Sportas

2021.10.23 10:52

„Ambersail-2“ įgula startuoja prestižinėje „Rolex Middle Sea Race“ regatoje: susirungs su identiškomis „Volvo 65“ klasės jachtomis

LRT.lt2021.10.23 10:52

Šiandien, spalio 23 dieną, Lietuvai atstovaujanti „Ambersail 2“ įgula stoja prie starto linijos prestižinėje Viduržemio jūros regatoje „Rolex Middle Sea Race“. 600 jūrmylių distancijoje aplink Sicilijos salą Lietuvos įgula susirungs tiek su dar keliomis tos pačios lenktynėms aplink pasaulį kurtos „Volvo 65“ klasės jachtomis, tiek su didesniais konkurentais, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iš viso šioje regatoje planuoja startuoti net pusė „Volvo 65“ jachtų klasės laivyno – iš 8 pasaulyje egzistuojančių jachtų į lenktynes užsiregistravo lietuvių „Ambersail-2“, Austrijos „Sisi-The Austrian Ocean Race Project“, Lenkijos „Sailing Poland“, Meksikos „Viva Mexico“. Po „The Ocean Race Europe“ lenktynių aplink Europą, tai bus pirmas kartas, kai mūsiškiai lenktynių distancijoje sutiks dar tris savo lygiavertes konkurentes.

Su jomis varžysis ne tik 5 pėdomis didesnės „Volvo 70“ klasės jachtos – „I Love Poland“, „Telefonica Black“, tačiau ir 125 pėdų (apie 38 metrų) siekiančios konkurentės.

Iš viso 42-ąjį kartą vyksiančioje regatoje ketina startuoti 120 jachtų, apie 1000 buriuotojų iš 26 valstybių.

Pasak organizatorių, besiformuojanti žemo slėgio sritis dalyviams žada stiprius vėjus, o kartu ir galimybę pagerinti lenktynių rekordą. Kita vertus, pasak organizatorių, lenktynės sudėtingesnės gali būti mažesniems ir lėtesniems laivams. Jei didieji distanciją su stipriu vėju galėtų įveikti per porą su viršum dienų, tai mažesnieji distancijoje gali joje užtrukti ir iki 6 dienų bei susidurti net su 30 ir daugiau mazgų vėju.

Lenktynių distancija siekia 600 jūrmylių ir driekiasi aplink Sicilijos salą, tiek startas, tiek finišas – Maltoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt