Sportas

2021.10.26 23:32

Be pergalių liekantis Zdovcas: nesu stipriai nusivylęs

atnaujinta 7.38
LRT.lt2021.10.26 23:32

Kauno „Žalgirio“ (0-6) krepšininkai lieka be pergalių Eurolygoje, nes antradienio vakarą Tel Avive 62:76 nepasipriešino „Maccabi“ komandai. Po mačo treneris Jure Zdovcas nebuvo labai nusivylęs.

„Žinote, nesu labai stipriai nusivylęs. Mes turime akivaizdžių problemų, mums trūksta žaidėjų, mes nesame ritme“, – po mačo karštajame interviu Eurolygos televizijai sakė „Žalgirio“ treneris.

Ketvirtąją nesėkmę su komanda Eurolygoje patyręs slovėnas žada, kad kelią į pirmąjį laimėjimą komanda suras.

„Momentais mes tikrai rodėme charakterį. Jeigu mes išlaikysime tikėjime, tikrai rasime kelią į pirmąją pergalę“, – kalbėjo J. Zdovcas.

Vienintelė gera Lietuvos čempionų atkarpa Tel Avive buvo pirmojo kėlinio antroje pusėje, kai po tragiškos pradžios (2:14) „Žalgirį“ trimis iš eilės tritaškiais užkūrė A. Milaknis ir pavyko laimėti atkarpą 18:2 (20:16).

Prieš pat rungtynes paaikėjo, kad dėl galimai klaidingo koronaviruso testo nežais Tyleris Cavanaugh.

Ketvirtajame kėlinyje „Maccabi“ persvara vienu metu jau buvo triuškinama (79:60), tačiau patys šeimininkai skubotomis atakomis ir ne visada geriausiais sprendimais leido kauniečiams dar kabintis į rungtynes.

Jau penktadienį Kauno „Žalgirio“ laukia išvyka Stambule ir dvikova su Eurolygos čempionais „Anadolu Efes“.

– Prieš rungtynes paaiškėjo, kad dėl klaidingo koronaviruso testo nežais T. Cavanaugh. Kaip tai paveikė komandą?, – J. Zdovco paklausė „Žalgiris TV“.

– Nėra lengva, kai prieš rungtynes sužinai, kad turi dar vieną problemą. Manau, kad tai paveikė visą komandą. Dalis žaidėjų laukė rezultatų, nežinojo, kas vyksta. Bet vėlgi – neturime pasiteisinimų. Rungtynes pradėjome prastai, tas mus išmušė iš ritmo.

Žinojome, kad jeigu norime laimėti prieš „Maccabi“ turime turėti bent septynis tokiame lygyje žaisti galinčius krepšininkus. Nes varžovai tik ir laukia savo momento, kada galėtų smogti. Taip ir nutiko. Atsilikome 6 taškais, bandėme perlaužti rungtynes, nes jos galėjo pakrypti į bet kurią pusę. Tada gynyboje padarėme keletą klaidų, puolime praradome kamuolį. Po to buvo labai sunku sugrįžti. Aišku, turime išlikti pozityvūs, turime tikėti. Žinoma, trūksta, kad dalis žaidėjų iškart žaistų pasitempę, o ne tada, kai jau rungtynių baigtis yra aiški.

Vėlgi, neturime laiko treniruotėms, mokomės rungtynių metu, turime sunkų tvarkaraštį. Turime tikėti, pasisemti pozityvių dalykų iš šių rungtynių ir geri dalykai nutiks.

– Kiek aikštėje trūko T. Cavanaugh?

– Tyleris turi didelį kūną, o šiandien dėl jo trūkumo mes kentėjome. Buvo momentų, kai tiesiog prieš varžovus kai kuriose pozicijose atrodėme kaip jaunuoliai. Bet vėlgi bandėme kovoti iš visų jėgų, bet jeigu paklaustumėte manęs, turime kovoti dar labiau. Mes dar esame per konservatyvūs savo požiūriu, kai atsiliekame. Turime toliau kovoti. Bet, kaip ir sakiau, noriu išlikti pozityvus, noriu tai įkalti žaidėjams į galvą. Žinau, kad jiems dabar nėra lengva su dabartiniu tvarkaraščiu, traumomis. Tai veikia žaidėjus, bet aš tikiuosi, kad anksčiau ar vėliau mes rasime būdų, kaip laimėti.

– Po pirmųjų dviejų minučių pakeitėte Joshą Nebo. Kokia buvo to mintis?

– Buvo viena priežastis, nes Marekas buvo geresnis oponentas kovoje su Ante Žižičiumi. ‚,Maccabi“ turi daug atletiškų vyrukų penktoje pozicijoje. Jie turi Lessortą, Reynoldsą, o Joshas yra geresniais kovoje su jais. Mareką ir Joshą informavau, kad būtų pasirengę ir pasisaugotų dėl asmeninių pražangų.

– Po minutės pertraukėlės rungtynių pradžioje žalgiriečiai grįžo į rungtynes su didžiuliu spurtu. Ką pasakėte savo auklėtiniams?

– Pasakiau, kad žaidėjai tikėtų savimi, nes varžovai per lengvai rinko taškus. Gynyboje užstrigome su savo oponentais, neužkimšome erdvių. Aišku, mums kiek ir pasisekė, nes varžovai rotavo žaidėjus ir startinio penketo krepšininkai tuo metu atsisėdo ant suolo. Kaip bebūtų, dirbome gynyboje. Galiausiai, mūsų tikslas buvo sustabdyti Wilbekiną, jį ir sustabdėme. Tai buvo geras dalykas, mes tam ruošėmės. Bet žaidėme kai kuriose situacijoje per naiviai po krepšiu. Dabartinė situacijoje neturime leisti varžovams įmesti daugiau nei 70 taškų, jeigu norime laimėti.

– Artūras Milaknis surinko 17 taškų. Ar prieš rungtynes ir planavote žaisti per jį?

– Tai nutiko automatiškai, nes Tyleris (Cavanaugh) iškrito. Aš juo vis labiau pasitikiu. Šiandien turėjome rotuoti žaidėjus į aukštesnes pozicijas. Nielsas žaidė ketvirtoje, tad Milui irgi teko žaisti daugiau.

– „Žalgiris“ surinko tik 62 taškus. Kokios buvo pagrindinės problemos puolime?

– Kaip visada, gerai nesidalijome kamuoliu. Kai tai darome, atrandame laisvus žmones metimui. Puolime neturime daug ginklų. Negalime įvesti kamuolio po krepšiu, esame gerokai limituoti. Be to, kartais nesurenki daug taškų, nes prameti daug laisvų metimų. Turime problemų nuo pirmos dienos ir tai žinome. Būsiu labai laimingas, jeigu pelnysime daugiau taškų. Jų mums reikia, nes kitaip laimėti bus sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt