2021.10.14 10:59

„Žalgirio“ pralaimėjimas Belgrade: pozityvo įnešęs Nebo ir vis dar savęs ieškantis Mudiay

Aivaras Katutis, LRT.lt2021.10.14 10:59

„Rungtynės trunka 40 minučių, ne 38“, – po savo debiuto prie Kauno „Žalgirio“ vairo priminė naujasis komandos treneris Jure Zdovcas.

Lietuvos čempionams trečiose Eurolygos sezono rungtynės vėl teko pripažinti varžovų pranašumą. Klampiose ir ne itin rezultatyviose rungtynėse „Žalgiris“ 61:73 krito prieš Belgrado „Crvena Zvezda“.

Vis dar be pergalių: naujas treneris „Žalgiriui“ nepadėjo įveikti Belgrado „Crvena Zvezda“

Tai buvo trečias „Žalgirio“ pralaimėjimas šiame sezone ir pirmas, kai komandai vadovauja J. Zdovcas.

Belgrade, kaip ir buvo galima tikėtis, dominavo gynyba. Po dviejų kėlinių komandos nebuvo peržengusios 30 taškų žymos – 29:27 pirmavo „Crvena Zvezda“.

Trečiajame kėlinyje vėl vyravo kietas žaidimas abiejuose aikštės pusėse. Varžovai bandė nutolti, tačiau „Žalgiris“ išliko rungtynėse. Ketvirtojo kėlinio viduryje komandas skyrė tik 2 taškai – 60:58. Visgi „Žalgiris“ per likusias 4 minutes sukrapštė viso labo 3 taškus, kai varžovai – 13. Rungtynių pabaigoje subyrėjusiam „Žalgiriui“ teko pripažinti varžovą persvarą.

Rungtynės, kurias buvo galima laimėti

„Nežaidėme blogai, bet nežaidėme ir įspūdingai. Išlikome rungtynėse 38 minutes, kas nebuvo lengva, bet paskutinėje dalyje, kai reikėjo perlaužti varžovus, mums pritrūko ir kokybės, ir kietumo, ir pasitikėjimo savimi“, – pagrindines pralaimėjimo priežastis vardijo J. Zdovcas.

„Žalgiriui“ tai buvo nerezultatyviausios rungtynės šiame sezone, tačiau tai visiškai nestebina – „Crvena Zvezda“ prieš tai sustabdė ir Stambulo „Fenerbahče“, ir Tel Avivo „Maccabi“ puolimą.

Kauniečiai, tritaškius metę 40,9 procentų taiklumu (9/22), susidūrė su problema baudos aikštelėje, kur varžovai buvo beveik nepralaužiami. „Žalgiris“ iš vidutinio nuotolio atakavo 42,4 proc. taiklumu (14/33), kai oponentai dvitaškius metė 55 proc. taiklumu (22/40). Šeimininkai iš toli pataikė tik 5 tritaškius (23,8 proc. taiklumas), tačiau susikūrė pranašumą kitose situacijose.

Jeigu „Crvena Zvezda“ brangino kamuolį ir išvengė dažnų klaidų, tai „Žalgiriui“ kamuolys iš rankų sprūdo gerokai dažniau – 14 klaidų prieš 7. Be to, varžovai išnaudojo savo jėgą po krepšiu – atkovojo 7 kamuoliais daugiau nei svečiai iš Kauno.

Visgi, net ir „Crvena Zvezda“ komandai eilinį kartą pademonstravus solidžią gynybą, „Žalgiris“ turėjo realius šansus iškovoti pergalę. Didžiausią viltį teikė Josho Nebo žaidimas – 14 taškų (6/8 dvit., 2/2 baud.), 10 atkovotų, 2 perimti kamuoliai ir 24 naudingumo balai.

Eurolyga per LRT. „Crvena Zvezda“ gynyboje įklimpęs ir puolime strigęs „Žalgiris“ krito Belgrade

Iš 30 minučių aikštėje praleidusio aukštaūgio, krepšinio eksperto Mindaugo Brazio teigimu, „Žalgiris“ galėtų išspausti dar daugiau, tačiau to padaryti kol kas neleidžia neužtikrintas gynėjų žaidimas.

„Nebo yra priklausomas nuo komandos draugų. Jis galėtų rinkti žymiai daugiau taškų, jeigu „Žalgiris“ turėtų agresyvesnius gynėjus, o Emmanuelis Mudiay būtų savo kondicijoje, daugiau įsiveržtų į baudos aikštelę ir dalintų perdavimus. Dabar didžioji dalis jo taškų buvo po puolime atkovotų kamuolių“, – „Eurolyga per LRT“ laidoje kalbėjo M. Brazys.

Joffrey Lauvergne`ui iškritus iš rikiuotės, J. Nebo tapo pagrindiniu komandos centru. Pasireikšti dvikovoje su „Crvena Zvezda“ gavo ir jaunasis Marekas Blaževičius – 6 minutės ant parketo ir 4 taškai.

„Manau, kad Marekas galėjo žaisti ilgiau, nes su juo „Žalgirio“ deficitas neaugo. Nebo sugrįžo į aikštę likus 8 minutėms, bet manau, kad per tą laiką Marekas dar galėjo gauti keletą minučių, taip Nebo būtų dar šiek tiek pailsėjęs ir davęs daugiau „Žalgirio“ žaidimui. Jis dar neturi įdirbio žaisti po tiek minučių, žaidžia aktyviai, bet su tokia rotacija jam gali iškilti problemų“, – pabrėžė M. Brazys.

