Sportas

2016.10.25 19:32

Paaiškėjo vyrų krepšinio rinktinės treneris

LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.25 19:32

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) įvardijo trenerio Jono Kazlausko įpėdinį vyrų krepšinio rinktinėje. Juo tapo su studentų rinktine dirbęs, krepšinio klubui „Neptūnas“ diriguojantis ir vienu perspektyviausių Lietuvos trenerių laikomas Dainius Adomaitis.

LKF Vykdomojo komiteto posėdyje buvo iškelta ir Rimo Kurtinaičio kandidatūra, bet daugiau balsų (10 iš 14) surinko D. Adomaitis. Vienas pagrindinių pasirinkimų galėjo būti „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius, tačiau jis, kaip ir Jonas Kazlauskas, pasiūlymo atsisakė. Taip pat minėtos Kęstučio Kemzūros ir Kazio Maksvyčio kandidatūros.

Balsavimo teisę rinkimuose turėjo Arvydas Sabonis, Mindaugas Špokas, Algimantas Statys Anužis, Mindaugas Plūkas, Remigijus Milašius, Remigijus Štaras, Darius Gudelis, Rasa Mikaitytė, Audra Ginelevičienė, Martynas Račkauskas, Rimantas Cibauskas, Kęstutis Pilipauskas ir Vydas Gedvilas.

LKF prezidentas A. Sabonis LRT TELEVIZIJAI sakė, kad D. Adomaitis pasirinktas, nes taip bus galima užtikrinti rinktinės tęstinumą.

„Yra kažkokie kriterijai, tai vienas iš jų – kad tai būtų treneris, sugebantis vadovauti ne tik nacionalinei rinktinei viso olimpinio ciklo metu, bet kartu būtų atsakingas ir už visą kitą Lietuvos krepšinio piramidę. [...] Labai didelis iššūkis bus 2017 metais prasidedantis naujas FIBA kalendorius – vadinamieji „langai“ ir atkrintamosios [atrankos varžybos – LRT.lt] į pasaulio čempionatą, kuris vyks 2019 metais Kinijoje“, – sakė LKF prezidentas.

D. Adomaičio treniruojamo „Neptūno“ vadovybė tikina, kad LKF sprendimas – didžiulė garbė komandai.

„Džiaugiamės, kad D. Adomaitį paskyrė Lietuvos rinktinės vyr. treneriu. Tai didžiulė garbė Klaipėdos klubui ir mūsų miestui. Šis treneris išties nusipelnė tokio pasitikėjimo – praėjusį sezoną atvedė „Neptūną“ į istorines aukštumas – tapome Lietuvos vicečempionais, pirmieji iš LKL klubų, neskaitant Kauno „Žalgirio“, pusfinalyje įveikę Vilniaus „Lietuvos rytą“. Pasiteisino klubo sprendimai, vizijos ir požiūris į ateitį, kai nusprendėme į savo komandą pasikviesti D. Adomaitį ir su juo pasirašyti ilgalaikę sutartį. Juk D. Adomaitis antrus metus iš eilės pripažintas geriausiu LKL treneriu. Džiaugiamės, kad „Neptūnas“ tapo tuo klubu, kuris ruošia, padeda atsikleisti ne tik perspektyviiausiems žaidėjams, bet ir gabiems treneriams“, – kkneptunas.lt svetainei kalbėjo „Neptūno“ klubo direktorius Osvaldas Kurauskas.

BNS nuotr.

42-ejų D. Adomaitis trenerio karjerą pradėjo 2009 metais kaip Slupsko „Energa Czarni“ (Lenkija) vyr. trenerio asistentas, vėliau parėmė komandos vairą. 2012 metais jis tapo Vloclaveko „Anwil“ (Lenkija) vyr. treneriu,

2012–2014 metais Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. trenerio asistentu, po to tapo komandos treneriu, tačiau pareigose išsilaikė neilgai. 2014–2015 metais treniravo Utenos „Juventus“ ekipą, o 2015 metais stojo prie Klaipėdos „Neptūno“ vairo. Su šiuo klubu ir susijusios svariausios stratego pergalės: 2015 m. BBL ir LKL turnyruose užimtos trečiosios vietos, o praėjusiame Lietuvos čempionate jis nuvedė ekipą į finalą, kur pralaimėta Kauno „Žalgiriui“.

Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto pozicijose žaidęs buvęs krepšininkas per karjerą iškovojo daugybę apdovanojimų: 1996 m. Europos jaunimo čempionas, su Kauno „Žalgiriu“ laimėjo Europos taurę (1998 m.), Lietuvos čempionatą (1997, 1998, 1999 m.), tapo NEBL čempionu, su Vroclavo „Sląsk“ – Lenkijos čempionu (2001, 2002 m.), su Rygos „Barons“ – Lenkijos čempionu (2008 m.) ir iškovojo FIBA Europos taurę (2008 m.). Taip pat jis padėjo Lietuvos krepšinio rinktinei iškovoti 2000 m. Sidnėjaus olimpinių žaidynių bronzos medalius.

Per ketverius metus dukart Europos pirmenybių sidabrą su Lietuva laimėjęs treneris Jonas Kazlauskas iš posto pasitraukė pasibaigus olimpiniam ciklui.

Vykdomojo komiteto posėdyje patvirtintos ir kitų rinktinių vyriausiųjų trenerių kandidatūros.

Moterų krepšinio rinktinės treneriu tapo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ vyr. treneriu praėjusiame LKL sezone dirbęs 33-ejų Mantas Šernius. Jis šias pareigas jau užėmė 2013–2015 metais. Šiuo metu jis dirbo asistentu Kinijos moterų krepšinio lygoje rungtyniaujančiame Tajuano-Šansi „Flame“ klube.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt