Sportas

2021.10.14 11:58

Kelio pabaiga? Simona Krupeckaitė mąsto apie karjeros pabaigą po UCI Čempionų lygos

Martynas Nesavas, LRT.lt2021.10.14 11:58

Legendinė Lietuvos dviračių treko atstovė Simona Krupeckaitė, kalbėdama apie startus UCI Čempionų lygos varžybose pateikė netikėtą žinią – startai šioje lygoje gali būti paskutiniai S. Krupeckaitės karjeroje.

„Manau, kad tai bus paskutinis mano startas. Manau, kad po to baigsiu po karjerą, yra tokios mintys“, – teigė S. Krupeckaitė.

Paklausta apie tai, ką veiks po to, kai pabaigs sportininkės karjerą S. Krupeckaitė teigė norinti duoti dviračių sportui ir likti jo dalimi.

„Politika yra įdomus dalykas. Pabandžiau šitos duonos, labai nusivyliau, Ne tiek savimi, bet tuo, kad sunku prisibelsti iki to, kas tiki tavo idėja. Visada buvau ir esu kovotoja ne už save, bet už kitus, tai darau žymiai labiau noriai. Pati esu pasiekusi viską, galiu gyventi ramiai, bet norisi dėl kitų, dėl vaikų kovoti, kariauti, daryti. Žinau, kiek sportas davė man, nenoriu, kad jis grimztų, norisi dabar kažką grąžinti Lietuvai, žmonėms. Sportas duoda ne tik pajamas, bet ir pasitikėjimą savimi, duoda sveikatos, noro daugiau siekti. Į politiką nenorėčiau, bet norėčiau kurti“, – kalbėjo S. Krupeckaitė.

Paklausta, ar norėtų prisidėti prie dviračių sporto federacijos veiklos S. Krupeckaitė atsakė su šypsena: „Oj ne...“.

„Dėl treniravimo – būtų man sunku išvažiuoti į varžybas. Organizuoti treniruotes yra viena, bet būnant treneriu reikia palikti šeimą, o man šeima yra pirmoje vietoje. Norėčiau dirbti su vaikais, rodyti jiems pavyzdį, nes suprantu, kad aš galėčiau pritraukti žmones. Bet atiduoti visą save treniravimui nesu pasiruošusi. Sportininkas be varžybų nėra sportininkas. Pas mus yra tiek problemų – neturime pakankamai varžybų, turime sudėtingas sąlygas sportuoti, reikia tiek daug visko pradėti. Norėčiau pasiimti vaikus ir juos treniruoti, bet su tuo tenka susitaikyti su aibe kitų problemų. Manau, kad gyvenimas mane pastatys ten, kur galėčiau save realizuoti dar kartą“, – dėstė S. Krupeckaitė.

Itin tituluota Lietuvos treko dviratininkė savo kolekcijoje turi aibę aukščiausios prabos pasiekimų. S. Krupeckaitė 2009 ir 2010 m. pasaulio čempionatuose iškovojo aukso medalius – 500 m atskiro starto lenktynėse, kuriose pagerino pasaulio rekordą ir keirino rungtyje atitinkamai.

Europos čempionatuose sportininkė iškovojo tris aukso medalius – 2012 m. jai tai pavyko padaryti komandinio sprinto ir keirino rungtyse, o 2012 m. aukščiausios prabos apdovanojimą iškovojo sprinto rungtyje.

Sportininkės kolekcijoje aibė sidabro ir bronzos medaliųiškovotų tiek pasaulio, tiek Europos čempionatuose. S. Krupeckaitė 5 kartus yra dalyvavusi olimpinėse žaidynėse.

„Patys smagiausi prisiminimai yra iš pasaulio čempionatų – tapau čempione ir rekordininke. Buvo vienas iš tikslų patekti penktą kartą į olimpines žaidynes, ten irgi pasidėjau pliusiuką“, – savo pasiekimus prisiminė S. Krupeckaitė.

Mintys apie startą Paryžiaus žaidynes S. Krupeckaitės galvoje sukosi, bet sportininkė teigė, kad sąlygos ir pasikeitęs varžybų formatas privertė priimti būtent tokį sprendimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt