Sportas

2021.10.21 15:41

Lietuvos regbio rinktinę treniruos Anglijoje gimęs ir užaugęs lietuvių kilmės Verbickas

LRT.lt2021.10.21 15:41

Lietuvos regbio federacija šiandien pristatė naują Lietuvos regbio-15 rinktinės vyriausiąjį trenerį Simoną Verbicką. Anglijoje gimęs ir užaugęs lietuvių kilmės S. Verbickas rinktinės trenerio poste debiutuos šį šeštadienį Šiauliuose vyksiančiose Europos čempionato „Trophy“ diviziono rungtynėse su Ukrainos penkioliktuku, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Man yra didelė garbė treniruoti Lietuvos rinktinę. Mano seneliai yra kilę iš Lietuvos ir nors pats gimiau ir užaugau Mančesteryje, visada norėjau žaisti Lietuvos rinktinėje. Šią svajonę išpildžiau prieš dešimtmetį, o dabar išsipildys dar viena svajonė – treniruoti Lietuvos rinktinę. Todėl su mielu noru priėmiau Lietuvos regbio federacijos kvietimą. Beje, su federacijos prezidentu Irmantu Kukulskiu ir pačiam yra tekę žaisti vilkint Lietuvos rinktinės marškinėlius“, – sakė 2009-2010 metais Lietuvos rinktinėje rungtyniavęs S. Verbickas.

46-erių metų S. Verbicko debiutas Lietuvos rinktinės trenerio poste turėjo įvykti dar pernai. Praėjusių metų spalio mėnesį S. Verbickas atvyko į Lietuvą ir treniruočių stovykloje ruošė geriausius šalies regbininkus Europos čempionato rungtynėms. Tačiau prieš pat rungtynes buvo atšauktos visos regbio rinktinių varžybos dėl koronaviruso pandemijos.

„Matosi, kad vyrai per metus patobulėjo. Internete stebėjau daug Baltijos „Top“ lygos rungtynių, taip pat praėjusį savaitgalį vykusią „Žvaigždžių dieną“ ir sekiau kaip sekasi rinktinės žaidėjams. Komandoje itin silpnų vietų nesimato ir stengsimės išnaudoti savo stipriąsias puses. O jų yra nemažai. Norime žaisti greitą regbį, atakoje keisti aikštės kraštus ir taip išlaikyti kamuolį kuo ilgiau bei sukurti pranašumą prieš varžovus. Analizavome Ukrainos rinktinės žaidimą ir paruošėme rungtynių planą. Su vyrais dirbame ta linkme, kad planas būtų įgyvendintas aikštėje“, – teigė per savo karjerą aukščiausioje Anglijos regbio lygoje žaidęs S. Verbickas.

Lietuvos rinktinės šiais metais laukia trejos „Trophy“ diviziono rungtynės. Spalio 23 ir 30 d. lietuviai Šiauliuose priims Ukrainos ir Vokietijos rinktines, o lapkričio 13 d. svečiuose grumsis su Šveicarijos penkioliktuku.

„Keliame tikslą išlikti antrame pagal pajėgumą Europos čempionato divizione, į kurį sugrįžome 2019 metais. Tikime, kad pirmose rungtynėse su Ukrainos rinktine esame pajėgūs iškovoti pergalę. Lietuvos rinktinės pagrindą sudarys mūsų šalies klubuose rungtyniaujantys regbininkai, kurie žaisdami „Top“ lygoje padarė nemenką pažangą. Bus įdomu palyginti su pajėgiais varžovais, kiek mes patobulėjome ir kokio pajėgumo yra Baltijos „Top“ lyga. Tuo pačiu laukiam trenerio debiuto ir daug tikimės iš Simono, kuris Anglijoje dirba su profesionaliomis komandomis ir regbio tėvynėje laikomas sparčiai tobulėjančiu treneriu“, – sakė Lietuvos regbio federacijos prezidentas R. Kukulskis.

Be Lietuvos, Ukrainos, Vokietijos ir Šveicarijos rinktinių, „Trophy“ divizione taip pat rungtyniaus Belgijos ir Lenkijos regbininkai. Diviziono nugalėtojai žais atkrintamąsias rungtynes dėl teisės žaisti Europos čempionate. Iš „Trophy“ diviziono į žemesnę lygą iškris paskutinę vietą užėmusi rinktinė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt