2021.10.22 19:07

Pasaulio taurės etape – dar vienas Rapšio sidabras

LRT.lt2021.10.22 19:07

Pajėgiausias Lietuvos plaukikas Danas Rapšys Katare vykstančiame pasaulio plaukimo taurės etape iškovojo dar vieną sidabro medalį.

26-erių lietuvis penktadienį 200 m kompleksiniame plaukime distanciją įveikė per 1 min. 54,29 sek. ir finišavo antras. D. Rapšys nedaug atsiliko nuo savo asmeninio rekordo – jam pritrūko 0,29 sek.

Šioje rungtyje nugalėjo Matthew Satesas (1 min. 52,32 sek.) iš Pietų Afrikos Respublikos, o trečias liko Izraelio atstovas Yakovas Toumarkinas (1 min. 55,56 sek.).

Sidabro medalį ketvirtadienį D. Rapšys iškovojo ir 400 metrų plaukimo laisvu stiliumi finale, į kurį pateko be atrankos.

Finale Lietuvos atstovas ilgą distancijos dalį pirmavo, tačiau jį po 350 metrų aplenkė ir aukso medalį iškovojo Pietų Afrikos Respublikos plaukikas Matthew Satesas, distanciją įveikęs per 3 min. 38,64 sek.

D. Rapšys varžovui pralaimėjo vos 0,24 sek. (3 min. 38,88 sek.).

Bronzos medalį iškovojo Estijos sportininkas Kregoras Zirkas, nugalėtojui nusileidęs beveik 4 sekundėmis (3 min. 42,35 sek.).

Penktadienį vyrų 50 m plaukimo krūtine finale Andrius Šidlauskas atplaukė 7-as. Lietuvos sportininkas užfiksavo 27,04 sek. rezultatą.

Finale 1-2 vietas pasidalino identišką laiką (26,10) parodę olandas Arno Kamminga ir slovėnas Peteris Stevensas. Trečias finišavo ir bronzą iškovojo vokietis Fabianas Schwingenschloglis (26,17).

Ketvirtasis ir finalinis šių metų pasaulio taurės etapas bus surengtas Kazanėje, Rusijoje, spalio 28–30 dienomis. Ten kartu su D. Rapšiu ir A. Šidlausku taip pat varžysis Deividas Margevičius, Tomas Navikonis ir Aleksas Savickas.

Primename, kad visi pasaulio taurės etapai vyksta trumpame (25 m) baseine, o varžybose dalyvaujantys sportininkai gali vykdyti normatyvus į 15-ąjį FINA pasaulio trumpo vandens plaukimo čempionatą, kuris vyks šių metų gruodžio 16–21 dienomis Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

20 geriausių kiekvieno etapo plaukikų išsidalins 224 tūkst. JAV dolerių, o dešimčiai geriausių sportininkų, remiantis bendru pasaulio taurės reitingu, atiteks dar 556 tūkst. JAV dolerių. Varžybų prizinį fondą iš viso sudaro 1 mln. 452 tūkst. JAV dolerių.