Sportas

2016.10.25 15:55

M. Špokas: pirmasis kandidatas į rinktinės trenerius buvo Š. Jasikevičius

Dainius Adomaitis nebuvo pirmasis treneris, su kuriuo apie darbą Lietuvos rinktinėje kalbėjo Arvydas Sabonis. Po Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) Vykdomojo posėdžio Kaune LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas pabandė paaiškinti, kaip vyko derybos su kandidatais.

LKF Vykdomasis komitetas aiškia persvara balsų Dainių Adomaitį išrinko Lietuvos krepšinio rinktinės treneriu.

„Turėjome tris kandidatus: Dainių Adomaitį, Rimą Kurtinaitį ir Kazį Maksvytį. Už Dainių buvo dešimt, už Rimą – trys, Už Kazį – 0 balsų“, – sakė M. Špokas.

15min žiniomis, už R. Kurtinaitį balsavo tik Vydas Gedvilas (trenerių asociacijos vadovas), Vaidas Vaškevičius (pakeitė neatvykusį Regionų lygos vadovą Darių Gudelį) ir Remigijus Milašius (LKL prezidentas).

„Aš palaikiau Rimo Kurtinaičio kandidatūrą. D. Adomaitį laikau ateities treneriu, bet jaučiu baimę, kad nesudegtų kaip treneris, nes krepšinio sirgaliai yra negailestingi. Jei padarysi klaidą, karjera gali greitai pasibaigti“, – sakė V. Gedvilas.

„Tai buvo bendras sprendimas. Šis darbas siūlomas ketverių metų ciklui. Ir vyrų, ir moterų rinktines norime matyti olimpinėse žaidynėse. Kad ten patektų, reikia praeiti atranką. Vyrams po Europos čempionato teks žaisti pasaulio čempionate 2019 metais,“ – priminė M. Špokas. Jis paaiškino, kad pirmasis pretendentas buvo ne D. Adomaitis, o Kauno „Žalgirio„ strategas Šarūnas Jasikevičius.

„Kandidatų kriterijai buvo Arvydo (Sabonio) kompetencija, – pasakojo M. Špokas. – Jis kalbėjosi ir su treneriais kandidatais, ir su žaidėjais. Preliminariame sąraše buvo penki treneriai. Atmetus Joną Kazlauską, kuris atsisakė tęsti darbus, buvo Šarūnas Jasikevičius. Su juo kalbėjome apie ketverių metų ciklą, apie jaunimo programą integraciją. Tai sėkmingai darė ir Jonas Kazlauskas. Šarūnui pagalvoti buvo skirta 10 dienų. Atėjo atsakymas, kad jis nori daugiau laiko skirti šeimai ir „Žalgiriui“. Tada perėjome prie Dainiaus Adomaičio. Nė vienas treneris nepasakė iškart, jie norėjo laiko pagalvoti, pasitarti su šeima ir kolegomis. Ar buvo kalbėta su Rimu Kurtinaičiu? Tiesiog nebuvo prioritetinių trenerių sąraše, tad nebuvo apie ką ir kalbėtis.“

Perklaustas, kodėl federacija nesvarstė R. Kurtinaičio, M. Špokas pareiškė: „Buvo sąrašas – žaidėjų. Su kuo šnekėtis, kad toliau dirbti“. Ar tai reiškia, kad federacijos sprendimą nulėmė žaidėjai? „Buvo atsižvelgta į žaidėjų nuomonę. Tai Arvydo kompetencijos klausimas. Aš tik persakau, kokie kriterijai buvo sudėlioti.“