2021.10.16 11:21

Blaževičių gyrusį ekspertą nudžiugino Mudiay: kažkoks šviesos žiburys matomas

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.10.16 11:21

Kauno „Žalgiris“ toliau renka pralaimėjimus Eurolygos sezone starte. Penktadienį vakare Lietuvos čempionai du kėlinius kibo į atlapus Pirėjo „Olympiakos“, tačiau krito rezultatu 68:83.

Tai buvo ketvirtas „Žalgirio“ pralaimėjimas Eurolygoje ir antras, kai komandai vadovauja Jure Zdovcas.

Trečiadienį daug jėgų pareikalavusioje kovoje prieš Belgrado „Crvena Zvezda“ pralaimėję žalgiriečiai Pirėjuje vienu metu pirmavo 14 taškų skirtumu, tačiau dar iki didžiosios pertraukos persvara ištirpo iki 3 taškų – 39:36.

Antroje dalyje tiek „Žalgiris“, tiek „Olympiakos“ buvo neatpažįstami. Jeigu varžovai padarė išvadas ir bėgo į priekį, tai „Žalgirio“ žaidėjai nebesurado būdų, kaip toliau diktuoti žaidimui.

Eurolyga per LRT. Po pertraukos sugriuvęs „Žalgiris“ krito prieš tritaškiais prapliupusią „Olympiakos“ ekipą

„Eurolyga per LRT“ laidos ekspertas, krepšinio treneris Mindaugas Brazys teigė, kad „Žalgirį“ iš ritmo išmušė agresyvus varžovų žaidimas gynyboje.

„Antroje rungtynių pusėje „Olympiakos“ pradėjo labai daug keistis gynyboje, o tai ir buvo didžiausia „Žalgirio“ problema, išmušusi komandą puolime. Prasidėjo daugiau individualaus žaidimo, kuris nieko gero nedavė. Trečiajame kėlinyje, kai pamatė, kad tokia gynybos sistema funkcionuoja, o „Žalgirio“ žaidime pasipylė klaidos, „Olympiakos“ pagavo bangą ir pradėjo bėgti į greitą puolimą“, – kalbėjo M. Brazys.

„Žalgiris“ fantastiškai pasirodė pirmajame kėlinyje, per kurį varžovams leido sumesti vos 12 taškų, o patys įgijo 13 taškų persvarą. Agresyviai tiek puolime, tiek gynyboje atrodžiusių žalgiriečių baterijos nusėdo dar antrojo kėlinio viduryje. M. Brazys mano, kad tą nulėmė maža rotacija – Pirėjuje dėl traumų nežaidė nei Joffrey Lauvergne`as, nei Paulius Jankūnas, nei Janis Strelniekas.

„Jau anksti antroje pusėje energijos lygis sumažėjo, prasidėjo vėlavimai situacijose vienas prieš vieną. Gynyboje viskas buvo blogai, žaidėjai nebesuspėjo, pavargo. Matome, kad žaisti devynių žaidėjų rotacijoje nėra lengva, ypač Eurolygoje. Dar reikia pabrėžti, kad „Žalgiris“ prieš dvi dienas turėjo fiziškai sunkias rungtynes Belgrade, dar prisidėjo kelionė, adaptacija. Matome, kad „Žalgirio“ forma šiuo metu nėra pakankamai gera, kad jie galėtų tokia maža rotacija žaisti tokio intensyvumo rungtynėse“, – problemas Kauno ekipoje vardijo krepšinio ekspertas.

Trečiajame kėlinyje prieš „Olympiakos“ pabiręs „Žalgiris“ toliau lieka be pergalių Eurolygoje

„Žalgirio“ šviesuliais Pirėjuje tapo Emmanuelis Mudiay ir Artūras Milaknis. Pastarasis vien pirmajame kėlinyje pataikė tris tritaškius, o E. Mudiay sužaidė sėkmingiausias sezono rungtynes. Amerikietis per 25 minutes surinko 19 taškų, atkovojo 3 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

M. Brazys mano, kad su tokiu E. Mudiay turėtų pakilti ir „Žalgirio“ žaidimo kreivė: „Yra dalykų, kuriuos jis daro gerai. Kai jis įsiveržia į baudos aikštelę ir eina į kontaktą, viskas atrodo visai neblogai. Jam gal reikia pritaikyti kelias situacijas, kad jis galėtų dar labiau atsiskleisti. Kažkoks šviesos žiburys tolumoje tikrai yra, bet manau, kad dar reikia laiko.

Girdėjome, ką apie jį sakė Mantas (Kalnietis), kad jis atrodo gerai treniruotėse. Gal kažkiek maišė psichologiniai, taip pat ir fiziniai dalykai. Rungtynėse su „Olympiakos“, kol nepavargo žaisti, matėme labai agresyvų jo žaidimą puolime. Esu linkęs tikėti, kad kažkas bus, bet vėlgi – turime traumuotą Janį Strelnieką, tai man norėtųsi dar vieno žmogaus, kuris galėtų daryti didžiulį skirtumą su kamuoliu.“

J. Lauvergne`o netekęs „Žalgiris“ ieško pastiprinimo vidurio puolėjo pozicijoje, tačiau M. Brazys daugiau problemų mato būtent įžaidėjo pozicijoje.

„Jeigu galėčiau rinktis vieną žaidėją, tai būtų gynėjas. Jeigu daugiau, tai galbūt dar reikėtų žmogaus, kuris žaistų 4–5 pozicijose. Visgi didesnis pavojus yra gynėjų pozicijoje, nes visas žaidimas prasideda nuo jų. Manau, kad geras gynėjas padarytų ir kitus geresniais“, – įsitikinęs krepšinio ekspertas.

M. Brazį nudžiugino Marekas Blaževičius ir išaugęs jo žaidimo minučių skaičius. Jaunasis krepšininkas Pirėjuje per 13 minučių surinko 9 taškus ir atkovojo 8 kamuolius.

„Manau, kad Marekas turi potencialo žaisti Eurolygoje – vien iš tos pusės, kad jis fiziškai yra pajėgus stumdytis ir kovoti. Kaip tokio amžiaus žaidėjui, tokios minutės yra labai reikalingos. Matome, kad su juo kažkiek buvo dirbama, jis yra fiziškai sustiprėjęs ir čia yra didelis pliusas. Manau, kad LKL čempionate jis turi gauti 20, gal net daugiau minučių. Jis gali būti 15 minučių žaidėju Eurolygoje, kol grįš Joffrey Lauvergne`as“, – tvirtino treneris.

„Žalgiris“ savaitgalį sužais pirmąsias LKL rungtynes prie J. Zdovco, o jau ketvirtadienį stos į kovą su taip pat keturis pralaimėjimus patyrusia Miuncheno „Bayern“ komanda. M. Brazys mano, kad rungtynėse su bavarais jau pasimatys ryškesnis J. Zdovco darbas.

„Faktas, kad iki to laiko jis bandys kažką įvedinėti. Manau, kad per tą laiką galima paruošti 2–3 naujas kombinacijas. Visi treneriai vis tiek turi savo braižą, taktinį bagažą, kurį, šiuo atveju Zdovcas, bandys ir pritaikyti“, – pridūrė laidoje „Eurolyga per LRT“ kalbėjęs M. Brazys.