Sportas

2021.10.25 13:37

Zdovcas prieš mūšį Tel Avive: apie „Maccabi“ lyderius, žalgiriečių traumas ir raktą į pergalę

LRT.lt2021.10.25 13:37

Kauno „Žalgirio“ ir jo trenerio Jure Zdovco laukia antra šio sezono dviguba Eurolygos savaitė, kurioje – dvi išvykos. Antradienį kauniečiai Tel Avive rungtyniauja su „Maccabi“, o penktadienį Stambule meta iššūkį Eurolygos čempionei „Anadolu Efes“.

„Žalgirio“ ir „Maccabi“ rungtynės antradienį tiesiogiai transliuojamos LRT PLIUS kanalu ir LRT.lt. Transliacijos pradžia – 20:35 val.

Tel Avivo krepšininkai laimėjo pastarąsias dvejas Eurolygos rungtynės ir turi 3 pergales bei dvi nesėkmės. „Žalgiris“ kol kas yra vieninteliai, šį sezoną dar nelaimėję Eurolygoje.

„Maccabi“ yra stipri komanda, ypač namuose, kur yra labai gera atmosfera, turi puikų trenerį, gerą sudėtį, jie tikrai darys viską, kad mus įveiktų.

Jų komandoje pagrinde taškus renka Wilbekinas ir Nunnally, jie atlieka daug metimų, turime bandyti kontroliuoti šiuos du žaidėjus, kaip ir kitus, jei norime galvoti apie pergalę“, – įžanginį žodį spaudos konferencijoje tarė J. Zdovcas.

Slovėnas teigė, kad pastarąsias kauniečių rungtynes dėl traumų praleidę Janis Strelnekas ir Emmanuelis Mudiay jau treniruojasi su komanda normaliu režimu ir turėtų žaisti Tel Avive.

„Pastaruoju metu žaidėme gerai 20 minučių, 35 minutes, bet norėdami laimėti turime žaisti gerai ilgiau.

Tvarkaraštis tikrai nėra mūsų draugas šiuo metu, kai turime tiek problemų, bet negalime to pakeisti. Ši savaitė truputį lengvesnė, nes tarp rungtynių turėsime viena diena daugiau. Diena yra labai daug, kai tvarkaraštis toks. Bandysime išnaudoti šią dieną gerai treniruotei, žiūrime į savaitę rungtynės iš rungtynių. Dabar galvojame apie „Maccabi“, – apie dvigubos savaitės iššūkius kalbėjo J. Zdovcas.

– Kas svarbiausia dengiant Wilbekiną ir Nunnally?

– Tai skirtingi žaidėjai. Pirmiausi turime gerai gintis kaip komanda, labai sunku kuriam nors vienam sustabdyti Nunnally ar Wilbekiną. Turime išlikti kartu, žaisti agresyviai. Wilbekinas puikiai jaučia kontaktą, labai gerai moka pasinaudoti tokiomis situacijomis.

Turime tiesiog būti kaip komanda, kad laimėtume rungtynes. Neturime tokių žaidėjų kaip Wilbekinas, kuris gali ir vienas laimėti rungtynes.

– Kokius pozityvius dalykus pasiėmėte iš rungtynių su „Bayern“ ir „Nevėžiu“?

– Žiūrėjome rungtynes, kalbėjome apie jas. Turime žaisti protingiau svarbiausiais momentais, turim būti kietesni, labiau dalintis kamuoliu, geriau atakuoti, išplėsti aikštę, surasti laisvų metimų. Tik taip galime ištampyti gynybą.

Taip, neturime kažkokio žaidėjo, bet galime koncentruotis ties tais, kuriuos turime, duoti jiems galimybes parodyti save. Dabar turiu kiek aiškesnį komandos paveikslą.

– Sezono pradžioje „Maccabi“ kiek strigo puolime, kas pasikeitė jų žaidime?

– Nenoriu kalbėti apie kitą komandą, turim žiūrėti į save, į savo problemas. Bet kaip ir sakiau, jie ne visai gerai dalijosi kamuoliu. Žaidėjai, kurie dažnai neturi kamuolio savo rankose, gavę jį naudojasi progą atakuoti. Bet tai yra jų bėdos, mes turime pasistengti jomis pasinaudoti.

– Į rikiuotę „Maccabi“ grįžo Ante Žižičius grįžta, ką jis duos“

– Jis galo duoti daug, manau, kad jis yra svarbiausias žaidėjas centro pozicijoje, jis puikiai atakuoja, kaip ir Reynoldsas. Tvirtas, didelis kūnas, tikrai svarbus jų rotacijai. Jie dabar turi tris centrus, o mes tik du – mūsų aukštaūgiams bus sunku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt