Sportas

2021.10.20 12:20

Pirmosios pasaulio raketės dilema: „Australian Open“ turnyre varžytis galės tik pasiskiepiję tenisininkai

LRT.lt2021.10.20 12:20

Į 21-ąjį „Didžiojo kirčio“ turnyrų trofėjų nusitaikiusi pirmoji pasaulio raketė Novakas Džokovičius artimiausiu metu turės apsispręsti – ar pasiskiepyti ir gauti galimybę varžytis dėl titulo, ar ir toliau išlikti skeptišku vakcinų atžvilgiu bei prarasti čempiono vardą.

Australijos migracijos ministras Alexas Hawke patvirtino, kad į 2022 m. „Australian Open“ turnyrą galės atvykti tik dviem vakcinos dozėmis pasiskiepiję tenisininkai.

Prieš savaitę dar buvo diskutuojama, ar nepasiskiepijusiems tenisininkams nebus daromos išlygos, tačiau Australija išreiškė tvirtą nuomonę.

„Nesvarbu – turistas ar tenisininkas, tačiau į Australiją bus galima patekti tik pasiskiepijus dviem vakcinos dozėmis, – vietos radijui sakė A. Hawke.

Praėjusių metų „Australian Open“ čempionas N. Džokovičius vakcinų atžvilgiu yra gana kategoriškas – atsisako skiepytis.

„Novakas? Jam neturiu jokios žinutės. Tiesiog pranešu, kad visi norintys atvykti į Australiją turės būtų pasiskiepiję dviem vakcinos dozėmis“, – pridūrė ministras.

„Sky Sports“ teigimu, N. Džokovičius tvirtai laikosi savo nuomonės ir, jeigu to prireiks, bus pasiryžęs prarasti čempiono titulą.

Skeptiškai vakcinaciją vertina ir kiti garsūs teniso žaidėjai – „US Open“ nugalėtojas Daniilas Medvedevas ar vokietis Alexanderas Zverevas.

Abejonių šiuo klausimu turėjo ir trečioji pasaulio raketė, graikas Stefanos Tsitsipas. Tiesa, jis paskutiniame interviu užsiminė, kad iki šių metų pabaigos planuoja pasiskiepyti.

„Australian Open“ kasmet vyksta nuo sausio vidurio. 2022 m. startas numatytas sausio 17-ąją.

2021 m. į „Australian Open“ vykę tenisininkai turėjo karantinuotis viešbučiuose, negalėjo treniruotis, todėl krito ne vieno žaidėjo fizinė forma. Šį kartą vakcinuotiems sportininkams karantinuotis nebereikės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt