Sportas

2021.10.15 16:24

Plaukimo rinktinė į Europos čempionatą vyksta be Rapšio

LRT.lt2021.10.15 16:24

Lietuvos plaukimo federacijos Vykdomasis komitetas patvirtino šalies rinktinę, kuri ateinantį mėnesį dalyvaus Europos plaukimo čempionate trumpajame (25 m) baseine, skelbia ltuswimming.com.

Iki spalio 10 dienos sportininkai dar galėjo vykdyti čempionato normatyvus ir užfiksuoti „pakartojimo rezultatus“, pasiektus varžybose nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

Lapkričio 2–7 dienomis Kazanėje, Rusijoje, varžysis penki šalies plaukikai – Simonas Bilis, Kotryna Teterevkova, Aleksas Savickas, Tomas Navikonis ir Jokūbas Keblys.

Europos čempiono titulo negins Danas Rapšys, kuris kartu su Andriumi Šidlausku jau kitą savaitgalį Dohoje, Katare, pratęs pasirodymą FINA pasaulio plaukimo taurės varžybose ir toliau ruošis gruodį Abu Dabyje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, vyksiančiam Pasaulio plaukimo čempionatui trumpajame baseine.

S. Bilis ir K. Teterevkova naują sezoną po olimpinių žaidynių pradėjo Neapolyje, Italijoje, startuodami Tarptautinėje plaukimo lygoje (ISL). Abi lietuvių atstovaujamos ISL komandos sėkmingai pateko į atkrintamąsias sezono varžybas, kurių startas numatytas jau pasibaigus šiam Europos čempionatui.

A. Savickas, T. Navikonis ir J. Keblys spalio 7–9 dienomis dalyvavo antrajame Pasaulio taurės etape Budapešte, Vengrijoje, kur taip pat turėjo galimybę pasivaržyti ir pasitikrinti savo jėgas su kitų šalių plaukikais.

Kartu su sportininkais į Kazanę vyks vyr. treneris Žilvinas Ovsiukas, treneriai Paulius Povilionis ir Michailas Romanovskis, masažuotoja Indrė Kalnutė ir komandos vadovas Justas Achramavičius.

Lietuvos plaukimo federacija primena, kad praėjusiame čempionate Glazge, Jungtinėje Karalystėje, mūsų šaliai atstovavo šeši sportininkai. Tąkart finaluose plaukė Simonas Bilis (5 vieta – 50 m l. stiliumi, 7 vieta – 100 m l. stiliumi) ir Danas Rapšys, iškovojęs du aukso medalius 200 ir 400 m plaukimo l. stiliumi rungtyse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt