2021.10.19 22:27

Turnyro čempionus ant menčių paguldęs Žibėnas: galėjome laimėti dar didesniu skirtumu

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.10.19 22:27

Vilniaus „Rytas“ šventė pirmąją pergalę FIBA čempionų lygos turnyre. Giedriaus Žibėno auklėtiniai, „Avia Solutions Group“ arenoje palaikomi gausios sirgalių minios, žibėjo puolime ir Burgoso „San Pablo“ klubą iš Ispanijos nugalėjo 87:69.

„Rytas“ kovą su turnyro čempionais pradėjo fantastiškai ir po dviejų kėlinių pirmavo triuškinančiu skirtumu 49:30. Vilniečiai įspūdingai pasirodė antrajame ketvirtyje, kuriame demonstravo puikų žaidimą abiejuose aikštėse pusėse – patys surinko 27 taškus, o varžovams leido įmesti 13.

Pirmoje rungtynių pusėje vilniečiai fantastiškai atakavo iš toli – 7 tritaškiai iš 14 (43,75 proc. taiklumas). Ryškiausiai žibėjo Margiris Normantas, per 15 minučių atkarpą savo sąskaitą papildęs 10 taškų.

Antroje susitikimo dalyje varžovams iš Ispanijos pavyko šiek tiek priartėti, tačiau „Rytas“ turėtos dviženklės persvaros veltui nepaleido ir iki pat rungtynių pabaigos kontroliavo situaciją. Antroje pusėje vilniečiai išmetė dar 15 tritaškių, iš kurių tikslą pasiekė 5.

„Pirmiausia noriu pasveikinti žaidėjus, jie nusipelno visų pagyrų, taip pat ir sirgalius. Labai pelnyta pergalė, emocijos geros, tačiau pailsime vieną dieną ir vėl kimbame į darbus“, – po įtikinamos pergalės Vilniuje sakė G. Žibėnas.

„Ryto“ strategas savo kolegą iš Ispanijos rungtynių metu pabandė nustebinti pasirinkdamas žemą penketą su Arnu Butkevičiumi vidurio puolėjo pozicijoje. Treneris neslėpė, kad toks taktinis manevras davė vaisių, tačiau jis nebuvo iš gero gyvenimo – traumą rungtynių metu patyrė Marko Tejičius.

„Gal LKL ir buvo kelios akimirkos, bet šiaip čia pirmas kartas, kai žaidžiame su tokiu penketu“, – atskleidė G. Žibėnas.

Pagrindinis „Ryto“ centras Ivanas Buva ant parketo praleido 23 minutes ir surinko 19 taškų. M. Tejičiui patyrus traumą, I. Buvą pavadavo Arnas Butkevičius, per 27 minutes įmetęs 11 taškų ir atkovojęs 6 kamuolius.

„Negalėjome leisti, kad Ivanas žaisti be keitimų. Avantiūros buvo daug, bet Arnui tai nėra naujiena. Jis dar kartą parodė, koks žaidėjas yra. Nesiruošėme tam, bet esant tokiai situacijai, kažką paruošti turime“, – savo sprendimą aiškino specialistas.

Paklaustas, ką toks penketas davė komandai, G. Žibėnas pridūrė: „Visų pirma, mobilumas gynyboje, o puolime varžovus išmušėme iš jų gynybos sistemos. Tas buvo labai netikėta varžovams, jie buvo priversti savo pagrindinį centrą laikyti ant suolo. Manau, kad galėjome laimėti dar didesniu skirtumu, kas Čempionų lygoje yra labai svarbu.“

„Ryto“ vairininkas taip pat negailėjo pagyrų Gyčiui Radzevičiui, kuris ant parketo praleido 36 minutes, įmetė 10 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir surinko 18 naudingumo balų.

„Jis yra mūsų karių karys. Žiūrovai tai mato, tai nėra kažkam didžiulis siurprizas. Gytis geriausiai atsiskleidžia, kai žaidžia daug. Mes didžiuojamės, kokiais žingsniais jis kyla į viršų“, – pridūrė G. Žibėnas.

Pirmajame ture „Rytui“ 72:76 teko pripažinti Oldenburgo „EWE Baskets“ komandos pranašumą, o „San Pablo“ klubui tai buvo pirmasis pralaimėjimas po pergalės 82:74 prieš Stambulo „Bešiktaš“.

Trečiajame ture „Ryto“ klubo laukia išvyka į Stambulą ir kova su vietos „Bešiktaš“. Rungtynės vyks lapkričio 2-ąją dieną.