Sportas

2021.10.18 17:40

Miglius Astrauskas – apie Lietuvos rankinio klubų problemas ir Europos taurės varžybų svarbą

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, LRT.lt2021.10.18 17:40

Keturi Lietuvos rankinio klubai – trys vyrų ir vienas moterų – savaitgalį pradėjo kovas EHF Europos taurės varžybų antrajame etape.

Klaipėdos „Dragūnas“, Vilniaus „Šviesa“ ir Kauno „Granitas-Karys“ šventė pergales dramatiškuose mūšiuose, o Kauno „ACME-Žalgirio“ merginos patyrė pralaimėjimą.

Atsakomosios rungtynės vyks kitą savaitgalį.

Apie Lietuvos rankinio klubų problemas, pajėgumą Europos komandų kontekste ir galimybes kuo toliau nužygiuoti Europos taurės turnyre LRT RADIJAS kalbėjosi su Lietuvos rankinio federacijos generaliniu sekretoriumi Migliu Astrausku.

„Tai trečias pajėgiausias turnyras Europoje, o Lietuvos komandoms tai turbūt yra svarbiausios klubinės varžybos. Jos yra svarbios jauniems žaidėjams, keliant jų meistriškumą. Taip pat atstovaujama miestams ir savivaldybėms, kurios ir remia klubus“, – sakė M. Astrauskas.

Kalbėdamas apie problemas, su kuriomis susiduria Lietuvos rankinio klubai, M. Astrauskas mini infrastruktūrą ir finansavimą.

„Pagrindinė problema yra sporto salių stoka. Lietuvoje turime tik porą salių, kuriose galima vykdyti tokio lygio varžybas. Didžiosios arenos mūsų klubams yra neįperkamos, o Europos taurės standartus atitinkančias sales turime tik Alytuje ir iš bėdos Garliavoje. Europos rankinio federacija kol kas dar leidžia žaisti Vilniaus „Tauro“ sporto mokykloje, bet kaip bus tolau – neaišku.

Dar kita problema, kaip ir visame sporte, dabar yra finansavimas. Klubai vis dar randa lėšų, stengiasi dalyvauti Europos taurėje, nes nori varžytis ne tik Lietuvoje. Pastaruosius ketverius metus vyrų komandos išnaudoja visas kvotas, o iš moterų kol kas dalyvauja tik „ACME-Žalgiris“. Prieš trejus metus įvyko Europos klubų reforma, turėjome vietą ir antrame pajėgiausiame turnyre Europoje, tačiau dabartinė situacija to padaryti neleidžia“, – dėstė LRF generalinis sekretorius.

M. Astrauskas pažymi, kad po praėjusių metų Lietuvos komandas paliko nemažai svarbių žaidėjų.

„Daug žaidėjų išėjo iš „Granito“, keturi „Dragūno“ žaidėjai išvyko į užsienį, o „Šviesą“ paliko komandos lyderis. Jeigu mūsų klubai būtų išlaikę praėjusių metų sudėtis, manau, kad šiais metais būtume pajėgūs kovoti dėl patekimo į ketvirtfinalį. Dabar prognozuoju, kad porą klubų pasieks trečiąjį etapą“, – sakė M. Astrauskas.

Europos klubų reitinge Lietuva užima 30-ąją vietą. M. Astrauskas pripažįsta, kad tai nėra aukšta pozicija, tačiau pasidžiaugti yra kuo.

„Nesame labai aukštai Europoje, bet jeigu pažiūrėtume į Lietuvos čempionatą, tai praėjusiais metais turėjome šešis žaidėjus, kurie atstovavo Lietuvos rinktinei, kuri pateko į Europos čempionatą. Be to, dar penki mūsų klubai dalyvauja Baltijos lygoje“, – užbaigė M. Astrauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt