Sportas

2021.10.15 13:59

Triumfuojantis Skirmantas Malinauskas – apie tai, kiek Lietuvos futbolui kainavo pralaimėta byla

LRT.lt2021.10.15 13:59

Skirmantas Malinauskas triumfuoja kovoje su Lietuvos futbolo federacija (LFF). Teismas žinomam visuomenės veikėjui papildomai priteisė 7 tūkst. teismo išlaidų.

Šia žinia S. Malinauskas pasidalino savo „Facebook“ paskyroje. Jis taip pat nurodė, kiek iš viso Lietuvos futbolo federacijai kainavo bylinėjimasis teisme.

„Lietuvos futbolo federacija ir jos prezidentas Tomas Danilevičius į vienus vartus pralaimėjo man teisme. LFF savo advokatams sumokėjo 11,4 tūkst. eurų (T. Danilevičiu savo advokatui 2,4 tūkst. eurų). LFF advokatas – senas Šviniaus draugas. Teismas papildomai iš abiejų ieškovų man priteisė po 3,5 tūkst. teismo išlaidų. Žodžiu, visas tai Lietuvos futbolui kainavo beveik 15 tūkst. eurų, T. Danilevičiui asmeniškai beveik 6 tūkst. eurų.

Joks sąžiningas vadovas taip nesielgtų. Futbolo pinigai pavėjui persekioti kritiką. Apie kokią reputaciją čia dar galima kalbėti? Ką po to daro LFF? Teisingai, prie jau turimų advokatų samdo dar vieną, kuriai vėl mokės iš mūsų visų kišenės.

Tik priminsiu, viskas, ko LFF siekia, tai paneigti teiginius:

„Lietuvos futbolą valdė ir valdo banditai, nusikaltėliai arba jie susiję su nusikalstamo pasaulio lyderiais“.

„jisai [Arūnas Pukelis] sugebėjo po savimi pasiglemžti futbolo federaciją“

LFF neginčija nei vieno kito epizodo, tik patį pirmąjį „Šviniaus imperija“, nors po to apie būtent futbolo klausimus kalbėta gerokai daugiau ir tik jiems buvo skirti atskiri epizodai. Būtent Šviniaus kriminalinei imperijai skirtas video, kurį pamatė daugiau nei pusė milijono žmonių taip sujaudino LFF.

Net teoriškai neįmanoma, kad teismai LFF kompensuotų tokias kosmines išlaidas byloje, bet pinigai futbolui nebegrįš. Jie jau ištaškyti. Na ir dar vienas įdomus aspektas. Visą laiką su kriminalu susijusi ir dabar teistų bei sėdėjusių asmenų valdoma futbolo federaciją naują advokatę samdo ir baudžiamosioms byloms, kurių kol kas nėra, bet galima suprasti, jos planuojamos. Nice!

Tai klasikinė situacija, kai kriminalas ir su juo susiję bei jam pataikaujantys sporto funkcionieriai nori parodyti, kad yra stipresni už valstybę. Kad gali užtildyti ir išgąsdinti bet ką. Kaip ir sakiau, jie meta visus turimus resursus ne sportui, o vlogerio persekiojimui, nors visuomenė mato, kiek tai apgailėtina.

Mes atsilaikysim, o šie veikėjai bus prisimenami kaip Lietuvos futbolo gėda“, – rašo S. Malinauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt