Sportas

2021.10.25 21:21

Prezidento malonės nesulaukę Ambrulevičius ir Reed: mūsų Lietuvai iškovotas kelialapis – neįvertintas

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.25 21:21

Lietuvos šokių ant ledo pora Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed su jauduliu pristatė naujo, olimpinio sezono programą. Tiesa, ar jausminga laisvoji programa, kurta su Margarita Drobiazko ir Povilu Vanagu, atsidurs ant olimpinio ledo Pekine, čiuožėjai dar nežino. Pirmose sezono varžybose Budapešte Lietuvos pora užėmė antrą vietą ir vis dar puoselėja viltį atstovauti mūsų šaliai Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse.

Į varžybas susitelkę sportininkai stengiasi negalvoti apie prezidento Gitano Nausėdos sprendimą nesuteikti Lietuvos pilietybės A. Reed, bet jaučiasi neįvertinti. „Juk iškovojome kelialapį Lietuvai. Tai jau didžiulis pasiekimas. Ketverių metų darbas. Tai nėra taip paprasta kaip kažkam atrodo“, – tvirtina S. Ambrulevičius.

Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed pristatė naują programą: dar vis puoselėja viltį atstovauti žiemos olimpinėse žaidynėse

Ketverius metus kartu čiuožiantys sportininkai kartu pasiekė tikslą – iškovojo vietą Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse. Tačiau šią vasarą sulaukė nemalonios žinios – prezidentas Gitanas Nausėda išimties tvarka nesuteikė amerikietei A. Reed Lietuvos pilietybės.

Anot prezidentūros, nėra duomenų, kurie neabejotinai patvirtintų asmens ypatingus nuopelnus Lietuvai. S. Ambrulevičius su tokiu įvertinimu nesutinka. Čiuožėjas įsitikinęs, kad iškovotas kelialapis jau yra didžiulis pasiekimas.

Likus mažiau nei trims mėnesiams, iki žiemos žaidynių tai yra vienintelis lietuvių iškovotas kelialapis. Biatlonininkai ir slidininkai dar laukia šalims skiriamų kvotų vietų.

„Mes jau tai pasiekėme. Žmonės gal klaidinasi ir galvoja, kad tai asmeninis pasiekimas, bet mes jį iškovojome šaliai. Tai yra šalies galimybė. Tas pasiekimas nedings, net jei mes nustotume čiuožti. Šaliai galimybė lieka. Norime pasiekti dar geresnių rezultatų ir jais džiaugtis. Mes to siekėme metų metus. Ne per vieną naktį atėjo tas kelialapio iškovojimas. Kažkaip keista, kad galima į tai neatkreipti dėmesio. Tai buvo ketverių metų darbas. Manau, kad tai yra didelis laimėjimas. Mes kol kas esame vieninteliai iškovoję tą kelialapį Lietuvai. Tai nėra taip lengva kaip kitiems atrodo“, – įsitikinęs 29-erių čiuožėjas.

„Aš neturiu žodžių. Man tai privilegija ir garbė. Mano santykiai su Sauliumi ant ledo ir už jo ribų yra nuostabūs. Man didžiulė garbė čiuožti už Lietuvą. Kiekvieną kartą mes pasauliui atstovaujame ne tik save, bet visą šalį. Tikiuosi, kad visi gali pamatyti, kokia nuostabi yra Lietuva“, – apie atstovavimą mūsų šaliai kalba A. Reed.

Tai buvo ketverių metų darbas. Manau, kad tai yra didelis laimėjimas. Mes kol kas esame vieninteliai iškovoję tą kelialapį Lietuvai. Tai nėra taip lengva kaip kitiems atrodo.

Jausmingą olimpinio sezono laisvąją programą Saulius Ambrulevičius ir Allison Reed kūrė kartu su Margarita Drobiazko ir Povilu Vanagu. Ketvirtus metus kartu šokantys čiuožėjai įsitikinę, kad subrendęs ryšys atsispindi ant ledo. Tai įvertino ir varžybų Budapešte teisėjai – Lietuvos pora už naujuosius šokius pelnė 181 balą ir užėmė antrąją vietą, pirmai vietai pralaimėję tik keturiomis šimtosiomis.

Čiuožėjai sako, kad prieš sezono startą šiek tiek jaudinosi, bet A. Reed džiaugiasi jų poros tobulėjimu: „Visada stengiamės savo pasirodymus pakelti į kitą lygį – kiekvieną sezoną, kiekvienose varžybose. Tikiu, kad šįkart tikrai praleidome nemažai laiko kurdami istoriją mūsų laisvajai programai. Stengiamės, kad žiūrovai ir teisėjai ją pajaustų. Šįkart kūrėme programą su Margarita Drobiazko ir Povilu Vanagu. Nauji treneriai visada šiek tiek keičia čiuožimo stilių. Manau, kad visa tai susiliejo į kai ką nuostabaus ir pakėlė mus į naują lygį“.

„Pirmos sezono varžybos visada būna su didesniu jauduliu. Reikia tramdyti ne tik situaciją, kaip mes čiuošime, bet ir emocijas. Dėl pandemijos buvo keblumų treniruotis ir ruoštis. Turėjome paskutinį mėnesį Monrealyje ruoštis padidintu tempu, bet galiausiai viskas pavyko ir visai neblogai. Aišku, yra kur tobulėti. Kaip pradžia buvo tikrai neblogai“, – apie pirmąsias varžybas Vengrijoje kalbėjo S. Ambrulevičius.

Čiuožimo federacija bandys dar kartą įtikinti prezidentą suteikti pilietybę A. Reed. Jeigu S. Ambrulevičius ir A. Reed negalės pasirodyti Kinijoje, Lietuvai atstovaus jaunoji šokių ant ledo pora Paulina Ramanauskaitė ir Deividas Kizala.

S. Ambrulevičius ir A. Reed su naująja programa varžysis lapkričio 19-20 dienomis „Didžiojo prizo” varžybose Prancūzijoje. Jas transliuos LRT.

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionatas. Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius. Finalą pelnęs fokstrotas ir kvikstepas pagal „Bandtsant“
Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius – laisvosios programos šokis
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt