2021.10.21 19:25

Pergalės reikės palaukti: didžiąją rungtynių dalį pirmavęs „Žalgiris“ krito prieš „Bayern“

LRT.lt2021.10.21 19:25

Kauno „Žalgirio“ (0-5) košmaras Eurolygoje tęsiasi. 17 taškų persvarą antrajame kėlinyje turėję Jure Zdovco auklėtiniai namuose apmaudžiai 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 18:23) nusileido Miuncheno „Bayern“ (1-4) komandai.

Tai buvo penktasis „Žalgirio“ pralaimėjimas šiame Eurolygos sezone. Savo ruožtu varžovai iš Vokietijos džiaugėsi pirmąja pergale po keturių nesėkmių iš eilės.

Žalgiriečiai lieka vieninteliai, šiame sezone nepatyrę pergalės skonio.

Rungtynės, kurios J. Zdovcui buvo debiutinės „Žalgirio“ arenoje, prasidėjo puikiu kauniečių žaidimu. Po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 24:13.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ įgavo dar didesnį pagreitį puolime ir bėgo į priekį triuškinančiu skirtumu. Vienu metu aikštės šeimininkai pirmavo 17 taškų skirtumu (36:19), kuris buvo didžiausias šiose rungtynėse.

Po pertraukos Andrea Trinchieri auklėtiniai į aikštę grįžo padarę išvadas ir greitai sumažino „Žalgirio“ pranašumą iki vienaženklio skirtumo. Pačioje trečiojo kėlinio pabaigoje „Bayern“ pirmą kartą išlygino rezultatą, o pranašumą įgijo tik ketvirtajame kėlinyje.

Lemiamas ketvirtis buvo apylygis, komandas visą laiką skyrė tik vienas taiklus metimas, tačiau geriau rungtynių pabaigoje sužaidę Miuncheno komandos krepšininkai paliko be pergalės rungtynių šeimininkus.

„Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Lukas Lekavičius, surinkęs 17 taškų. Puikiai pasirodė ir Marekas Blaževičius, įmetęs 8 taškus ir atkovojęs tiek pat kamuolių.

„Bayern“ gretose žibėjo po traumos grįžęs komandos lyderis Vladimiras Lučičius. Jis surinko 17 taškų, atkovojo 4, perėmė 3 kamuolius ir surinko 20 naudingumo balų.

„Žalgiris“: Lukas Lekavičius 17, Joshas Nebo 12 (13 atk. kam., 2 blok.), Mantas Kalnietis (6 rez. perd.) ir Nielsas Giffey (7 atk. kam.) po 11, Marekas Blaževičius 8 (8 atk. kam.).

„Bayern“: Vladimiras Lučičius 17 (3 per. kam.), Deshaunas Thomasas 15, Darrunas Hilliardas 14, Corey Waldenas 11 (5 rez. perd.), Augustine`as Rubitas 8 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Othello Hunteris 7.

Eurolyga. Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“ 73:75 (24:13, 15:14, 16:25, 18:23)

Taškų sąskaitą ketvirtajame kėlinyje galingu dėjimu atidaro Othello Hunteris (55:54).

„Žalgirio“ arenoje – lygus rezultatas (60:60). Iki ketvirtojo kėlinio lieka 6 minutės.

„Bayern“, sužaidus beveik 35 minutes, pirmą kartą įsiveržia į priekį – 63:62.

L. Lekavičius dviem taikliais baudos metimais lygina rezultatą – 64:64. Visgi O. Hunteris kitos atakos metu taikliai meta iš po krepšio – 64:66.

„Bayern“ išnaudojo pražangų limitą ir „Žalgiris“ pradeda rinkti taškus nuo baudų metimų linijos. N. Giffey vėl lygina rezultatą – 66:66.

V. Lučičius trimis taikliais baudos metimais išveda „Bayern“ į priekį 70:68.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus minutei, svečiai iš Miuncheno pirmauja 72:70.

L. Lekavičius turėjo progą baudos metimais išlyginti rezultatą, bet įmetė tik vieną ir varžovai pabėgo į priekį – 74:71. Dar po kurio laiko L. Lekavičius taikliai sumeta baudas, bet žalgiriečiai galiausiai pralaimi 73:75.

Po trečiojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“ 55:52 (24:13, 15:14, 16:25)

Itin nesėkminga trečiojo kėlinio pradžia – „Bayern“ spurtuoja 4:0 (39:31). J. Zdovcas nieko nelaukdamas prašo minutės pertraukėlės.

Jau po minutės pertraukėlės Tyleris Cavanaugh atsako tolimu metimu – 42:31.

„Žalgirio“ pražanga puolime, po kurios seka sėkminga „Bayern“ ataka ir tritaškis – 44:38.

„Bayern“ po pertraukos kur kas geriau kovoja dėl kamuolių tiek gynyboje, tiek puolime. „Žalgirio“ pranašumas jau tirpsta iki 2 taškų – 45:43.

Puikus Mareko Blaževičiaus epizodas – dvitaškis su pražanga (48:43). Prasideda komandų taškų lenktynės, kuriose kol kas pirmauja „Žalgiris“ – 50:47.

M. Kalnietis taikliu tritaškiu užbaigia trečiąjį kėlinį ir „Žalgiris“ pirmauja 55:52.

Po antrojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“ 39:27 (24:13, 15:14)

Antrojo kėlinio pradžioje Marekas Blaževičius prameta abu baudos metimus, tačiau jau kitos atakos metu L. Lekavičius smeigia tritaškį – 27:13.

Pirmieji varžovų taškai po ilgesnės pertraukos – taikliai atakuoja Deshaunas Thomasas (27:15).

Manto Kalniečio šou antrojo kėlinio viduryje – du tritaškiai paeiliui, po kurių „Žalgiris“ pirmauja 33:19.

Iš toli pasižymi ir dar vienas žalgirietis – N. Giffey. „Žalgiris“ pirmauja 38:23.

„Bayern“ pavyko kiek sėkmingiau sužaisti kėlinio pabaigoje, bet „Žalgiris“ į rūbinę išsineša solidžią persvarą – 39:27.

Po pirmojo kėlinio: Kauno „Žalgiris“ – Miuncheno „Bayern“ 24:13

Nesėkminga rungtynių pradžia abiem komandoms – dvi tuščios atakos iš eilės.

Pirmieji taškai – Mantas Kalnietis prasiveržimą link krepšio užbaigia taikliu dvitaškiu (2:0).

Taškų sąskaitą atsidaro ir „Bayern“. M. Kalnietis prasižengė prie tritaškio linijos, bet iš trijų baudos metimų Corey Waldenas pataiko tik vieną (2:1).

Abi komandos apsikeičia taikliais tritaškiais: „Bayern“ gretose įmetė Vladimiras Lučičius, „Žalgirio“ – Artūras Milaknis (5:4).

Joshas Nebo pelno keturis taškus paeiliui ir „Žalgiris“ įgyja 5 taškų persvarą – 13:8. Tiesa, kitos atakos metu taikliu dvitaškiu su pražanga atsako svečiai – 13:11.

„Žalgiris“ vėl bėga į priekį – taiklus Luko Lekavičiaus metimas ir pranašumas auga iki 7 taškų (18:11).

„Žalgiris“ paskutinę pirmojo kėlinio sekundę išprovokuoja pražangą ir po dviejų taiklių Nielso Giffey baudos metimų pirmauja 24:13.