Sportas

2021.10.22 14:26

Sugrįžta legenda tapęs bėgimas į „Europos“ dangoraižį

LRT.lt2021.10.22 14:26

Jau šeštadienį keli šimtai bėgimo entuziastų ir tiesiog ekstremalių pojūčių siekiantys žmonės po metų pertraukos priims aukščiausią Baltijos šalyse iššūkį. Jie varžysis legenda tapusiame bėgime į sostinės dangoraižį „Europa“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Pasiryžusiems dalyvauti teks užbėgti į 31 dangoraižio aukšte esančią terasą. Remiantis ankstesnių bėgimų į „Europos“ pastatą rezultatais, norintys pretenduoti į rekordinius pasiekimus – turėtų į pastato viršų užbėgti maždaug per 3 – 4 minutes. Maksimalus laikas, per kurį reikia įveikti trasą – 10 minučių.

Tarp varžybų dalyvių bus pajėgiausi Lietuvos bėgikai, triatlonininkai, orientacininkai, ekstremalaus ir bekelės bėgimų atstovai.

2019 metais vykusiame bėgime triumfavo orientacininkas Jonas Vytautas Gvildys ir triatlonininkė Inga Paplauskė. Beje, visos trys praėjusio bėgimo į „Europos“ dangoraižį prizininkės – I. Paplauskė, Inga Aukselytė ir Ieva Urbonavičiūtė dalyvaus ir šių metų renginyje.

Moterų rekordas nuo 2007 metų priklauso olimpinei prizininkei penkiakovininkei Laurai Asadauskaitei-Zadneprovskienei – 3 min. 28,6 sek. Vyrų rekordas taip pat buvo pasiektas 2007 metais. Jis priklauso Vitalijui Gorlukovičiui (2 min. 55,6 sek.).

Bėgikų startai šeštadienį bus duodami nuo 10 val. Sportininkai startuos kas 30 sek. 13.45 val. vyks moterų superfinalas, o 14 val. – vyrų superfinalas. Juose varžysis po 10 stipriausių moterų ir vyrų. 14.30 val. vyks apdovanojimų ceremonija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt