Sportas

2021.10.19 10:56

Baltarusijos režimo užmojis sugraudino Cimanouskają: jie iš mūsų atėmė viską – laisves, teises, svajones

LRT.lt2021.10.19 10:56

„Iš mūsų atėmė laisvę, balsus, teisę kalbėti. Iš manęs atėmė mano olimpinę svajonę, o dabar jie nori atimti mūsų pilietybę“, – po pirmadienį Baltarusijoje nuskambėjusių pareiškimų jautriai reagavo šiuo metu Lenkijoje gyvenanti bėgikė Kryscina Cimanouskaja.

Vakar Baltarusijos vidaus reikalų ministerijos pareigūnas Viačaslavas Arlouskis pareiškė, kad baltarusiai, palikę savo šalį ir dirbantys Vakarų valstybėse, turėtų netekti pilietybės.

„Žmonių, kurie pabėgo iš mūsų šalies, kurie jos nekenčia ir šiandien dirba Vakarų šalių labui, nereikėtų vadinti baltarusiais.

Jeigu jie nusigręžia nuo šalies, kodėl šalis negali nusigręžti nuo jų? Tokiu atveju jie negalės laisvai atvykti į Baltarusiją, negalės dalyvauti rinkimų procesuose, socialiniame ir politiniame valstybės gyvenime“, – naujienų portalui sb.by sakė ministerijos Kovos su organizuotu nusikalstamumu ir korupcija vyriausiosios valdybos skyriaus viršininkas.

Tačiau per Tokijo olimpines žaidynes tarptautinio skandalo centre atsidūrusi K. Cimanouskaja kategoriškai nesutinka su tokia nuomone ir dėl susidariusios situacijos kaltina Aliaksandro Lukašenkos režimą.

„Ką gi draugai, atėjo galas. Aš esu baltarusė nuo gimimo ir niekuomet neišdaviau savo tėvynės. Aš noriu grįžti į Baltarusiją, kuomet ten bus saugu man, mano artimiesiems ir visiems kitiems“, – cituojama K. Cimanouskaja Baltarusijos sporto solidarumo fondas (BSSF) išplatintame pranešime.

K. Cimanouskaja su savo vyru šiuo metu gyvena Lenkijoje. Šalis jiems suteikė humanitarines vizas, o pati sportininkė yra pateikusi prašymą dėl Lenkijos pilietybės gavimo. Bėgikė užsiminė, kad toks jos noras yra dėl ketinimo dalyvauti tarptautinėse lengvosios atletikos varžybose.

Tiesa, toks procesas gali užtrukti iki trejų metų, tačiau sportininkė tikisi, kad laikas dėl išskirtinės situacijos bus sutrumpintas. Pati K. Cimanouskaja žiniasklaidai yra pabrėžusi, kad save ir toliau laiko baltaruse bei šios šalies pilietybės neatsisakys.

Žinios. Cimanouskają nesugrįžti į Baltarusiją telefonu perspėjo senelė: per televiziją mane jau koneveikė

LRT.lt primena, kad sportininkė į Lenkiją atvyko po to, kai Baltarusijos režimas ją jėga bandė išgabenti iš Tokijo olimpinių žaidynių. Skandalo centre ji atsidūrė po viešos kritikos Baltarusijos sporto funkcionieriams.

Bėgikė, kurios specializacija – 200 metrų distancija, po išsakytos kritikos šalies lengvosios atletikos federacijai buvo prievarta siunčiama namo. Jai buvo neleista startuoti savo rungtyje ir išvakarėse buvo liepta krautis daiktus bei ruoštis vykti į Baltarusiją. Tokijo oro uoste K. Cimanouskaja kreipėsi į Japonijos pareigūnus pagalbos ir taip išvengė priverstinės kelionės namo.

Lenkija galiausiai jai ir jos vyrui suteikė humanitarines vizas, o K. Cimanouskaja iš Tokijo į Lenkiją atskrido per Vieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt