Naujienų srautas

Sportas2016.10.29 12:18

Dopingu susitepusi rusė atsisako atiduoti olimpinį aukso medalį

15min.lt 2016.10.29 12:18

Lengvosios atletikos pasaulyje – dar neregėtas precedentas. Į dopingo kontrolierių pinkles įkliuvusi Rusijos kūjo metikė Tatjana Beloborodova Lysenko atsisakė atiduoti 2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse iškovotą aukso medalį. Apie tai Rusijos sporto dienraščiui „Sport-Express“ papasakojo sportininkės vyras ir treneris Nikolajus Beloborodovas.

„Žinoma, kad jokio medalio mes neatiduosime. Pirma, Tania jau pranešė, kad kreipsis į teismą, tad taškas šioje istorijoje dar nepadėtas. Antra, karjerą sportininkė jau baigė ir daugiau varžytis neketina. Manau, kad daugeliui ji kaip ir buvo, taip ir liks olimpinė čempionė. Su mumis tikrai nesielgiama žmogiškai, tad nesuprantu, kodėl turėtume grąžinti medalį“, – kalbėjo N. Beloborodovas.

Priminsime, kad spalio 11-ąją Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) atėmė iš Rusijos sportininkės olimpinį apdovanojimą, kai pakartotinai patikrinus 2012 metų olimpinių žaidynių sportininkų dopingų mėginius paaiškėjo, kad ji vartojo dopingą. Per savo karjerą T. Lysenko taip pat dukart (2011 ir 2013 m.) pasaulio čempione.

Dopingo šešėlis kūjo metikę persekioja ne pirmą kartą. Teigiamas dopingo rezultatas buvo gautas ir pertestavus 2005 metų planetos pirmenybių Helsinkyje dopingo mėginius.

Ji jau buvo suspenduota dvejiems metams 2007-aisiais, kai jos organizme buvo aptiktas hormonų blokatorius. Prieš tai kūjo metikė tapo 2006 metų Europos čempione, o 2005 metų pasaulio pirmenybių sidabras jai buvo įteiktas po to, kai jos komandos draugės dopingo testas buvo teigiamas.

T. Lysenko dėl diskvalifikacijos praleido 2007 metų pasaulio pirmenybes Osakoje (Japonija) bei 2008 metų Pekino olimpines žaidynes. IAAF išsaugojo dopingo testų mėginius, paimtus nuo 2005 metų ir dabar, kai visa anabolinių steroidų suradimo įranga gerokai pažengė į priekį, juos pertestuoja. Pasaulio lengvosios atletikos vadovybė praėjusiais metais padarė pasaulio antidopingo kodekso (World Anti-Doping Code) pakeitimus ir už pakartotinį dopingo vartojimą diskvalifikaciją prailgino nuo aštuonerių iki dešimties metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi