Sportas

2021.10.19 17:55

Graikija perdavė olimpinę ugnį Pekino žaidynių organizatoriams

BNS2021.10.19 17:55

Graikija antradienį per ceremoniją Atėnų stadione „Panathenaic“ perdavė olimpinę ugnį 2022 metų Pekino žiemos olimpiados organizatoriams.

Olimpinis deglas perduotas kitą dieną po aktyvistų sutrikdytos olimpinės ugnies įžiebimo ceremonijos.

Stadione „Panathenaic“ – II amžiaus arenoje, kur 1896 metais žaidynės atgimė – Graikijos olimpinio komiteto pirmininkas Spyros Kapraloa olimpinį deglą įteikė Pekino olimpiados viceprezidentui ir Kinijos olimpinio komiteto viceprezidentui Yu Zaiqingui.

„Olimpinė ugnis keliaus prie Didžiosios kinų sienos ir per kitas Kinijos dalis, nešdama taikos ir draugystės šviesą“, – sakė Yu Zaiqingas.

Pasak jo, Kinija žada surengti „sklandžias, saugias ir nuostabias žaidynes“.

Žiemos olimpiadoje, vyksiančioje 2022 metų vasario 4–20 dienomis, dalyvaus apie 2,9 tūkst. sportininkų, atstovaujančių maždaug 85 nacionaliniams olimpiniams komitetams.

Senovės graikų žynėmis apsirengusios aktorės anksčiau olimpine ugnimi uždegė aukurą, 2006 metų Turino ir 2010 metų Vankuverio žaidynių akrobatinio slidinėjimo sidabro medalių laimėtojai kinei Li Ninai su deglu rankose apibėgus ratą šiame senoviniame stadione.

Ceremonija vyko be žiūrovų, dalyvavo daugiausia pareigūnai ir žiniasklaidos atstovai.

„Pandemija gal ir sutrukdė mums surengti olimpinės ugnies ceremoniją dalyvaujant žmonėms, bet esu tikras, kad sėkmingų ir saugių žaidynių organizavimas bus dar viena žmonijos pergalė prieš koronavirusą“, – sakė S. Kapralas.

„Pekinas patenka į istoriją tapdamas pirmuoju miestu, surengusiu ir vasaros, ir žiemos olimpines žaidynes. Mes labai džiaugiamės, nes įteikdami jums ugnį taip pat tampame šios istorijos dalimi“, – pridūrė jis.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) yra sakęs, kad olimpinė liepsna bus demonstruojama visuomenei Pekine, o paskui bus vežiojama po šalį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt