Sportas

2021.10.18 21:52

Žalios šviesos laukianti čiuožimo federacija: negalime leisti, kad Reed ir Ambrulevičius neišvyktų į žaidynes

Gintarė Grikštaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.10.18 21:52

Iki Pekino žiemos olimpinių žaidynių pradžios likus kiek daugiau nei 100-ui dienų Graikijoje uždegta olimpinė ugnis. Nors ceremonija vyko be žiūrovų, greta senovės Olimpijos protesto akciją surengė keletas žmogaus teisių gynėjų. Lietuvos delegacijos misijos vadovė Agnė Vanagienė tikisi, kad mūsų šaliai atstovaus 10–11 sportininkų, nors kol kas oficialų kelialapį turi tik šokių ant ledo pora. 

Pekino žiemos, kaip ir Tokijo vasaros olimpinių žaidynių ugnies įžiebimo ceremonija vyko dalyvaujant tik kviestiniams svečiams. Tarp jų buvo Graikijos prezidentė Katerina Sakellaropulu ir Tarptautinio olimpinio komiteto vadovai.

Gerų žinių iš Prezidentūros laukianti čiuožimo federacija: būtų nuostolis, jei Reed ir Ambrulevičius neišvyktų į žaidynes

Iškilmių vieta buvo aptverta prieš porą dienų, bet prie Šventyklos sugebėjo prasibrauti dvi moterys ir vyras. Protestuodami prieš žmogaus teisių pažeidimus Kinijoje, jie iškėlė Tibeto vėliavą ir plakatą su užrašu: „Jokių genocido žaidynių“. Netrukus jie buvo išvesti policijos pareigūnų.

Pasak olimpinio komiteto prezidento Thomo Bacho, olimpinės žaidynės neišspręs visų pasaulio problemų, tačiau jos turi tapti pavyzdžiu.

„Olimpinės žaidynės yra universalios. Jos yra aukščiau visų mūsų skirtumų, olimpinės žaidynės vienija žmoniją, apimdamos visą mūsų įvairovę. Trapiame mūsų pasaulyje, kuriame didėja susiskaldymas, konfliktai ir nepasitikėjimas, olimpinės žaidynės visada stato tiltus, jos niekada nekelia sienos. Olimpinės žaidynės negali išspręsti visų mūsų pasaulio iššūkių, tačiau yra pavyzdys pasauliui, kuriame visi gerbia tas pačias taisykles ir vieni kitus“, – kalbėjo T. Bachas.

Nors šiandien Senovės Graikijoje buvo įžiebta olimpinių žaidynių ugnis, oficialios informacijos apie tai, kokių reikalavimų teks laikytis sportininkams, dar nėra. Pasak Lietuvos delegacijos misijos vadovės A. Vanagienės, taisyklės turėtų būti pateiktos spalio 22 dieną, tačiau jau dabar žinoma, kad reikalavimai sportininkams bus dar griežtesni nei vasarą Tokijuje.

„Turime jau tokių preliminarių žinių, kad į Pekiną galės vykti tik visiškai vakcinuoti asmenys. Jeigu jie nebus vakcinuoti, jiems bus privalomas 21 dienos karantinas Kinijoje savo lėšomis. Tai iš tikrųjų labai augina misijos kaštus. Veikiausiai bus priimtas sprendimas tokių žmonių net neturėti žaidynėse. Taip pat testavimai kiekvieną dieną, manoma, kad išliks. Didžiausias klausimas, kuris mums kyla, tai yra trys olimpiniai kaimeliai, trys didžiuliai burbulai, kiekviename iš jų esame numatę turėti sportininkų“, – situaciją komentavo A. Vanagienė.

Lietuvos delegacijos vadovė tikisi, kad mūsų šaliai Pekino olimpinėse žaidynėse atstovaus 10–11 sportininkų, tačiau kol kas garantuotą vietą turi tik dailiojo čiuožimo šokių ant ledo pora.

„Dar tikimės keturių biatlono sportininkų: dviejų moterų ir dviejų vyrų. Deja, tik sausio 16-ąją bus paskelbtas galutinis kvalifikacijos sąrašas. Lygiai tas pats galioja ir slidinėjimui. Sausio 17-ąją bus galutinis sąrašas. Ir čia tikimės dviejų vyrų ir dviejų moterų. Taip pat po vieną kalnų ir lygumų slidinėjimo atstovą. Galbūt iškovoti vietą pavyks ir vienam snieglentininkui“, – apie olimpinę Lietuvos rinktinę užsiminė A. Vanagienė.

Lietuvos čiuožimo federacijos prezidentė Lilija Vanagienė tikisi, kad šokių ant ledo varžybose mūsų šaliai galės atstovauti kelialapį iškovojusi Allison Reed ir Sauliaus Ambrulevičiaus pora. Nors vasarą prezidentas Gitanas Nausėda atmetė sportininkės prašymą suteikti jai Lietuvos pilietybę, šokėjai ant ledo nepraranda vilties ir sunkiai dirba. Praėjusią savaitę Budapešte jie pagerino pasaulio čempionate pasiektą rezultatą ir viliasi, kad jų pasiekimai įtikins prezidentą sprendimą pakeisti.

„Tokijo žaidynės baigėsi ir jos parodė, kaip yra sunku, jeigu laimi tik vieną medalį. Dėl žiemos žaidynių jūs visi žinote, kokia yra mūsų padėtis. Šitos mūsų poros pasiekimai yra aukščiausi. Jie – elite, juos rodo televizijos, juos mato visas pasaulis. Ir aš manau, kad mūsų šaliai būtų labai didelis nuostolis, jeigu ši pora neišvyktų į čempionatą, nes dar ir dirbantys be galo, trokštantys. Kadangi Allison dar neturi pilietybės, ji pati bei jos tėvai investuoja į šitą sportą“, – kalbėjo vis dar gerų žinių iš prezidentūros laukianti L. Vanagienė.

Žiemos olimpinės žaidynės Kinijoje vyks vasario 4–20 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt