2021.10.15 20:06

Po pertraukos Graikijoje sustojęs „Žalgiris“ lieka be pergalių Eurolygoje

LRT.lt2021.10.15 20:06

Kauno „Žalgiris“ (0/4) toliau lieka be pergalių Eurolygoje. Penktadienį Jure Zdovco auklėtiniai Graikijoje 68:83 (23:12, 16:24, 10:27, 19:20) turėjo pripažinti Pirėjo „Olympiakos“ (3/1) pranašumą.

Žalgiriečiai nuostabiai pradėjo rungtynes ir vienu metu antrajame kėlinyje turėjo net 14 taškų pranašumą (29:15), tačiau galiausiai „Olympiakos“ įrodė savo favoritų statusą.

Lūžis dvikovoje įvyko po pertraukos, kuomet „Žalgiris“ trečiąjį kėlinį pralaimėjo 10:27 ir leido varžovams pabėgti dviženkliu pranašumu. Lemiamas ketvirtis tapo tik formalumu, per kurį „Olympiakos“ sugebėjo dar labiau pabėgti nuo „Žalgirio“.

Eurolyga. Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“

Sudėtingoje situacijoje atsidūręs „Žalgiris“ penktadienį turėjo verstis be traumas patyrusių Pauliaus Jankūno ir Janio Strelnieko.

Rungtynių statistika:

„Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay 19, Artūras Milaknis 14, Joshas Nebo 12, Marekas Blaževičius 9, Tyleris Cavanaugh 8, Mantas Kalnietis 6 taškai.

„Olympiakos“: Kostas Sloukas 17, Giannoulis Larentzakis 13, Sasha Vezenkovas 12, Kostas Papanikolaou 10 taškų.

Eurolyga per LRT. Po pertraukos sugriuvęs „Žalgiris“ krito prieš tritaškiais prapliupusią „Olympiakos“ ekipą

Rungtynių eiga:

Po ketvirtojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 83:68 (12:23, 24:16, 27:10, 20:19)

Kėlinį „Žalgiris“ pradėjo Emmanuelio Mudiay dvitaškius su pražanga, tačiau „Olympiakos“ į kiekvieną varžovų ataką atsakydavo savo pelnytais taškais. Įpusėjus kėliniui „Olympiakos“ jau turėjo 17 taškų pranašumą ir likęs rungtynių laikas tapo tik formalumu.

Po trečiojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 63:49 (12:23, 24:16, 27:10)

„Olympiakos“ labai greitai išlygino rezultatą, o vėliau užvirė kova taškas į tašką. Tačiau kėliniui įpusėjus „Olympiakos“ visiška perėmė iniciatyvą, o galiausiai po Sasho Vezenkovo dėjimo varžovai pirmavo 52:45.

Kėlinį „Žalgiris“ užbaigė visiškai paleisdami į priekį Pirėjo klubą, kuris nutolo 14 taškų skirtumu.

Eurolyga per LRT. Pozityvi „Žalgirio“ pradžia Pirėjuje: taiklūs Milaknio tritaškiai ir Mudiay blykstelėjimas

Po antrojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 36:39 (12:23, 24:16)

Po sėkmingo Emmanuelio Mudiay žaidimo kėlinio pradžioje „Žalgiris“ pirmavo 29:15, tačiau tuomet varžovai spurtavo 8:2 ir Jure Zdovcui teko kviestis žaidėjus pokalbiui.

Po minutės pertraukėlės „Žalgirio“ puolimą truktelėjo Mantas Kalnietis tritaškiu metimu, tačiau puolime vis tvirčiau besijautęs „Olympiakos“ labai greitai priartėjo prie varžovų. Po Georgioso Printezio dvitaškio kėlinio pabaigoje paliko tik 3 taškų „Žalgirio“ pranašumą – 39:36.

Po pirmojo kėlinio: Pirėjo „Olympiakos“ – Kauno „Žalgiris“ 12:23

Žalgiriečiai pirmieji pelnė taškus, kai dvitaškiu pasižymėjo Emmanuelis Mudiay. Gynyboje pavyko „Olympiakos“ išlaikyti be taškų dvi su puse minutės, tačiau netrukus varžovai smeigė du tritaškius.

Vis tik „Žalgiris“ toliau demonstravo geležinę gynybą, spurtavo 10:0 ir kėlinio pabaigoje pirmavo 15:6. Maža to, po kelių akimirkų jau trečiąjį savo tritaškį smeigė Artūras Milaknis, Mantas Kalnietis pridėjo tris baudos metimus ir „Žalgiris“ susikrovė rekordinę persvarą – 21:8.

Tiesa, Kosto Sloukaso pasirodymas aikštėje leido „Olympiakos“ kiek sumažinti atsilikimą.

Startinės sudėtys: „Žalgiris“: Emmanuelis Mudiay, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh ir Joshas Nebo.

„Olympiakos“: Thomas Walkupas, Tyleris Dorsey, Sasha Vezenkovas, Kostas Papanikolou ir Moustapha Fallas.

Eurolyga per LRT. Traumų išretinto „Žalgirio“ kova Pirėjuje – grėsmingai atsinaujinę varžovai ir kauniečių opcijos