Sportas

2021.10.25 09:17

Dėl pergalės besidžiaugiantis Verstappenas lenktynių metu abejojo agresyvia komandos taktika

LRT.lt2021.10.25 09:17

Maxas Verstappenas iškovojo labai svarbią pergalę „Formulės-1“ čempionato etape Ostine (JAV), leidusia atsiplėšti nuo titulą ginančio Lewiso Hamiltono 12 taškų persvara. Po lenktynių olandas pripažino, kad vienu metu abejojo „Red Bull“ komandos pasirinkta agresyvia taktika.

Pirmoje pozicijoje lenktynes pradėjęs, bet starte L. Hamiltonui ją praradęs M. Verstappenas laimėjo varžybas dėl puikiai komandos atliktų sustojimų boksuose.

11-ajame rate M. Verstappenas pirmą kartą stojo boksuose, o kiek vėliau sustojimą atlikęs L. Hamiltonas į trasą grįžo už varžovo nugaros. Britas spaudė olandą ir buvo gerokai sumažinęs atsilikimą, tačiau iki finišo likus 25 ratams „Red Bull“ pakvietė savo pilotą stoti dar sykį.

L. Hamiltonas trasoje išbuvo 8 ratais ilgiau, grįžo už M. Verstappeno nugaros ir turėdamas šviežesnes padangas „gaudė“ olandą iki pat varžybų pabaigos, tačiau čempionato lyderis savo poziciją išlaikė. L. Hamiltonas prie savo didžiausio varžovo koviniu atstumu taip ir nepriartėjo.

„Pralaimėjome starte, tad turėjome kažką sugalvoti. Šioje trasoje padangos dėvisi gana greitai, o mes pasirinkome agresyvią taktiką. Tuo metu nebuvau tikras, kad ši taktika suveiks, tačiau paskutiniai ratai buvo tikrai smagūs. Labai džiaugiuosi pergale“, – po finišo kalbėjo M. Verstappenas.

Likus 5 etapams iki sezono pabaigos M. Verstappenas lenkia L. Hamiltoną 12 taškų persvara.

„Buvo sunku, padangos jau nebuvo geros būklės, žinojau, kiek greičiau jis už mane važiuoja. Šioje trasoje nėra lengva lenkti, tačiau padangoms nusidėvėjus gali prarasti tikrai daug laiko. Gerai, kad atsilaikėme iki pabaigos“, – sakė olandas.

Priešpaskutiniame rate į lyderių kovą ne savo noru trumpam įsijungė „Haas“ pilotas Mickas Schumacheris, kurį M. Verstappenui ir L. Hamiltonui teko lenkti visu ratu.

Tik pamatęs priekyje važiuojantį „Haas“ automobilį M. Verstappenas per radiją komandai šūktelėjo „traukti jį iš kelio“, bet galiausiai M. Schumacheris olandui net šiek tiek pasitarnavo: „Laimei, jis man suteikė šiek tiek DRS, tad man tai truputį padėjo. Ką prarasdavau posūkiuose, atkovodavau tiesiosiose.“

„Red Bull“ vadovas Christianas Horneris po lenktynių teigė, kad M. Verstappenui pasivijus M. Schumacherį jis vos nepatyrė „širdies smūgio“.

„Manau, kad mes visi šiose lenktynėse pasenome po 25 metus. Mickas mums kainavo šiek tiek laiko, bet suteikė progą įjungti DRS, taip pat man vos nesuteikė infarkto“, – juokėsi „Red Bull“ vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt