Sportas

2021.10.15 08:55

Ministerija skelbia dar vieną tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkursą

LRT.lt2021.10.15 08:55

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija skelbia dar vieną kvietimą šalies sporto šakų federacijoms, neįgaliųjų sporto organizacijoms teikti paraiškas jų organizuojamų tarptautinių aukšto meistriškumo sporto (TAMS) varžybų finansavimui gauti. Varžybų finansavimui preliminariai numatyta 100 tūkst. eurų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Sporto federacijos bei neįgaliųjų sporto organizacijos konkurse gali gauti dalinį finansavimą šiemet vyksiančioms ar jau įvykusioms tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms.

Varžybos turėtų atitikti nustatytas sąlygas: būti įtrauktos į atitinkamos tarptautinės ar kontinentinės sporto šakos federacijos oficialų sporto varžybų kalendorių, būti tokios sporto šakos ar sporto šakos disciplinos, kurios tarptautinė sporto šakos federacija yra pripažinusi Pasaulinį antidopingo kodeksą.

Į valstybės finansavimą pretenduojančios varžybos turi vykti Lietuvoje ir gali būti skirtos suaugusiųjų, jaunimo, jaunių ir (ar) jaunučių amžiaus grupėms, jas skirstant pagal tarptautinės sporto šakos federacijos amžiaus grupes. Varžybose turėtų dalyvauti ne mažiau kaip keturių šalių rinktinės komandinių žaidimų sporto šakose, individualiose sporto šakose – ne mažiau kaip aštuonių šalių atstovai.

Minimali vienam projektui skiriama suma siekia 3000 eurų. Ne mažiau kaip 10 proc. nuo numatytos sąmatos projekto įgyvendinimui privalo skirti patys jo vykdytojai. Varžyboms neįvykus, gautas valstybės lėšas privalu grąžinti.

Paraiškas tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkursui sporto federacijos ir organizacijos gali teikti iki lapkričio 5 d.

Su Tarptautinių aukšto meistriškumo sporto varžybų finansavimo konkurso būdu tvarkos aprašu galima susipažinti čia.

Pirmajame konkurse šįmet vasarą finansavimas buvo skirtas 24 tarptautiniams renginiams. Jiems finansuoti iš valstybės biudžeto skirti 1,2 mln. eurų.

2020 m. tarptautinėms aukšto meistriškumo sporto varžyboms finansuoti iš valstybės biudžeto buvo skirta 223 tūkst. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt