Sportas

2021.10.17 10:33

Rokas Jokubaitis – apie „Žalgirio“ sprendimą atleisti Schillerį ir žaidimą „Barcelona“ klube

LRT.lt2021.10.17 10:33

Vienas talentingiausių jaunųjų Lietuvos krepšininkų Rokas Jokubaitis džiaugiasi, kaip kol kas klostosi jo karjeros etapas „Barcelona“ klube.

20-metis krepšininkas šią vasarą nusprendė palikti Kauno „Žalgirį“ ir prisijungti prie Šarūno Jasikevičiaus treniruojamos „Barcos“.

R. Jokubaitis, šį sezoną Eurolygoje vidutiniškai žaidžiantis po 14 minučių ir renkantis po 6,3 taško, teigia, kad vis dar yra mokymosi procese.

Jaunasis krepšininkas „Barcelona“ klube turi konkuruoti su kur kas labiau patyrusiais gynėjais – Nicku Calathesu ir Nicolu Laprovittola.

„Džiaugiuosi, kad galiu žaisti su tokiais patyrusiais žaidėjais ir iš jų mokytis. Jie man labai padeda. Kartais treneris ant manęs supyksta, nes nori, kad išmokčiau dar greičiau, bet esu laimingas, kad mane supa tokie žaidėjai“, – duodamas interviu „Mundo Deportivo“ leidiniui sakė R. Jokubaitis.

Jaunajam žaidėjui dėl minučių tenka pakovoti ir žaidžiant Ispanijos krepšinio lygoje. Per šešerias rungtynes gynėjas vidutiniškai aikštėje praleido po 13 minučių ir pelnė po 7 taškus.

R. Jokubaitis neslepia, kad jeigu „Žalgiryje“ prieš Eurolygos kovas buvo galima pataupyti jėgas žaidžiant LKL čempionate, Ispanijoje tokios prabangos „Barcelona“ neturi.

„Čia visai kitoks lygis. Lietuvoje po Eurolygos galėjai laukti lengvesnių rungtynių šalies čempionate, nes „Žalgiris“ ten yra pagrindinė komanda. Ispanijoje situacija visiškai kitokia – čia nėra lengvų rungtynių ir rezultatai nėra triuškinami. Kaip ir Eurolygoje, taip ir ACB lygoje kiekvienos rungtynės yra sunkios“, – dėstė krepšininkas.

R. Jokubaitis po persikėlimo į „Barceloną“ nuo „Žalgirio“ pernelyg nenutolo. Kalbėdamas apie dabartinę situaciją ir tai, kad jau po dviejų Eurolygos turų buvo atleistas Martinas Schilleris, gynėjas neslepia apmaudo.

„Dabartinė situacija tikrai nėra pati geriausia, bet tai yra krepšinis ir tokie dalykai kartais nutinka, – komentavo R. Jokubaitis. – Niekas nesitikėjo, kad M. Schilleris bus atleistas, bet tokia yra sporto dalis. „Žalgiriui“ bus sunku, sezonas jau prasidėjo, atėjo naujas treneris ir reikės prisitaikyti prie naujos sistemos. Visgi, komandoje yra patyrusių žaidėjų, kurie žino, kaip žaisti. Tikiuosi, kad viskas netrukus pasikeis į gerą pusę.“

R. Jokubaitis, kuris į pagrindinę „Žalgirio“ komandą pateko iš dublerių, negailėjo pagyrų jaunimo sistemai.

„Žalgiris“ žino, kaip užauginti jaunus žaidėjus. Kiekvienais metais keletas jaunų žaidėjų yra pakviečiami treniruotis su pirma komanda ir mokytis žaidimo sistemos. Kai kurie iš jų žaidžia Lietuvos krepšinio lygoje ir pakeičia pagrindinius žaidėjus, kurie negali žaisti dėl traumų. Svarbiausias dalykas – treniruočių sistemos įsisavinimas“, – užbaigė lietuvis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt