Sportas

2021.10.18 11:42

Pergalės Čempionų lygoje ieškosiantis Žibėnas: reikės išeiti iš savo komforto zonos

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.10.18 11:42

Jau šį antradienį Vilniaus „Rytas“ stoja į antrąją dvikovą FIBA Čempionų lygoje. Vilniečiai pirmosiose namų rungtynėse priims Burgoso „San Pablo“ komandos iššūkį.

Pirmojoje Čempionų lygos dvikovoje „Rytas“ patyrė pralaimėjimą – 72:76 (18:16, 20:21, 21:21, 13:18) nusileido Oldenburgo „EWE Baskets“ klubui iš Vokietijos. Vilniečiai vis dar ieškos pirmosios pergalės Čempionų lygoje, bet jų kelyje bus tituluota Burgoso ekipa, kuri Čempionų lygos nugalėtoja tapo dviejus pastaruosius sezonus paeiliui.

„Du kartus šios lygos čempionai. Tai yra patyrusi komanda, žino, kaip reikia žaisti kartu. Turim neįsitraukti į jų greitą žaidimą, reikia juos lėtinti ir akcentuosime jų stabdymą per pirmąsias 8 sekundes.

Pavojinga yra jų gynėjų linija, o nuo jos priklauso jų dideli žmonės. Reikės išeiti iš savo komforto zonos – kur reikia, padaryti baudą, kur reikia, pastumti, kur reikia, kristi dėl kamuolio. Turime būti pasirengę mirti aikštelėje“, – apie būsimą priešininką kalbėjo Vilniaus „Ryto“ strategas Giedrius Žibėnas.

Šiame sezone Burgoso komandos puolimo lyderis yra Vitoras Benite, kurio pavojingumą akcentavo ir „Ryto“ komandos strategas.

„Reikia jam duoti kontakto prieš išeinant iš užtvarų, neleisti jam jaustis patogiai. Atrodo, kad jis lieka kamputy, tada gynėjai atsipalaiduoja, o komanda jam yra paruošusi begalę užtvarų“, – apie gynybines užduotis kalbėjo G. Žibėnas.

Kaip ir minėta, „San Pablo“ ekipa gina jau du kartus iškovotą Čempionų lygos titulą ir šį sezoną taip pat pradėjo pergalingai. Paklaustas, kokios yra Burgoso ekipos sėkmės priežastys, G. Žibėnas išskyrė ekipos stabilumą.

„Žaidėjų lygis ir tai, kad jie buvo sveiki ir geriausioje formoje. Ypač prieš dvejus metus, tuo metu jie demonstravo labai gerą sportinę formą. Pernai jie tai sugebėjo pakartoti, o tai padaryti visada yra sunkiau. Praėjusiame sezone buvo daug alkanų komandų, kurios norėjo juos nukarūnuoti. Jie žaidžia kartu eilę metų iš eilės ir stabilumas jiems padeda būti viršuje.

Iš pirmų šio sezono rungtynių galima manyti, kad jie silpnesni. Bet dabar jau yra spalio vidurys, jie suranda savo kelią į pergales, stabilesnį žaidimą. Jeigu lygintume jų pasirodymą praėjusių metų finale, taip, sutinku, bet dabar visos komandos dar nerodo geriausio žaidimo“, – teigė G. Žibėnas.

Vilniaus ekipa tik po labai ilgos pertraukos sugrįžta į „Avia Solutions Group“ areną, o „Ryto“ strategas teigė, jog laukia ekipos sirgalių: „Manau, kad žaidėjai labiau mėgsta savo areną, kurioje mes žaidžiame ir treniruojamės, bet mums reikia sirgalių palaikymo, labai norime, kad kuo daugiau jų susirinktų“.

G. Žibėnas teigė, kad negali atskleisti tikslaus parduotų bilietų skaičiaus, bet sakė, kad „kol kas yra mažokai“.

Po to, kai dėl traumos iš „Ryto“ komandos aukštaūgių rikiuotės iškrito ir Tanneris Leissneris, vilniečiai pasikvietė jau „Ryto“ komandoje žaidusį Maurice`ą Ndourą. Su aukštaūgiu buvo sudaryta trumpalaikė sutartis. G. Žibėnas žurnalistams teigė, kad negali pasakyti kada tiksliai M. Ndouras atvyks į Lietuvą ir prisijungs prie komandos.

„Labai yra neaiški jo situacija. Negaliu komentuoti nežinodamas visko nuo A iki Z. Jis atvyksta laikinai, pagrindinis tikslas yra pavaduoti iškritusius Leisnerį ir Williamsą. Po to jis greičiausiai vyks į Kiniją, komandoje turėtų būti iki Leisnerio atsigavimo“, – M. Ndouro situaciją pakomentavo G. Žibėnas.

Kiek anksčiau prie „Ryto“ prisijungė Marko Tejičius, kuris taip pat turėjo sustiprinti vilniečių priekinę liniją. Vis dar laukiant M. Ndouro daugiau minučių tenka ir šiam žaidėjui.

„Esame tokioje situacijoje, kad privalome jį naudoti. Puolime kažko apčiuopiamo jis mums jau duoda, jei nusimestų kamuolį gynėjams – būtų dar geriau. Gynyboje jis žengtų į kitą lygį jei daugiau kalbėtų“, – teigė G. Žibėnas.

Didelę naštą ant pečių „Ryto“ komandoje šiuo metu turi Ivanas Buva, kuris turi aikštėje praleisti žymiai daugiau laiko dėl išretėjusios vilniečių aukštaūgių rotacijos.

„Šiuolaikiniame krepšinyje nemanau, kad didelis žaidėjas gali žaisti 30 minučių. Esame nedėkingoje situacijoje, dėl to ir turėsime stabdyti žaidimą. Norime versti juos ryt žaisti lėčiau. Tai padėtų ir Ivanui aikštėje išbūti keliomis minutėmis ilgiau, nei įprastai“, – dėstė G. Žibėnas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt