįžome į rungtynes. Antroje pusėje jau atsirado daugiau klaidų gynyboje, pritrūko išpildymo puolime, varžovai bėgo į greitus išpuolius, pasidarė persvarą ir paskui sugrįžti buvo labai sunku. Pabaigoje dar bandėme kilti į šturmą, bet neužteko jėgų ir laiko“, – „Žalgiris TV“ po akistatos Tel Avive teigė A. Milaknis.

– Jure Zdovcas rungtynių pradžioje paprašė minutės pertraukėlės, po kurio surengėte spurtą 18:2. Ką akcentavo treneris?

– Pradėjome žaisti daug agresyviau gynyboje, atėjo pagalbos ten, kur reikėjo. Pradėjome laiku daryti pražangas, buvome daug aktyvesni, ko trūko pačioje pradžioje. Viskas apsivertė aukštyn, sugrįžo energija ir fiziškumas. Aišku, dar puolime kamuolys sujudėjo gerai, atradome tuos laisvus metimus, susimetėme ir grįžome į rungtynes.

– Kokios buvo pagrindinės priežastys, kad antroje pusėje taip ir nepavyko prisivyti varžovų?

– Manau, kad mūsų pačių klaidos, po kurių jiems leisdavome išbėgti į greitą puolimą. Nepadarėme baudų, nesigynėme tiek kietai, kiek reikėtų. Jau po vienų rungtynių sakiau, kad gal geriau visiems išsibauduoti, bet neleisti varžovams rinkti lengvų taškų. Reiktų dar peržiūrėti rungtynes, bet trečiajame kėlinyje, manau, įvyko tas lemiamas lūžis. Jie įgavo 13 taškų persvarą, o žaidžiant namuose tokiai komandai kaip „Maccabi“ to laisvumo atsiranda dar daugiau.

– Kokios buvo pagrindinės problemos puolime?

– Šiek tiek sustojo kamuolio judėjimas, neįeidavome tiek dažnai į baudos aikštelę, kiek norėjo treneris. Taip pat derinių išpildymas buvo lėtas, dėl ko teko ieškoti sprendimų paskutinėmis sekundėmis. Tai automatiškai tas metimas nesigauna toks paruoštas, kaip norėtum.

– Jums asmeniškai tai buvo puikios rungtynės puolime. Ar gavote nurodymų iš trenerio?

– Bet kas gali atsidurti mano pozicijoje. Treneris nori, kad judėtų kamuolys, o šiuo atveju kamuolys rado mane ir man pavyko sumesti tuos metimus. Aišku, prie naujojo trenerio kažkiek daugiau atsirado derinių ant metikų, bet dar reikia daug dirbti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt