Sportas

2021.10.19 19:11

Skandalas Konge: šalies merginų futbolo rinktinė prieš rungtynes treniravosi gatvėje

LRT.lt2021.10.19 19:11

Pasaulinei futbolininkų profesinei sąjungai (FIFPRO) paskelbus įrašą, kuriame matoma, kad Kongo Demokratinės Respublikos U-20 merginų futbolo rinktinė prieš rungtynes treniruojasi gatvėje, sukėlė skandalą ir privertė sureaguoti FIFA, skelbia CNN.

FIFPRO „Twitter“ paskyroje patalpintame vaizdo įraše matoma, kad futbolininkės treniruojasi viduryje gatvės, joms sutrukdo ir pravažiuojančios transporto priemonės.

Įraše teigiama, kad futbolininkės prieš 2022 m. pasaulio čempionato atrankos rungtynes su Kamerūno rinktine treniruotis tokioms sąlygomis turėjo dėl to, kad Kongo futbolo federacija (FECOFA) nesugebėjo užsakyti tinkamos aikštelės.

Šias rungtynes Kongo futbolininkės rugsėjo 25 d. namuose pralaimėjo rezultatu 0:4.

FIFA sureagavo į šią situaciją, teigė, kad tai kelia „didelį susirūpinimą“ ir CNN pateikė oficialų pareiškimą.

„Žaidėjų gerovė yra FIFA prioritetas ir mes nedelsiant ėmėmės priemonių kartu su vietinėmis struktūromis, taip pat ir FECOFA, tam, kad užtikrintume visų šių žaidėjų saugumą ir gerovę“, – teigiama CNN cituojamame FIFA pranešime.

Vėliau vaizdo įraše yra rodoma, kad žaidėjos yra priverstos miegoti gatvėje, nes FECOFA nesumokėjo už viešbutį. CNN rašoma, jog FIFPRO skelbia, kad tai įvyko spalio 12 d.

CNN skelbiama, kad FIFPRO paviešintas vaizdo įrašas buvo užfiksuotas visuomenės nario, o Kongo futbolo federacija nepateikė jokių komentarų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt