2021.10.26 18:50

Iki paskutinės sekundės kovojęs „Lietkabelis“ krito prieš „Lokomotiv“

LRT.lt2021.10.26 18:50

Panevėžio „Lietkabelio“ (1-1) krepšininkai pirmą kartą šiame sezone žais-dė Europos taurės rungtynes namuose ir padovanojo savo sirgaliams labai gražią kovą. Iki pasktuinių sekundžių kovoję panevėžiečiai galiausiai 84:85 (24:23, 21:19, 19:26, 20:17) krito prieš Krasnodaro „Lokomotiv“ (2-0).

Panevėžio komanda sėkmingai pradėjo mačą, kai po dviejų minučių pirmavo 10:7. Po tritaškį pataikė V. Lipkevičius ir G. Orelikas, o 6 taškus svečiams buvo surinkęs J. Motley. Visas pirmasis ketvirtis klostėsi lygiai, o taškus pelnė net 7 skirtingi „Lietkabelio“ žaidėjai. N. Radičevičiaus baudų metimai ketvirčio pabaigoje leido šeimininkams pirmauti 24:23.

Antrajame ketvirtyje „Lietkabelis“ startavo atkarpa 5:0 ir dusyk jau turėjo šešių taškų pranašumą (29:23, 35:29), bet jo išsaugoti nepavyko. Šešis taškus antrajame ketvirtyje panevėžiečiams surinko P. Kalaitzakis. „Lokomotiv“ ketvirčio pabaigoje priartėjo iki taško, bet K. Beržinio ir K. Žemaičio dvitaškiai leido šeimininkams išsaugoti pranašumą – 45:42.

Trečiajame ketvirtyje „Lietkabelis“ ir vėl buvo pasiekęs šešių taškų persvarą, bet antroje kėlinio pusėje „Lokomotiv“ sugebėjo pakreipti mačą sava vaga. Pusantros minutės atkarpą 6:0 laimėję svečiai išsiveržė į priekį 58:52.

Netrukus P. Kalaitzakis smeigė tritaškį, du taškus pridėjo G. Maldūnas ir šeimininkai neleido „Lokomotiv“ atitrūkti – 61:62. S. Ilnickio tritaški kėlinio pabaigoje vis dėlto leido svečiams pirmauti 68:64.

V. Emčenka ketvirtą kėlinį pradėjo tritaškiu, sukraudamas „Lokomotiv“ rekordinę persvarą (71:64), bet šeimininkai iškart atsakė penkiais taškais iš eilės. Po G. Oreliko tritaškio komandas skyrė tik metimas (75:77), bet tada iš toli pataikė E. McCollumas, o D. Gagičius užsidirbo penktąją asmeninę pražangą ir likus beveik 6 minutėms pagrindinio laiko baigė savo pasirodymą.

„Lietkabelis“ toliau kabinosi į varžovus ir likus žaisti 2 min. P. Kalaitzakis išlygino rezultatą ties 82:82. Keli abiejų komandų metimai buvo netaiklūs ir likus 55 sek. „Lokomotiv“ turėjo kamuolį savo rankose. Po minutės pertraukėlės S. Ilnickis smeigė tritaškį, palikdamas šeimininkams 33 sek

Svečiai neleido „Lietkabeliui“ mesti iš toli, pražanga sustabdė P. Kalaitzakį, kuris sumetė baudas, bet po jų pražanga sustabdyti varžovų panevėžiečiai nespėjo ir normaliai atakai laiko nebeliko.

Įdomu, kad taškus šiose rungtynėse pelnė visi 9 aikštėję pasirodę „Lietkabelio“ žaidėjai.

„Lietkabelis“: P. Kalaitzakis (4/7 dvit., 1/2 trit., 11/13 baud., 24 naud. bal.) 22, G. Orelikas (3/8 trit., 7 atk. kam.) ir G. Maldūnas (5/8 dvit., 6 atk. kam.) po 11, V. Lipkevičius (9 atk. kam.) 10.

„Lokomotiv“: E. McCollumas (3/9 dvit., 2/6 trit., 6/8 baud.) 18, J. Motley (6/7 dvit.) 17, S. Kiddas 14, D. Thompsonas (11 rez. perd.) 12.

Pirmose Europos taurės sezono rungtynėse „Lietkabelio“ krepšininkai išvykoje sunkiai, tačiau galiausiai susitvarkė su Vroclavo „Slask“ ekipa – 70:59.

„Lokomotiv“ prieš savaitę namuose tokiu pačiu skirtumu (93:82) laimėjo prieš Andorod „MoraBanc“ ekipą.

Į pergalę Rusijos klubą vedė amerikiečių trio – net 29 taškus pelnė Jonathanas Motley (10/12 dvit., 9/10 baud.), 20 taškų įmetė Darius Thompsonas (8/8 dvit.), o dar 18 prisidėjo Errickas McCollumas.

„Lietkabelis“ ir „Lokomotiv“ susitiko Europos taurėje ir praėjusiame sezone. Panevėžyje svečiai laimėjo net 105:76, o namie pergalę iškovojo sunkiau – 94:90.

Krasnodaro ekipa Europos taurės kovas praėjusį sezoną užbaigė ketvirtfinalyje, kai serijoje 1-2 nusileido vėliau čempionų titulą laimėjusiai ir šį sezoną Eurolygoje žaidžiančiai Kazanės „Uniks“ ekipai.