Sportas

2021.10.20 15:59

Zdovcas – apie nervingą laukimą, „Bayern“ silpnybes ir traumų situaciją

LRT.lt2021.10.20 15:59

Kauno „Žalgiris“ ruošiasi atsakingai dvikovai Eurolygoje. Ketvirtadienį vakare Lietuvos čempionai bandys nutraukti pralaimėjimų seriją prieš taip pat pergalės skonio šiame sezone neragavusius bavarus.

„Žalgirio“ ir Miuncheno „Bayern“ mūšį ketvirtadienį nuo 19:30 val. transliuos LRT TELEVIZJA ir portalas LRT.lt.

Praėjusios Eurolygos dvigubos savaitės metu, kai komandai jau vadovavo naujasis treneris, „Žalgiris“ patyrė du pralaimėjimus ir pratęsė nesėkmių seriją iki ketverių rungtynių.

Žalgiriečiai atsitiesė savaitgalį, kai vietiniame fronte be didesnio vargo 97:64 nugalėjo „Šiaulius“. Tiesa, šiose rungtynėse susižeidė ir dabar rungtynes su „Bayern“ gali praleisti pagrindinis įžaidėjas Emmanuelis Mudiay. Klaustukas kabo ir virš komandos kapitono Pauliaus Jankūno. Tai, ar šie žaidėjai galės padėti „Žalgiriui“ dvikovoje su „Bayern“, paaiškės rungtynių dieną.

Jau aišku, kad į kovą teks stoti be Janio Strelnieko bei ilgam iš rikiuotės iškritusio Joffrey Lauvergne`o.

Prieš būsimą mūšį Eurolygoje mintimis su žiniasklaida pasidalino „Žalgirio“ vairininkas Jure Zdovcas.

– Kaip vertinate „Bayern“ žaidimą?

„Bayern“ šį sezoną dar nelaimėjo, bet buvo rungtynių, kuriose jie buvo arti pergalės. Tai labai gera komanda, turinti plačią sudėtį ir gerus žaidėjus. Jiems vadovauja puikus treneris (Andrea Trinchieri – LRT.lt). Jie čia atvyksta su tikslu iškovoti pirmąją pergalę, o mūsų planas yra juos sustabdyti.

– Jums tai bus pirmosios rungtynės „Žalgirio“ arenoje. Ar jaudinatės?

– Žinoma, nerimo yra, tikrai nebus lengva, bet kai tik prasideda rungtynės, viskas pasimiršta. Tiesiog susikoncentruoji į rungtynes.

– Kaip sunku dirbti treniruotėse be keturių kertinių rotacijos žaidėjų?

– Niekada to nesureikšminu, nes vis tiek negaliu nieko pakeisti. Mes vis tiek turime 10 žaidėjų, prisijungė ir keletas jaunų. Aiškinu tam tikrus dalykus ir noriu, kad jie patobulėtų.

– Kokius žaidimo aspektus bandote pakeisti treniruotėse?

– Žinote, tik vakar turėjau pirmąją treniruotę. Dabar daugiausiai dirbame ties puolimu, taip pat norime išlaikyti koncentraciją gynyboje. Darome smulkius pakeitimus, išbandome naujus dalykus, kas žaidėjams nėra lengva. Šiandien vakare dirbsime ties gynyba prieš varžovų puolimą.

– Kuriuos „Bayern“ žaidėjus išskirtumėte?

– Jie turi daug ginklų savo sudėtyje. Tai pataikyti galinti komanda, o Rubitas yra tas aukštas žaidėjas, kuris išplečia jų puolimą. Tokiose komandose, kurioje pilna gerų žaidėjų, negali žinoti, kas išaus būtent tą dieną. Turi susikoncentruoti į žaidėjus, kurie tuo metu yra aikštėje.

– „Bayern“ sezono pradžioje galynėjosi su tokiomis komandomis kaip „Barcelona“ ir „Zenit“. Ką tokios rungtynės parodė?

– Tokiose rungtynėse pamatai jų silpnybes ir stiprybes. Kiekvienos rungtynės yra nauja istorija. Jie iš tų klaidų irgi pasimoko. Turime orientuotis į savo žaidimą ir jo gerinimą. Manau, kad kai kurios rungtynės jau parodėme, kad geriau dalijamės kamuoliu, žaidžiame geriau gynyboje. Buvo gerų dalykų rungtynėse su „Šiauliais“, nors ir tai nėra Eurolygos komanda. Pasakiau žaidėjams, kad turime kovoti dėl kiekvieno kamuolio.

– Ar turite naujienų dėl naujo aukštaūgio paieškų?

– Jokių žinių.

– Kokias didžiausias problemas pamatėte „Bayern“ žaidime?

– Jiems trūksta stabilumo. Jie gali sužaisti gerą atkarpą, bet tada įkristi į duobę. Kol kas jie nežaidžia komandiško krepšinio, yra daug žaidėjų, kurie nori individualiai pelnyti taškus. Tačiau tai gera komanda ir tik laiko klausimas, kada ji įsivažiuos.

– Ar aišku, kiek ilgai nežais Janis Strelniekas?

– Neatrodo, kad trauma yra rimta. Manau, kad jis kitą savaitę sugrįš.

– Ar ieškoti pastiprinimo ir į kitas pozicijas?

– Šiuo metu nieko daugiau neieškome. Reikia dirbti su esamais žaidėjais. Turime gerą komandą ir ja tikime. Situacija turi pasikeisti. Matysime, kaip viskas klostysis toliau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt