Sportas

2021.10.19 10:20

Lietuva ieško kilnaus elgesio sporte pavyzdžių

LRT.lt2021.10.19 10:20

Po vienerių metų pertraukos Lietuva ir vėl ieško kilniai besielgiančių sportininkų ir sporto aplinkos atstovų, o padėti juos surasti kviečiama visa sporto bendruomenė, skelbia LTOK.lt.

„Kilnus elgesys sporte sukelia pasididžiavimo jausmą ir įkvepia bendruomenę. Džiaugiuosi, kad šių herojų apdovanojimai jau tapo gražia ir svarbia tradicija. Sportuojant labai svarbu suprasti, kad pagarba yra ne mažiau svarbi nei pergalės. Olimpinės vertybės mus moko ne tik siekti aukščiausio rezultato, bet, visų pirma, daryti tai daryti garbingai“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Jau septintą kartą LTOK rengiamuose Kilnaus elgesio („Fair Play“) apdovanojimuose bus siekiama atkreipti dėmesį į kelias skirtingas kilnaus elgesio nominacijas.

„Kilnus elgesys yra tai, ko visi turime siekti ir pamatę kito kilnų elgesį – įvertinti jį. Šie apdovanojimai būtent apie tai ir yra – siekiame ne tik atrasti herojus, kuriems artimas kilnus elgesys, bet ir įkvėpti kitus sekti jų pavyzdžiu“, – kalbėjo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto prezidentė Austra Skujytė.

LTOK kviečia apdovanoti:

„Viso gyvenimo darbu sportui nusipelniusį žmogų“ – nominacija, kurios pavadinimas kalba pats už save. Į ją pretenduoja šviesuoliai, visą gyvenimą esantys pavyzdžiu kitiems, bendruomenių ar visuomenės vedliai, savo darbais rodantys kryptį kitiems, atsidavę savo idėjoms ir darbams.

„2021 m. kilnų poelgį“ – už sportininko, trenerio ar kito sporto srities atstovo kilnų ir sąžiningą momentinį poelgį, pavyzdžiui, pagalba į bėdą patekusiam varžovui, teisėjo informavimą apie klaidą savo nenaudai varžybų metu ir pan.

„2021 m. jaunojo sportininko ar jaunimo komandos kilnų poelgį“ – sąžiningą, garbingą ar kilnų poelgį varžybose, treniruotėje ar kitoje su sportu susijusioje situacijoje. Pavyzdžiui, už pagalbą susižeidusiam varžovui, už pagalbą sulūžus sporto įrankiui, už sirgalių sudrausminimą, žaidėjų skaičiaus aikštėje suvienodinimą varžovams dėl pražangų ar kitų priežasčių netekus komandos nario ir t.t.

„Jaunąjį sportininką – pavyzdį bendraamžiams“ – už sportininko ar komandos pavyzdį savo elgesiu bendraamžiams, bendruomenei, visuomenei. Pavyzdžiui, savanorystė, pagalba integruojant neįgaliuosius, žmogaus su negalia pavyzdys sveikiesiems siekiant tikslų ir t.t. Kandidatais į šią nominaciją gali tapti visi, kurie motyvuoja draugus siekti tikslų, yra sąžiningi, garbingai elgiasi aikštelėje ir už jos ribų, laikosi taisyklių ir įkvepia kitus elgtis kilniai.

„Fair Play projektą“ – už žmonių integraciją, vienijimą pasitelkiant sportą, už ribų ir stereotipų naikinimą, už visuomenės nuomonės keitimą, už socialinių iššūkių ir problemų sprendimą pasitelkiant sportą ir sporto vertybes.

„Fair Play organizaciją“ – už visuomenės ugdymą, olimpinių principų laikymąsi, vertybių sklaidą ar tiesiog pagalbą, neatlygintiną paramą sportininkams ir kitoms sporto organizacijoms.

Paraiškas net šešioms „Lietuvos Fair Play apdovanojimų“ nominacijoms visi norintys gali teikti iki lapkričio 15 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt