2021.10.26 20:21

Vieną solidžią atkarpą sužaidęs „Žalgiris“ krito prieš „Maccabi“

LRT.lt2021.10.26 20:21

Kauno „Žalgirio“ (0-6) nesėkmių serija Eurolygoje tęsiasi. Rungtynėse Tel Avive pirmajame ketvirtyje įspūdingą atkarpą 18:2 sužaidę Lietuvos čempionai jau antrajame ketvirtyje užstrigo puolime, paleido į priekį „Maccabi“ (4-2) ir patyrė šeštąją iš eilės nesėkmę – 62:76 (20:16, 10:23, 16:19, 16:18).

Prieš pat rungtynes paaikėjo, kad dėl galimai klaidingo koronaviruso testo nežais Tyleris Cavanaugh.

Gražiausi Kauno „Žalgirio“ su Tel Avivo „Maccabi“ rungtynių momentai

Šeimininkai rungtynes pradėjo puikiai, maudydami „Žalgirį“ gynyboje ir vos per tris minutes sumesdami dešimt taškų – 10:2. J. Zdovcui pakako dviejų minučių ir už prastą žaidimą iš aikštės ant suolo keliavo J. Nebo, duodamas kelią M. Blaževičiui.

„Maccabi“ pirmavo 14:2, kai tritaškį smeigė J. Strelniekas, taip užkurdamas kitą snaiperį – A. Milaknį. Šis pataikė dvitaškį, o tada „Maccabi“ krepšį draskė trys iš eilės Milo tritaškiai, o taip antroji ketvičio dalis baigėsi spurtu 18:2 ir kauniečių persvara 20:16.

Vis dėlto „Žalgiriui“ tiesiog trūko kokybės aikštėje, o ypač kauniečiai kentėjo gynyboje. Nors „Maccabi“ lyderis S. Wilbekinas strigo ir žaidė vieną prasčiausių sezono mačų, tačiau iš jo lyderių vaidmenis perėmė D. Williamsas ir K. Evansas.

Sulig pirmos mačo dalies pabaiga šeimininkai pirmavo 39:30, trečią ketvirtį pradėjo atkarpą 4:0 (43:30) ir daugiau jų pergalei grėsmės iš esmės jau nebuvo.

Po M. Lessorto pataisyto komandos draugo metimo „Maccabi“ pirmavo 55:41, o „Žalgiris“ tęsė nesėkmingą žaidimą abiejose aikštės pusėse. Likus pusantros minutės trečiajame ketvirtyje E. Ulanovas sumetė tris baudas, L. Lekavičius pataikė dvitaškį ir „Žalgiris“ bandė kabintis (46:55).

Ketvirtajame kėlinyje „Maccabi“ jau pirmavo net 79:60, bet „Žalgiris“ nepasidavė. Keli skuboti šeimininkų netaiklūs metimai, pataikyti taškai puolime ir po A. Milaknio tritaškio likus 2 min. priartėta iki 62:72.

Vis dėlto paskutinę viltį nubraukė J. Nunnally, kitoje aikštės pusėje po prasiveržimo pelnęs dvitaškį su M. Blaževičiaus. pražangą. Teisėjai tik peržiūrėję epizodą skyrė pražangą gynyboje, nors iš pradžių fiksavo amerikiečio pražangą puolime.

Jau penktadienį Kauno „Žalgirio“ laukia išvyka į Stambulą ir dvikova su Eurolygos čempionais „Anadolu Efes“.

„Maccabi“: D. Williamsas (4/8 dvit., 2/2 trit., 7 atk. kam., 23 naud.) 17, J. Nunnally (6/9 dvit.) 15, A. Žižičius (7/10 dvit., 9 atk. kam., 20 naud.) 14, K. Evansas (4/4 dvit.) 13.

„Žalgiris“: A. Milaknis (5/9 trit.) 17, J. Nebo (4/7 dvit., 9 atk. kam.) 10, N. Giffey`us (5 atk. kam.) 9, J. Strelniekas (1/5 trit.) 7, L. Lekavičius (5 rez. perd.) ir M. Kalnietis (0/4 trit.) po 6.