Sportas

2021.10.22 10:13

NBA ir Kinijos konfliktas: po Kanterio pasisakymų apie Tibetą iš Kinijos transliuotojo dingo „Celtics“ rungtynių įrašai

LRT.lt2021.10.22 10:13

Po to, kai NBA komandos Bostono „Celtics“ žaidėjas Enesas Kanteris savo socialiniuose tinkluose pasidalino žinute, kurioje Kinijos vadovą Xi Jinpingą pavadino „brutaliu diktatoriumi“ ir pasisakė už Tibeto laisvę, Kinijos pagrindinis NBA transliuotojas „Tencent“ pašalino „Celtics“ įrašus iš savo platformos.

Trečiadienį E. Kanteris paskelbė vaizdo įrašą feisbuke, „Twitter“ ir „Instagram“ paskyrose. Jame E. Kanteris, vilkėdamas marškinėlius su Dalai Lamos atvaizdu, pasisakė už Tibeto laisvę, Kinijos valdymą pavadino brutaliu, o patį Xi Jinpingą vaizdo įrašo aprašyme pavadino „brutaliu diktatoriumi“.

Ketvirtadienį E. Kanteris taip pat pasidalino sportinių batelių nuotrauka, ant kurių yra parašyta „Free Tibet“.

Šie krepšininko pasisakymai susilaukė atsako iš Kinijos. Kaip skelbia „The New York Times“, „Tencent“, pagrindinio NBA transliuotojo Kinijoje, platformoje nepasiekiamais buvo padaryti Bostono „Celtics“ komandos rungtynių įrašai, o jų puslapyje buvo leidžiama suprasti, kad ateinančios „Celtics“ rungtynės nebus transliuojamos.

E. Kanterio vardas buvo užblokuotas Kinijoje populiarioje susirašinėjimo programėleje „Weibo“, pranešė „Reuters“.

„Tencent“ platformoje jau nėra transliuojamos Filadelfijos „76ers“ rungtynės, skelbia „THe New York Times“, po to, kai klube pradėjo dirbti Darylas Morey`us.

D. Morey`us buvo kiek anksčiau įvykusio konflikto tarp Kinijos ir NBA pagrindine figūra.

2019 metais NBA lyga įsivėlė į politinį skandalą su Kinija dėl protestuotojų Honkonge. Kai buvęs Hjustono „Rockets“ komandos generalinis vadybininkas D. Morey`us savo tviterio paskyroje pasidalijo Honkongo protestuotojus palaikančia žinute, sulaukė stipraus Kinijos Vyriausybės ir iš dalies NBA bendruomenės atsako.

Kinijos krepšinio federacijai nusprendus nutraukti bendradarbiavimą su „Rockets“ komanda, o Kinijos televizijos kompanijai paskelbus, kad netransliuos NBA rungtynių, NBA išplatino pranešimą, kuriame buvo teigiama, kad toks D. Morey`aus pareiškimas nepageidaujamas ir dėl jo galima tik apgailestauti.

Negana to, vienas geriausių NBA žaidėjų L. Jamesas interviu teigė, kad D. Morey`aus žinutė, nepaisant demokratijos garantuojamos žodžio laisvės, buvo skubota, pats vadybininkas nepagalvojo apie jos pasekmes kitiems žmonėms ir tikriausiai buvo nepakankamai susipažinęs su situacija.

JAV politikų palaikoma žinutė, kuria buvo siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žiaurų Kinijos Liaudies Respublikos elgesį su protestuotojais Honkonge, tapo ekonomine našta NBA.

Turkas E. Kanteris ne kartą yra pagarsėjęs dėl viešų pasisakymų politinėmis ar socialinių problemų temomis, yra aršus Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano kritikas.

Daugiau apie Tibeto ir Kinijos situaciją galite skaityti šioje publikacijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt