Sportas

2021.10.19 13:37

Dėl sporto finansavimo keitimo liko paskutinis balsavimas

atnaujinta 13.42
Lukas Juozapaitis, ELTA2021.10.19 13:37

Seime skinasi kelią pataisos, pakeisiančios loterijų organizatorių apmokestinimą: nuo kitų metų liepos jie turėtų mokėti 13 proc. išplatintų bilietų vertės mokestį į valstybės biudžetą.

Lietuvos tautinis olimpinis (LTOK) ir Lietuvos paralimpinis komitetai būtų finansuojami iš biudžeto, o loterijų organizatoriams nebeliktų prievolės sportui tiesiogiai skirti 8 proc. pajamų už išplatintus loterijų bilietus.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė tokioms Loterijų bei Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymų pataisoms. Už balsavo 95 Seimo nariai, prieš buvo septyni, o susilaikė 18. Pakeitimų priėmimas numatytas lapkritį.

„Sportas bus ne loterijų verslo, o valstybės politikos dalis. (...) Keli verslininkai nuspręsdavo, kam ir kaip skirti aukšto meistriškumo finansavimą“, – teigė Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.

Dabar loterijų organizatoriai moka 5 proc. išplatintos bilietų nominalios vertės mokestį į valstybės biudžetą ir 8 proc. tiesiogiai skiria paramos gavėjams.

Prognozuojama, kad šalies sportas dėl to kitąmet gautų pora milijonų eurų daugiau, nei numatyta dabar. 2022 metų biudžete dabar jam numatyta 20,9 mln. eurų.

Šių metų biudžete aukšto meistriškumo sportui numatyta 16,3 mln. eurų.

Didžiausia loterijų organizatorė yra „Olifėja“ (75 proc. rinkos), kurios 51 proc. akcijų valdo LTOK, numatytą dalį mokesčių dabar pervedantis sau kaip paramą.

Pernai 95 proc. LTOK pajamų sudarė „Olifėjos“ skiriama parama (6,8 mln. eurų) ir įmonės išmokėti dividendai (3,5 mln. eurų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt