Sportas

2021.10.20 19:53

Stanionio kelias link kovos dėl titulo tapo aiškus: WBA įpareigojo Ugasą per 30 dienų susitarti dėl kovos su lietuviu

atnaujinta 20.35
Martynas Nesavas, LRT.lt2021.10.20 19:53

WBA „super“ čempionui išsisukti nepavyks – WBA oficialiai įpareigojo Yordenį Ugasą nuo spalio 19 d. per 30 dienų susitarti su Eimantu Stanioniu dėl kovos, kurioje ant stalo bus padėtas WBA „super“ čempiono diržas. „Aš dar nieko neįrodžiau, bet aš ir negavau šanso. O dabar gausiu šansą ir viską įrodysiu“, – teigė E. Stanionis.

Jeigu per 30 d. komandos nesusitars dėl kovos, bet abi pusės iš esmės kovoti sutiks, tada bet kuri pusė galės prašyti „purse bid“ – piniginio pasiūlymo iš bet kurio agento ar vadybininko, kuris suorganizuos kovą. Kovos organizavimą tada perima didžiausią pinginį pasiūlymą pateikusi pusė.

Jeigu per 30 d. dėl kovos nebus sutarta ir Y. Ugas atsisakys kovoti, kaip komentavo E. Stanionis, tada Y. Ugas praras diržą, o E. Stanioniui bus surastas naujas oponentas.

„Mano emocijos yra labai geros. WBA surengė keturių kovotojų turnyrą, o aš tada buvau tinkamu laiku ir tinkamoje vietoje. Lygiai taip pat, kaip sėkmingoje pozicijoje atsidūrė ir pats Ugas, kai gavo šansą kovoti su Pacquiao.

Dabar yra laukimas tos galutinės datos ir galėsiu pradėti pasiruošimą. Nors ir dabar jau ruošiausi – ir Amerikoje, ir Dubajuje“, – LRT.lt teigė E. Stanionis.

Rugsėjo 15 d. WBA paskelbė rengianti mini turnyrą pusvidutinio svorio kategorijoje tam, kad sumažintų titulų skaičių ir išaiškintų vieną tikrąjį čempioną.

Organizacija nusprendė, kad dėl WBA „super“ čempiono diržo susikaus E. Stanionis ir Y. Ugas, o kitoje mini turnyro pusėje atsidūrė Jamalas Jamesas ir Radžabas Butaevas. Šių dviejų kovų nugalėtojai susitiktų lemiamoje kovoje dėl tikrojo šios organizacijos čempiono titulo.

Buvo paskelbta, kad lietuvio kova dėl titulo turi įvykti iki 2022 m. sausio 13 d. E. Stanionis dėl galimybės kovoti dėl titulo atsisakė savo kovos spalio 30 d. Apie tai LRT plačiau rašė šioje publikacijoje.

Tačiau toks planas nepatiko Y. Ugasui. WBA puslapyje skelbiama, kad rugsėjo 16 d. Y. Ugaso komanda paprašė WBA suteikti jam išimtį ir leisti 2022 m. vasario 22 d. susikauti su Erollu Spence`u kovoje, kurioje būtų suvienyti trijų organizacijų šios svorio kategorijos titulai. Taigi, tokį sprendimą Y. Ugas priėmė po to, kai sužinojo, kad ringe teks susitikti su lietuviu.

Su tokia įvykių eiga nesutiko E. Stanionis ir jo komanda bei pateikė oficialų atsakymą bei parengė argumentus. WBA puslapyje nurodoma, kad E. Stanionio komandos argumentai visiškai atitiko WBA taisykles ir pagrindinę poziciją.

Nepaisant to, spalio 18 d. įvyko abiejų pusių pokalbis per ZOOM platformą, o galiausiai WBA paskelbė, kad E. Stanionio ir Y. Ugas kova privalės įvykti.

Kubietis viešai teigė, kad nenori kovoti su E. Stanioniu, nes pastarasis dar neįrodė savo vertės, nėra nugalėjęs jokių galingų oponentų, o štai jis pats įveikė net ir Manny Pacquiao.

„Jo pusė vis kišo – nugalėjom prieš Pacquiao, o jūs prieš nieką nelaimėjot. Bet mes atsakėme – jūs tiesiog gavot loterijos bilietą kovoti su juo.

Viskas gerai. Aš dar nieko neįrodžiau, bet aš ir negavau šanso. O dabar gausiu šansą ir viską įrodysiu“, – teigė E. Stanionis.

WBA teigia, kad supranta kovų, kuriose yra suvienijami keli diržai, prasmę, tačiau dabartinės aplinkybės ir pagrindinis tikslas turėti vieną čempioną šioje svorio kategorijoje privertė priimti tokį sprendimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt