2021.10.19 19:19

Pirmoji pergalė FIBA Čempionų lygoje: „Rytas“ apgynė namų sienas nuo Burgoso „San Pablo“ ekipos

atnaujinta 21.23
LRT.lt2021.10.19 19:19

Vilniaus „Rytas“ antradienį iškovojo pirmąją pergalę FIBA Čempionų lygoje ir namų aikštelėje įveikė Burgoso „San Pablo“ ekipą.

Vilniečiai triumfavo rezultatu 87:69 (22:17, 27:13, 17:22, 21:17).

Geriausiai "Ryto" gretose pasirodė Ivanas Buva. Nepaisant to, kad Giedrius Žibėnas ilgą laiką rungtynėse pasikliovė žemu penketu, aukštaūgis per 23 minutes pelnė 19 (5/10 dvit., 1/1 trit., 6/6 baud. met.) taškų, atkovojo 9 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir surinko 22 naudingumo balus.

Vilniečiai aktyviai pradėjo rungtynes ir vedami efektyviai žaidusio I. Buvos netrukus susikrovė 7 taškų pranašumą. Pirmajame kėlinyje aikštelėje dominavo puolimas, bet „Rytas“ sugebėjo išsaugoti 5 taškų pranašumą.

Antrąjį kėlinį vilniečiai ir vėl sėkmingai pradėjo puolime, bet ne ką prasčiau žaidę ir greitame puolime sunkiai stabdomi Burgoso krepšininkai neleido „Rytui“ atitolti (27:22). Įpusėjus antrajam kėliniui Vilniaus ekipa pradėjo atrasti savo žaidimą tempą, o tolimi metimai leido susikrauti 11 taškų pranašumą (37:26).

Gynyboje Burgoso ekipą vertę klysti, o puolime apsukų nemažinę ir tritaškiais prapliupę "Ryto" krepšininkai ir toliau didino savo pranašumą. Kėlinio pabaigoje dar du taškus pelnė M. Normantas ir vilniečiai į ilgąją petrauką turėjo jau 19 taškų pranašumą (49:30). Būtent M. Normantas per pirmąją rungtynių dalį pelnė 10 taškų ir buvo rezultatyviausias vilniečių gretose.

Sėkmingai ir antrąjį kėlinį pradėję „Ryto“ krepšininkai netruko susikrauti ir 20 taškų pranašumą (55:35). I. Buvos vedamas „Rytas“ ir toliau išlaikė savo pranašumą, o įpusėjus trečiajam kėliniui Burgoso ekipos krepšininkai jau buvo suklydę 14 kartų, tuo tarpu vilniečiai – 7 kartus. Trečiojo ketvirčio pabaigoje kiek užstrigo vilniečių puolimas, o tuo pasinaudoję Burgoso krepšininkai sumažino atsilikimą iki 14 taškų (66:52).

Kovingai nusiteikę „Ryto“ krepšininkai ketvirtojo kėlinio pradžioje ir vėl susidūrė su kiek įnirtingesniu „San Pablo“ ekipos pasiprienšinimų, bet įpusėjus paskutiniam ketvirčiui sugebėjo išsaugoti solidų pranašumą (75:55). Vilniečiai neprisileido oponentų arti, o paskutinį tašką padėjo G. Radzevičiaus dėjimas ir Vilniaus ekipa iškovojo pergalę.

Burgoso ekipą į priekį vedė 20 (2/5 dvit., 5/10 trit., 1/1 baud. met.) taškų pelnęs Tyrusas McGee, kuris surinko 13 naudingumo balų.

„Rytas“: I. Buva (9 atk. kam.) 19, V. Kariniauskas ir S. Smithas (7 rez. perd.) po 14, M. Normantas 13, A. Butkevičius (20 naud. bal.) 11, G. Radzevičius (9 atk. kam.) 10, M. Girdžiūnas 3, M. Tejičius 2 ir L. Uleckas 1.

„San Pablo“: T. McGee 20, A. Renfroe 9, D. Kravičius 8, S. Braimohas ir S. Zackas po 7.