2021.10.26 06:49

NBA lygoje – monstriškas Valančiūno žaidimas, apsistumdymas ir pirmoji „Pelicans“ pergalė

LRT.lt2021.10.26 06:49

Jonas Valančiūnas atkovojo daugiau kamuolių, nei pelnė taškų, o jo atstovaujamas Naujojo Orleano „Pelicans“ (1-3) klubas iškovojo pirmąją sezono pergalę.

„Pelicans“ išvykoje 107:98 (25:19, 29:24, 26:30, 27:25) įveikė Minesotos „Timberwolves“ (2-1) krepšininkus.

Lietuvis aikštėje praleido 39 minutes ir per jas pelnė 22 taškus (7/18 dvit. met., 8/8 baud. met.), atkovojo 23 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 varžovo metimus ir kartą suklydo.

Iki atkovotų kamuolio asmeninio rekordo J. Valnčiūnui pritrūko dar dviejų sugriebtų kamuolių. Tačiau Naujojo Orleano klube lietuvis tapo vos šeštuoju žaidėjų istorijoje, kuriam per rungtynes pavyko atkovoti bent 20 kamuolių ir plenyti bent 20 taškų.

„Pelicans“ rungtynes pradėjo užtikrinčiau ir iki pertraukos įgijo dviženklę persvarą – 54:43. Trečiajame kėlinyje „Timberwolves“ kiek priartėjo, tačiau iki pat rungtynių pabaigos „Pelicans“ sugebėjo išsaugoti saugų pranašumą ir džiaugėsi pirmąja pergale sezone.

Rungtynių metu J. Valančiūnas įsivėlė ir į konfliktą su varžovų gynėju Patricku Beverley. Pastarasis priėjo prie lietuvio, kuris stovėjo prie baudų metimo linijos, ir įvyko žaidėjų apsistumdymas.

„Pelicans“ šioje dvikovoje vertėsi be traumuotos savo didžiausios žvaigždės Ziono Williamsono.

Kitas rungtynes „Pelicans“ žais naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį Lietuvos laiku ir susikaus su Atlantos „Hawks“ krepšininkais.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 27, Jonas Valančiūnas 22, Devonte Grahamas 21, Nickeilas Alexanderis-Walkeris 17 taškų.

„Timberwolves“: Karlas Anthony-Townas 32, Anthony Edwardsas 28, Patrickas Beverley 13, D'Angelo Russellas 9 taškai.