Sportas

2016.10.26 07:16

R. Berankis Bazelyje parklupdė ketvirtąją pasaulio raketę

15min.lt2016.10.26 07:16

Sensacinga Ričardo Berankio pergalė prieš ketvirtą pasaulio raketę Bazelyje ant kojų sukėlė ne tik sporto aistruolius, bet ir dopingo kontrolės tarnybą. Dar po mačo atsigauti nespėjęs geriausias Lietuvos tenisininkas buvo iškviestas atlikti dopingo patikrinimą. Tačiau tai neturėjo sumenkinti R. Berankiui pergalės džiaugsmo, nes jo laimėjimas pastebėtas visame teniso pasaulyje.

Prestižinio turnyro Bazelyje „Swiss Indooor Basel“ pirmame etape R. Berankis netikėtai 3:6, 6:3, 6:3 parklupdė ketvirtąją pasaulio raketę kanadientį Milošą Raoničių.

26-erių R. Berankiui tai buvo antra pergalė prieš pirmo ATP dešimtuko tenisininką. Prieš dvejus metus jis Maskvoje nugalėjo tą patį M. Raoničių, kuris tuo metu pasaulyje buvo aštuntas. Gal šis patikrinimas ir buvo numatytas iš anksto, gal tai nulėmė sensacinga pergalė, bet pajėgiausias Lietuvos tenisininkas po mačo buvo paprašytas prisistatyti dopingo kontrolei ir atlikti patikrinimą.

Dar sezono pradžioje ATP vadovybė skelbė, kad šiemet bus dar labiau sugriežtinta draudžiamų preparatų vartojimo kontrolė. R. Berankio pergalės vaizdai pradėjo puikuotis didžiausiuose pasaulio sporto portaluose ir žinių tarnybose, vienas lietuvio smūgis atsidūrė ir oficialiame ATP „Youtube“ puslapyje.

Šis laimėjimas R. Berankiui buvo labai svarbus ir taškų prasme. Nugalėjęs M. Raoničių jis Bazelyje pelnė jau 65 reitingo taškus ir praktiškai užsitikrino vietą geriausių pasaulio tenisininkų šimtuke iki pat sezono pabaigos. Tokia pozicija jam leis ramiau planuotis kelionę į „Didžiojo kirčio“ turnyrą Australijoje sausio mėnesio pradžioje. R. Berankis turėtų tiesiogiai patekti į „Australian Open“ turnyrą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.