2021.10.21 23:09

Protingesnio žaidimo pasigedęs Zdovcas – apie sprendimą dėl Lekavičiaus ir laiko trūkumą treniruotėms

Rokas Suslavičius, LRT.lt2021.10.21 23:09

„Žaidėme kietai, tačiau norėjosi protingesnio žaidimo“, – po dar vieno pralaimėjimo Eurolygoje kalbėjo Kauno „Žalgirio“ (0/5) treneris Jure Zdovcas.

Slovėno auklėtiniai savo aikštėje 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 23:18) turėjo pripažinti Miuncheno „Bayern“ (1/4) pranašumą.

Ketvirtadienį tapo aišku, kad žalgiriečiai lieka vienintele pergalių neiškovojusia komanda.

„Sveikinimai varžovams. Abu klubai ieškojo savo pirmosios pergalės. Rungtynių pabaigoje Vladimiras Lučičius buvo jų pagrindinis žaidėjas, gerai atrodė 3 ir 4 pozicijose. Visos jo gudrybės ir lėmė skirtumą.

Būtent smulkios detalės ir nusprendė rungtynių baigtį“, – po dvikovos spaudos konferencijoje kalbėjo Z. Zdovcas.

Kalbėdamas apie tas smulkias detales, specialistas iš Slovėnijos pabrėžė protingesnio krepšinio trūkumą.

„Varžovai yra labiau patyrę, žino, kaip išprovokuoti pražangas. Kai kurie mūsų žaidėjai dar tik debiutuoja Eurolygoje. Mes galėtume būti protingesni, geriau išpildyti tai, apie ką kalbamės per pertraukėles.

Nebuvau patenkintas šiandien ir ginantis su išėjimu. Kita vertus, jei gynyboje rankas nuleidi, tuomet labai lengva varžovams užpulti. Bet iki dabar mes turėjome tik vieną normalią treniruotę, tad daug laiko pokyčiams nebuvo. Šiandiena gerai gynėmės 20 ar 25 minutes, tačiau tą reikia daryti visas rungtynes, trūksta koncentracijos“, – „Žalgirio“ bėdas vardino J. Zdovcas.

„Žalgiris“ rungtynes pradėjo itin lietuvišku penketu – startinėje sudėtyje pasirodė Mantas Kalnietis, Paulius Jankūnas, Edgaras Ulanovas ir Artūras Milaknis.

Atkovoti kamuoliai tapo pirmojo kėlinio „Žalgirio“ vizitine kortele (12 prieš 5), o tai padėjo po 10-ies minučių pirmauti 24:13.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ tritaškių dėka padidino persvarą, o tai leido J. Zdovcui kur kas ramiau jaustis stovint šalia aikštės.

Tačiau slovėno ramybė po pertraukos baigėsi vos per vieną minutę. J. Zdovcas pasikvietė žaidėjus pokalbiui, bet vaizdas aikštėje toliau nesikeitė. „Bayern“ sėkmingai mažino atsilikimą, o „Žalgirio“ treneris ėmė vis nervingiau reaguoti į įvykius arenoje.

Jei per pirmąją rungtynių pusę „Žalgiris“ praleido 27 taškus, tai trečiajame kėlinyje „Bayern“ įmetė 25. Tai leido Andrea Trinchieri kariauna sumažinti atsilikimą iki 3 taškų – 52:55.

Ketvirtojo kėlinio viduryje „Bayern“ po Darruno Hilliardo tritaškių metimų sugebėjo perlaužti rungtynių eigą ir išsiveržti į priekį. Likus žaisti vieną minutę „Bayern“ buvo priekyje 72:70.

Vėliau „Žalgiris“ likus žaisti 37 sekundes turėjo 3 taškų deficitą, o iš toli atakavęs M. Kalnietis prametė. Į tai „Bayern“ atsakė savo netaikliais baudų metimais. Likus žaisti 6 sekundes „Bayern“ nusprendė prasižengti ir neleisti „Žalgiriui“ mesti iš trijų taškų zonos. Lukas Lekavičius sumetė abi baudas, Vladimiras Lučičius pataikė tik vieną, o kamuolio tvirtai nesugriebęs „Žalgiris“ nesusikūrė patogesnės progos lemiamam metimui.

Lemiamą ketvirtį be keitimų žaidęs L. Lekavičius pripažino, kad išaugęs žaidimo laikas galėjo lemti jo klaidas.

„Gaila, kad paleidome tokį šansą. Manau, kad turėjome galimybę laimėti. Bet gale pridariau kvailų klaidų ir nepavyko iškovoti pergalės. Aš nesu pratęs tiek žaisti, galbūt pritrūko kažkiek jėgų. Tačiau pralaimėjome ir negali čia būti tokių pasiteisinimų“, – sakė 17 taškų rungtynėse pelnęs L. Lekavičius.

Tuo tarpu J. Zdovcas filosofiškai pakomentavo sprendimą „Žalgirio“ gynėją lemiamu metu laikyti be keitimų.

„Pirmas dalykas po rungtynių, kurį padarau, tai pagalvoju, ką galima buvo pakeisti, kokius sprendimus buvo galima padaryti kitaip. Nežinau, ar tai buvo geras, ar blogas sprendimas, žiniasklaida, sirgaliai, nuspręs“, – komentavo J. Zdovcas.

Kitą Eurolygos dvikovą „Žalgiris“ žais spalio 26 dieną kuomet dvigubą savaitę pradės išvykos rungtynėmis su Tel Avivo „Maccabi“.