Sportas

2016.10.26 10:13

Lietuvos rinktinės žygis Europos čempionate prasidės Izraelyje?

Donatas Urbonas, 15min.lt2016.10.26 10:13

Iki 2017-ųjų Europos čempionato liko beveik vieneri metai, bet jau penktadienį, ko gero, sužinosime pirmąjį nacionalinės komandos varžovą dar iki burtų ceremonijos. Tądien Lietuvos krepšinio federacija organizuoja bendrą spaudos konferenciją su Izraelio krepšinio federacijos atstovais. Toks oficialus susitikimas perša tik viena išvadą.

Keturi Europos čempionato organizatoriai – Izraelis, Turkija, Suomija ir Rumunija, pagal FIBA reglamentą susitars su partneriais, kurių sandoris reikš žaidimą vienoje grupėje ir užtikrins didžiulį sirgalių aktyvumą.

Pavyzdžiui, Suomija savo partneriais paskelbė netoliese gyvenančius islandus su gausia palaikymo armija, todėl nors burtų ceremonija vyks lapkričio 22-ąją, jau aišku, kad šios dvi šalys tikrai bus vienoje grupėje.

Penktadienio spaudos konferencijoje Kaune dalyvaus LKF prezidentas Arvydas Sabonis, Izraelio krepšinio asociacijos prezidentas Amiramas Halevis, Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amiras Maimonas, Izraelio krepšinio rinktinės vadovas Pini Gershonas, Tel Avivo miesto sporto departamento direktorius Ofiras Wegmanas.

Be to, konferencija vyks anglų kalba, įtraukta daug oficialių taisyklių. Toks didelis svečių prisistatymas rodo, kad konferencija rengiama ne Lietuvos ir Izraelio santykiams aptarti. Beje, penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje žalgiriečiai Eurolygoje susitiks su Tel Avivo „Maccabi“, bet ši bendra žydų delegacijos kelionė – tik patogus sutapimas.

Visos aplinkybės rodo, kad bus paskelbtas Lietuvos ir Izraelio sandoris, kuris suves šių šalių rinktines į vieną Europos čempionato grupę. Europos pirmenybės vyks rugpjūčio 31–rugsėjo 17 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.