Sportas

2021.10.22 16:58

Po kalbų apie NBA plėtrą Europoje – oficialus Eurolygos atsakymas

LRT.lt2021.10.22 16:58

Ketvirtadienį Ispanijos žiniasklaida pranešė, kad NBA ketina Europoje pakeisti krepšinio veidą ir norėtų sukurti savo lygą, kurioje tarpusavyje žaistų geriausios Senojo žemyno komandos.

Ispanijos dienraštis „Marca“ skelbia, kad NBA vadovai norėtų skirtinguose Europos miestuose steigti savo atstovybes. Dvi patraukliausios vietos Europoje dėl savo rinkų dydžio ir finansinių galimybių – Londonas ir Paryžius.

Beje, NBA jau dabar turi savo atstovybę Londono ir šiame mieste karts nuo karto vyksta NBA reguliariojo sezono kovos. Tačiau Londono ir Paryžiuje nėra stiprių krepšinio klubų, tad kuriant naują lyga dairomasi ir kitus miestus.

Tarp jų minimas ir Kaunas bei Madridas, Barselona, Maskva, Tel Avivas, Belgradas, Atėnai.

Į tokias kalbas sureagavo ir Eurolyga, kuri penktadienį išplatino viešą pranešimą.

„Atsižvelgiant į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, Eurolygos nori paaiškinti šiuos dalykus. NBA, FIBA ir Eurolygos vadovai buvo susitikę Madride rugsėjo mėnesį, o susitikimo metu buvo aptariami bendradarbiavimo, pareigų pasiskirstymo klausimai, kurie prisidėtų prie krepšinio populiarinimo Europoje.

Naujo NBA padalinio kūrimas nebuvo aptartas, o kitų susitikimų dėl šios temos nebuvo. Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu, kaip pranešė „Marca“, nėra gavęs NBA komisaro Adamo Silverio laiško“, – rašoma Eurolygos pranešime.

Tačiau Eurolygos vadovai neatmetė galimybės dėl tolimesnio bendradarbiavimo su NBA ir FIBA.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt