Sportas

2021.10.16 14:23

18-metis pasaulio čempionas Juškevičius – apie iškovotus medalius, rutiną ir kito sezono planus

Aivaras Dočkus, LRT RADIJAS, Aivaras Katutis, LRT.lt2021.10.16 14:23

„Treniruočių stovyklos baigėsi, tad dabar daugiau sėdžių prie mokslų“, – sako šiais metais pasaulio ir Europos jaunių irklavimo čempionu bei vicečempionu tapęs Povilas Juškevičius.

18-metis irkluotojas kremta mokslus 12-oje klasėje. Jaunajam sportininkui ne visada pavyksta suderinti mokslus su sportu, bet jį gelbėja supratingi mokytojai.

„Treniruotės dabar antrame plane, bet mokytojai supratingi: jeigu kažko nesuspėju atlikti po varžybų, turiu galimybę atsiskaityti vėliau“, – šypsosi P. Juškevičius.

P. Juškevičius Lietuvos sporto bendruomenei prisistatė rugpjūtį, kai Bulgarijoje vykusiame pasaulio jaunių irklavimo čempionate iškovojo aukso medalį.

„Tai buvo mano pirmas pasirodymas pasaulio čempionate, važiavau pasižiūrėti ką galiu. Visi varžovai atrodė pasiruošę, nė vieno nenuvertinau, kiekviename starte atidaviau viską, ką galėjau. Finale tikėjausi 1–4 vietos. Bet kai buvo paduotas startas, užsiėmiau trečią poziciją ir galvoju – viskas, turiu išlaikyti šią vietą. Tačiau ketvirtoje vietoje buvęs belgas pradėjo mane spausti, nenorėjau nusileisti ir gavosi taip, kad atplaukiau pirmas“, – auksinį finalą prisiminė irkluotojas.

Praėjusį savaitgalį P. Juškevičius varžėsi Europos jaunių čempionate, į kurį jau atvyko turėdamas pasaulio čempiono statusą. Miunchene vykusio čempionate finale lietuvis distanciją įveikė per 7 min. 24,02 sek. ir finišo liniją kirto antras.

„Nebuvo dviejų valčių, kurios buvo pasaulio čempionate – iškrito amerikietis ir pasikeitė vokietis, kurie rikiavosi 3–4 pozicijose. Tai lėmė mažesnę konkurenciją. Pats čempionatas vyko dvi dienas, kai pasaulio čempionatas – penkias. Pirmą dieną vyko kvalifikacija, antrą – pusfinaliai ir finalai. Labai suspaustos varžybos, sunkesnės nei pasaulio čempionatas. Važiavau žinodamas, kokie bus varžovai ir iškart tikėjausi medalio, nesvarbu – aukso, bronzos ar sidabro“, – kalbėjo sidabrą iš Vokietijos parsivežęs sportininkas.

Visgi pats pasaulio ir Europos čempionatų prizininkas savo laimėjimų nesureikšmina: „Tiek, kiek visko jau esi praėjęs – visas treniruotes, visas varžybas – iki pačio pasaulio čempionato, tai čia tik lašas jūroje. Tave visi sveikina, lyg būtum pasiekęs kažką labai reikšmingo. Bet palyginus su kitais čempionais, kurie yra suaugę, tai čia tik pati pradžia.“

Treniruotės, mokykla ir poilsis – tokiu ritmu jau ne vienerius metus gyvena 18-metis irkluotojas.

„Darbas prasideda žiemą, dirbame salėje, stiprėjame fiziškai. Vėliau, pavasarį, einame irkluoti ant vandens ir iki pat rudenio sportuojame – dvi treniruotės į dieną, šešios dienas per savaitę. Pasiruošimas užsitęsia, atsiranda žudanti rutina. Treneriai nori, kad išliktume sveiki, o aš pats atkreipiu dėmesį į tai, kad būtų kokybiškas darbas ir dar kokybiškesnis poilsis.

Dabar P. Juškevičiui prasideda ramesnis laikotarpis, kai nebereikia ruoštis svarbiausiems metų startams.

„Šis sezonas man jau baigėsi. Šiais metais startavau jaunių kategorijoje iki 19-os metų, o kitais metais pereisiu į jaunimo kategoriją iki 23-ejų metų. Ten penkeriais metais už mane vyresni sportininkai, tikrai nemanau, kad kažką galėčiau parodyti. Tiesiog treniruosiuosi, palaikysiu formą, galbūt sudalyvausiu kažkokiose varžybose ir žiūrėsime, kaip bus“, – artimiausius tikslus įvardijo irkluotojas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt