2021.10.22 08:34

Antrą Kauno ekipos rungtynių dalį įvertinęs ekspertas: „Bayern“ puolimas atrodė geriau nei „Žalgirio“ gynyba

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.10.22 08:34

Kauno „Žalgiris“ (0/5) lieka be pergalės Eurolygoje – gerai rungtynes pradėję žalgiriečiai po ilgosios pertraukos nesugebėjo sustabdyti Miuncheno „Bayern“ (1/4) sugrįžimo į rungtynes ir galiausiai pralaimėjo rezultatu 73:75.

Gera kauniečių pradžia ir atsitiesęs „Bayern“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes – puikiai kovodami dėl atšokosių kamuolių tiek puolime, tiek gynyboje kauniečiai jau pirmajame kėlinyje susikrovė 11 taškų persvarą. Antrajame kėlinyje „Žalgirio“ puolimą sustiprino pataikyti tolimi metimai ir tai leido prieš ilgąją pertrauką turėti 12 taškų pranašumą.

Tačiau po ilgosios pertraukos grįžęs „Bayern“ pademonstravo kitokį veidą, pagerino puolimą ir jau trečiojo kėlinio pabaigoje išlygino rezultatą. Galiausiai, po nervingo ir atkaklaus ketvirto kėlinio Vokietijos klubo krepšininkai išnaudojo smulkmenas savo naudai ir šventė pergalę.

Pralaimėjimų serija nenutrūko – ilgai pirmavęs „Žalgiris“ galiausiai pripažino „Bayern“ pranašumą

Po rungtynių laidoje „Eurolyga per LRT“ kalbėjęs krepšinio treneris ir ekspertas Mindaugas Brazys teigė, kad antroje rungtynių dalyje „Bayern“ išlukšteno kauniečių gynybinius planus.

„Trenerio žodžiai rūbinėje davė savo – „Bayern“ po ilgosios pertraukos išėjo žymiai agresyvesni ir puikiai prisitaiko prie „Žalgirio“ gynybinių sistemų. Tą sisteminę gynybą, kaip mes vadiname, „flat“ arba „drop“, jie puikiai apžaidinėjo. Tada žalgiriečiai pradėjo keistis, tą „Bayern“ irgi puikiai išnaudojo, tas persvaras. „Bayern“ puolimas atrodė geriau, nei „Žalgirio“ gynyba. O rungtynių pabaigoje įsimėtė ir geriausi jų žaidėjai – tiek Waldenas, tiek Hillardas pataikė daug metimų“, – teigė M. Brazys.

Miuncheno ekipos pergalės kalviais tapo sugrįžęs Vladimiras Lučičius, kuris pelnė 17 taškų, Deshaunas Thomas, kuris surinko 15 ir buvo ypač svarbus „Bayern“ rungtynių pabaigoje.

„Bayern“ lemtingu momentu susikrovė trijų taškų persvarą – likus kiek daugiau 35 sek. iki rungtynių pabaigos du taškus įmetė Deshaunas Thomasas, o tuomet prasidėjo „Žalgirio“ baudų taktika ir taškų lenktynės, kurias kauniečiai pralaimėjo.

Eurolyga per LRT. Po atkaklios kovos ir virtinės klaidų – 6-asis Kauno „Žalgirio“ pralaimėjimas iš eilės

„„Žalgiris“ dėl pramesto Luko baudos metimo negalėjo atlikti keitimo, o dėl to buvo nuspręsta akcentuoti Deshauno Thomaso centravimą. Žaidėjas buvo išleistas į dešinę pusę tam, kad galėtų žaisti į stipriąją kairę pusę, o prieš jį buvo ne pats stipriausias gynėjas Nielsas Gifey`us“, – momentą išanalizavo M. Brazys.

M. Brazys teigė, kad paskutinėse „Žalgirio“ atakose „Bayern“ gynyba buvo labai agresyvi ir neleido kauniečiams išpildyti savo planų, taip pat ir atliko geras pražangas pačioje rungtynių pabaigoje.

Atsiskleidę gynėjai ir vis dar puikus Nebo

Dėl traumų „Žalgiris“ ketvirtadienį negalėjo naudotis Janio Strelnieko ir Emmanuelio Mudiay paslaugomis, tad Jure Zdovcas į žaidimą metė Mantą Kalnietį ir Luką Lekavičių, kurie puikiai įsiliejo į komandos žaidimą.

M. Kalnietis aikštėje praleido beveik 20 minučių, per kurias pelnė 11 (1/5 dvit., 3/4 trit.) taškų, atkovojo vieną kamuolį, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir surinko 11 naudingumo balų.

L. Lekavičius žaidė beveik 23 minutes, pelnė 17 (3/3 dvit., 1/5 trit., 8/10 baud. met.) taškų, atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, 4 kartus suklydo ir surinko 16 naudingumo balų.

Tiesa, L. Lekavičius po rungtynių teigė, kad toks ilgas žaidimo laikas, ypač ketvirtajame kėlinyje, jį išvargino.

„Gaila, kad paleidome tokį šansą. Manau, kad turėjome galimybę laimėti. Bet gale pridariau kvailų klaidų ir nepavyko iškovoti pergalės. Aš nesu pratęs tiek žaisti, galbūt pritrūko kažkiek jėgų. Tačiau pralaimėjome ir negali čia būti tokių pasiteisinimų“, – sakė L. Lekavičius.

Joshas Nebo buvo naudingiausias žaidėjas „Žalgirio“ komandoje ir vėl surinko dvigubą dublį. Kauno ekipos aukštaūgis per 28 minutes pelnė 12 (4/5 dvit., 4/4 baud. met.) taškų, atkovojo 13 kamuolių, blokavo du varžovų metimus ir surinko net 21 naudingumo balą.

Amerikietis buvo ne tik naudingiausias, bet ir antras pagal rezultatyvumą Kauno ekipoje.

Tačiau „Žalgirio“ fanai galėjo džiaugtis ir dėl sėkmingo Mareko Blaževičiaus žaidimo. Traumą patyrus Joffrey Lauvergne`ui vis daugiau laiko gaunantis M. Blaževičius aikštėje vaizdo negadina ir prisideda naudingu žaidimu. Aukštaūgis šiose rungtynėse pelnė 8 taškus, atkovojo 8 kamuolius, surinko 10 naudingumo balų. Kauno ekipos sirgalius galėjo džiuginti gana sėkmingas M. Blaževičiaus darbas asmeninėje gynyboje, o akis badė tik pramesti baudų metimai (2/5 baud. met.).

Besikeičiantis „Žalgiris“ ir laukiantys iššūkiai

M. Brazys, paklaustas ar „Žalgirio“ žaidime jau matosi J. Zdovco žaidimo filosofija, buvo tikras.

„Matosi. „Žalgiris“ nebus Schillerio komanda, kuri bėgdavo ir mesdavo daug tritaškių, kurie nebūdavo iki galo paruošti. Dabar tokių metimų nebėra, jie žaidžia lėčiau, konkrečiai ir aiškiau. Dėl to krepšinis ir buvo toks lėtesnis“, – teigė M. Brazys.

Pats J. Zdovcas po rungtynių teigė, kad nebuvo visiškai patenkintas savo auklėtinių gynyba ir vėl akcentavo laiko pokyčiams trūkumą.

„Varžovai yra labiau patyrę, žino, kaip išprovokuoti pražangas. Kai kurie mūsų žaidėjai dar tik debiutuoja Eurolygoje. Mes galėtume būti protingesni, geriau išpildyti tai, apie ką kalbamės per pertraukėles.

Nebuvau patenkintas šiandien ir ginantis su išėjimu. Kita vertus, jei gynyboje rankas nuleidi, tuomet labai lengva varžovams užpulti. Bet iki dabar mes turėjome tik vieną normalią treniruotę, tad daug laiko pokyčiams nebuvo. Šiandiena gerai gynėmės 20 ar 25 minutes, tačiau tą reikia daryti visas rungtynes, trūksta koncentracijos“, – „Žalgirio“ bėdas vardino J. Zdovcas.

Kauniečių pirmosios pergalės paieškos tikrai netaps lengvesnės. Kita savaitė Eurolygoje – vėl dviguba.

Antradienį kauniečiai išvykoje susikaus su Tel Avivo „Maccabi“ (3/2) krepšininkais, o penktadienį Stambule bandys įveikti Stambulo „Anadolu Efes“ (1/4) ekipą.