„Žalgiriui“ išlikti kovoje dėl pergalės padėjo ir du svarbūs Tylerio Cavanaugh tritaškiai. Kauniečiai, supratę, kad baudos aikštelėje šansų neturi, daugiau atakavo iš tolimos distancijos. Tiesa, kelis sėkmingus T. Cavanaugh epizodus prie tritaškio linijos pakeitė nereikalingos pražangos.

„Cavanaugh išplėtė „Žalgirio“ žaidimą, kai „Crvena Zvezda“ užsidarė baudos aikštelėje. Jis laukė atsitraukęs prie tritaškio linijos ir tie taiklūs metimai padėjo išlikti rungtynėse. Tai buvo tikrai geras „Žalgirio“ momentas. Visgi tas pats Cavanaugh darė nemažai klaidų gynyboje, prasižengė situacijose, kur buvo galima to išvengti“, – dviprasmiškai puolėjo žaidimą įvertino M. Brazys.

Lemiamas rungtynių lūžis

Pirmoje rungtynių dalyje „Crvena Zvezda“ komandai didžiausią galvos skausmą kėlė J. Nebo žaidimas. Krepšininkas, pasinaudojęs savo jėga ir įspūdingu šuoliu, jau po dviejų kėlinių savo sąskaitoje turėjo 10 taškų ir 7 atkovotus kamuolius.

Šioje rungtynių atkarpoje Belgrado komandos vairininkas Dejanas Radonjičius į pikenrolo situacijas dažniausiai įtraukdavo savo 5-ąjį numerį, tačiau, supratęs, kad J. Nebo gynyboje tvarkosi pakankamai gerai, žaisti pikenrolą patikėjo ketvirtos ir trečios pozicijos žaidėjams.

Nikola Kaliničius ir Dejanas Davidovacas buvo tie žmonės, kurie svarbiu momentu patraukė į priekį „Crvena Zvezda“.

„Crvena Zvezda“, matydama, kad Nebo gerai tvarkosi po savo krepšiu, po pertraukos nusprendė žaisti pikenrolą su trečiu ir ketvirtu numeriu. Tai pasiteisino – vienas toks derinys „Žalgiriui“ kainavo 10 taškų. O kai rungtynės lygios, kiekvienas toks taškas yra svarbus. „Crvena Zvezda“ atrado būdą, kaip atakuoti, o „Žalgiris“ į tai atsakymų nesurado“, – varžovų taktinį manevrą pastebėjo M. Brazys.

Vėl daugiausiai laiko aikštėje praleidęs N. Kaliničius pirmoje dalyje nebuvo itin pastebimas puolime, tačiau įsivažiavo antroje pusėje ir tapo rezultatyviausiu rungtynių žaidėju. Serbas surinko 15 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pirmoje susitikimo pusėje „Žalgirį“ labiausiai baudė Nate`as Woltersas. Buvęs žalgirietis išnaudojo ūgį prieš Luką Lekavičių, atliko daug pavojingų prasiveržimų ir taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio. Tiesa, N. Woltersas strigo su pataikymu iš toli – pramesti visi keturi tritaškiai.

Neramus laukimas

„Žalgirio“ klubas, J. Zdovcas ir visi komandos gerbėjai vis dar laukia momento, kai savo potencialią puolime parodys skambiausias tarpsezonio pirkinys Emmanuelis Mudiay.

Pagrindinis „Žalgirio“ atakų organizatorius strigo „Crvena Zvezda“ gynybos gniaužtuose, nerado atsidengusių komandos draugų ir susitikimą, kuriame žaidė 16 minučių, užbaigė be taškų. E. Mudiay tris kartus netaikliai atakavo iš vidutinio nuotolio ir prametė vienintelį tolimą metimą. Amerikietis atliko 3 rezultatyvius perdavimus, tačiau mačą baigė su neigiamu naudingumo balu.

„Šiuo metu Mudiay nedaro jokio skirtumo nei gynyboje, nei puolime. Jis nesukuria persvarų nei sau, nei kitiems. Tokia komanda kaip „Crvena Zvezda“, kuri pasižymi fizine jėga, prieš jį ginasi agresyviai. Jis neturi jėgos pranašumo ir šansų juos apžaisti individualiai“, – pastabų žaidėjui turėjo M. Brazys.

J. Zdovcas šiame susitikime dažniau buvo linkęs pasitikėti Luku Lekavičiumi ir Mantu Kalniečiu, tačiau ir šiam duetui sunkiai sekėsi atakuoti bei kurti progas komandos draugams.

„Jūs žinote, kad visi, aš taip pat, norime iš jo daugiau, žinome, ką jis gali padaryti. Jis puikus vaikinas, geras žaidėjas, bet aš dar juo nepasitikiu. Šioje pozicijoje turime keturis žaidėjus. Kaip ir sakiau, išbandysime Nielsą antroje pozicijoje, nes jie turi aukštų stiprių vaikinų. Kai bandėme žaisti su dviem įžaidėjais, šiek tiek kentėjome. Emmanuelis nebuvo pagavęs ritmo“, – problemos neslėpė naujasis „Žalgirio“ treneris.

E. Mudiay per trejas pirmas Eurolygos rungtynes vidutiniškai rinko po 5,3 taško. Geriausiai susiklostė mačas Vilerbane, kur jis įmetė 12 taškų. Tiesa, tame pačiame susitikime E. Mudiay padarė penkias klaidas.