Sportas

2021.10.20 08:34

Pasaulio čempionate startuosianti Olivija Baleišytė: nematau, kas galėtų pakeisti Krupeckaitę

Dovilė Šeduikytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.20 08:34

Trys Lietuvos dviratininkai startuos trečiadienį Prancūzijoje prasidėsiančiame pasaulio dviračių treko čempionate. Rinktinės lyderė Olivija Baleišytė prieš paskutinį sezono startą nusiteikusi pozityviai, bet apgailestauja, kad pasirengimas nebuvo labai sklandus. Sportininkė įspėja, kad artimiausiu metu pamainos karjerą baigiančiai Simonai Krupeckaitei – nėra: „Simona turi ne vieną ir ne penkis Europos ir pasaulio čempionato medalius, o mes dar vis svajojame apie pirmą savo medalį“.

Pernai pasaulio čempionate Berlyne aukščiausią vietą iš lietuvių iškovojusi O. Baleišytė skrečo rungtyje buvo šešta. Tą pačią vietą lietuvė užėmė ir neseniai vykusiame Europos čempionate. Po jo O. Baleišytė Lietuvoje praleido tik savaitę.

Panevėžio dviračių trekas – geriausias regione, bet čia rengtis pasaulio čempionatui Lietuvos rinktinė negalėjo tiek, kiek norėjo. Dviratininkė apgailestauja, kad komerciniai renginiai laimi prieš sportininkus.

„Deja, į treką pavyko nueiti tik tris kartus, nes prasideda įvairios mugės, krepšinio varžybos. Mes, dviratininkai, esame šiek tiek atkeliami į šalį. Nors esame Lietuvos rinktinės nariai, bet nemokamai treniruotis negalime. Mokame taip pat kaip čia atvykstantys sportininkai iš Latvijos ar Estijos. Dėl to liūdna, kad pasiruošimas neįvyko šimtu procentų. O gal tai ir išeis į naudą – gal reikėjo tiesiog pailsėti po Europos čempionato ir čia atvažiuoti šviežiems. Nusiteikimas geras. Paskutinis startas ir bus uždarytas šių metų sezonas“, – šypsojosi trečią kartą pasaulio čempionate startuosianti dviratininkė.

23-ejų O. Baleišytė yra viena perspektyviausių šalies treko dviratininkių. Šią vasarą ji netikėtai tapo ir olimpiete. Paskutinę minutę kvietimo dalyvauti žaidynėse sulaukusi sportininkė apgailestavo, kad startavo be pasirengimo, bet sako pasisėmusi įkvėpimo ateičiai. Didžiausias pavyzdys jai – apie karjeros pabaigą mąstanti treko karalienė Simona Krupeckaitė.

„Nematau šiai dienai dviratininkų, kurie galėtų pakeisti Simoną. Kiek ji rezultatų pasiekusi... Aš džiaugiuosi, kad man teko su ja sportuoti. Iš tokio užsidegusio, kovotojo žmogaus aš turėjau labai daug ko pasisemti. Linkiu jai gero atsisveikinimo. Manau, kad jos sportinė karjera buvo pilna aukščiausių pasiekimų. Simona turi ne vieną ir ne penkis Europos bei pasaulio čempionato medalius, o mes dar vis svajojame apie pirmą savo medalį“, – apie atotrūkį nuo tituluočiausios Lietuvos dviratininkės kalbėjo O. Baleišytė.

S. Krupeckaitė vien pasaulio čempionatuose yra iškovojusi du aukso, penkis sidabro ir šešis bronzos medalius.

Lietuvai pasaulio dviračių treko čempionate Prancūzijoje atstovaus trys sportininkai – O. Baleišytė, Vasilijus Lendelis ir Svajūnas Jonauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt