Sportas

2016.10.26 07:21

Akrobatinio skraidymo sporto meistrams įteikti aukščiausios klasės apdovanojimai

LRT.lt 2016.10.26 07:21

Minint atkurto akrobatinio skraidymo 50-metį buvo įteikti aukščiausios klasės akrobatinio skraidymo sporto apdovanojimai. Renginio, vykusio Kauno įgulos karininkų ramovėje metu, pasižymėjusiems sportininkams buvo įteikti sporto meistro ženklai. Aukščiausias klasės apdovanojimas – nusipelniusio tarptautinės klasės sporto meistro ženklas buvo įteiktas Jurgiui Kairiui, garsinančiam Lietuvą tarptautinėje aviacijos arenoje.

Lietuvos Akrobatinio skraidymo federacija šiemet mini atkurto akrobatinio skraidymo 50-metį. Kauno įgulos karininkų ramovėje vykusio renginio metu susirinko ir buvo apdovanoti stipriausi Lietuvos akrobatinio skraidymo meistrai, pasižymėję per visą 50-ties metų laikotarpį, rašoma pranešime spaudai.

Renginio metu ypatingas dėmesys buvo skiriamas akrobatinio skraidymo patriarchais laikomiems sportininkams. Veteranai, tuometiniai sklandymo sporto meistrai, 1966 m. dalyvavę pirmosiose atkurto akrobatinio skraidymo varžybose: Vladas Drupas, Zigmas Polinauskas, Zigmas Motiekaitis, Jonas Kuzminskas, Algirdas Smilgevičius buvo apdovanoti garbės raštais, buvusiems SSRS sporto meistrams įteikti sidabriniai sporto meistrų ženklai.

Sidabrinis akrobatinio skraidymo nusipelniusio tarptautinės klasės sporto meistro ženklas, kaip aukščiausias įvertinimas, buvo įteiktas lakūnui J. Kairiui, kuris savo nepailstamu darbu ir aistra aviacijai garsina Lietuvą visame pasaulyje.

Sidabriniai akrobatinio skraidymo tarptautinės klasės sporto meistro ženklai buvo įteikti daugelio Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo varžybų prizininkams Eltonui Meleckiui ir Donaldui Bleifertui. Aukščiausios kategorijos apdovanojimus sportininkams įteikęs Lietuvos Aeroklubo prezidentas Gintaras Kalinauskas džiaugėsi šiais lakūnų pasiekimais bei išreiškė viltį, kad sportinė aviacija Lietuvoje tik stiprės.

Sidabriniai akrobatinio skraidymo sporto meistrų ženklai įteikti akrobatinio skraidymo lakūnams, anksčiau turėjusiems SSRS sporto meistro vardus bei lakūnams, paskutiniais metais įvykdžiusiems sporto meistro reikalavimus.

Renginio metu Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos (LASF) prezidentas Eugenijus Raubickas apžvelgė Lietuvos akrobatinio skraidymo istoriją. LASF prezidentas, istorikas E. Raubickas su renginio dalyviais pasidalino mažai kam žinomais faktais apie akrobatinio skraidymo istoriją nuo pirmųjų aukštojo pilotažo kursų Lietuvos Karo Aviacijoje iki sportinių skrydžių Lietuvos Aeroklube (iki 1940 m.), papasakojo apie sąlygas, aplinkybes kuriomis 1966 m. buvo surengtos pirmos atkurto akrobatinio skraidymo varžybos.

Kalbėdamas apie akrobatinio skraidymo dabartį E. Raubickas džiaugėsi sportininkų pasiekimais Lietuvoje ir užsienyje bei augančia naująja sportininkų karta.

„Aviacija, nuo pat tarpukario laikų, kada Lietuva buvo tarp pažangiausių Europos aviacinių valstybių, išlieka stipri. Nors ir stokodami sąlygų, lakūnai demonstruoja savo veržlumą, užsispyrimą ir valią iškovodami aukščiausius apdovanojimus. Investuodami savo lėšas, Lietuvos vardą jie neša ant aukščiausių Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo sporto varžybų pakylų. Ačiū jiems už tai“, – dėkojo LASF prezidentas E. Raubickas.