Sportas

2021.10.18 13:57

Ekstremaliose varžybose Lietuvos šaulys aplenkė ir pasaulio čempioną

LRT.lt2021.10.18 13:57

Pirmąsyk ekstremalaus šaudymo maratone dalyvavęs vilnietis Virgilijus Grybė grįžta su taure ir sidabro medaliu. Savaitgalį ekstremalaus šaudymo į skriejančius taikinius varžybose „Extreme 400 GP – Sporting Marathon” Vengrijoje jis iškovojo antrąją vietą. Į priekį sportininkas praleido tik šaudyklos šeimininką ir aplenkė daugkartinį pasaulio čempioną, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Tai buvo sunkiausios ir įdomiausios sezono varžybos, kurių dalyviai – daugiausia kviestiniai elitiniai šauliai. Prilyginčiau jas triatlonui, nes reikėjo įvairių sugebėjimų ir daug ištvermės. Esu labai patenkintas ir varžybomis, ir rezultatu“, - sakė V. Grybė.

96 dalyviai iš 13 šalių dvi dienas „Jerring“ šaudykloje, esančioje netoli Felgio gyvenvietės Pietų Vengrijoje, pagal „FITASC Sporting“ taisykles šaudė į 400 taikinių. Pasak V. Grybės, taikiniai buvo ypač sudėtingi – kai kurių rungčių metu lėkštelės buvo paleidžiamos iš didžiulio aukščio, kitų – virš vandens. Buvo rungčių miške ir laukuose. Kai kur šaulius ir taikinius skyrė 60-70 metrų atstumas. Per dvi dienas reikėjo iššauti 400 šūvių, kai įprastų tarptautinių varžybų dalyviai 200 taikinių stengiasi numušti per keturias dienas.

Pats savo akademijoje treniruojantis šaulius V. Grybė numušė 359 iš 400 taikinių. Varžybų šeimininkas, kuris ir rengė taikinius, Jeri Tamas surinko 370 taškų. Triskart pasaulio ir šešiskart Europos čempionas Andrasas Szerdahelyi su 341 numuštu taikiniu liko šeštas.

Kitas Lietuvos šaulys Vidūnas Mekšrūnas surinko 290 taškų ir laimėjo veteranų kategorijos varžybas.

„FITASC Sporting“ – tai šaudymo į skriejančius taikinius tam pritaikytoje šaudykloje rungtis, kai didelėje teritorijoje įvairiomis trajektorijomis yra išdėstoma daug taikinių mėtymo mašinėlių. Ši šaudymo sporto šaka yra ekstremaliai sudėtinga, todėl aukščiausio rango varžybose dalyvauja tik aukštą meistriškumą ir didžiulę patirtį turintys šauliai.

Lietuvoje ši sporto šaka pradėta kultivuoti nuo 2005 metų, kai buvo įkurta Lietuvos medžioklinio šaudymo federacija, vėliau virtusi Lietuvos sportingo federacija.Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt