Sportas

2021.10.14 09:28

Dėl naujų traumų nerimavęs Zdovcas rado ir pozityvių dalykų: jie irgi turėjo kautis dėl kiekvieno taško

LRT.lt2021.10.14 09:28

Slovėnas Jure Zdovcas pirmose rungtynėse vadovaujant Kauno „Žalgiriui“ (0-3) nesuveikė kaip panacėja nuo visų kauniečių ligų. Be Joffrey Lauvergne`o pirmą kartą žaidę Lietuvos čempionai Belgrade 61:73 nusileido vietos „Crvena Zvezda“ (2-1) ekipai. Po mačo kauniečių treneris ieškojo pozityvių dalykų, bet atskleidė, kad komandoje yra naujų traumų.

„Nežaidėme blogai, bet nežaidėme ir įspūdingai. Išlikome rungtynėse 38 minutes, kas nebuvo lengva, bet paskutinėje dalyje, kai reikėjo perlaužti varžovus, mums pritrūko ir kokybės, ir kietumo, ir pasitikėjimo savimi. Bet kaip ir sakiau, neturėjome daug laiko, turime dvi rungtynes iš eilės. Susidariau gerą paveikslą. Galime atrasti ir teigiamų dalykų.

Žinojome, kad „Crvena Zvezda“ žaidžia labai kietai, kad bandys mus išmušti iš sistemos, iš ritmo. Jiems pavyko. Kartais pasigesdavau papildomo perdavimo, neturėjome žaidėjų, kurie gali prasiveržti po krepšiu ir įmesti lengvus taškus. Viskas priklauso nuo mūsų pikenrolo, staggerių. Varžovai neleido mums surasti lengvų taškų, bet vis tiek pataikėme keletą metimų, kurie būtini, norint laimėti išvykoje. Pabaigoje buvome šiek tiek išsigandę, neatsikovojome kelių kamuolių, kad išliktume rungtynėse“, – po mačo kalbėjo J. Zdovcas.

Slovėnas atskleidė, kad rungtynių metu bėdų pajuto Janis Strelniekas, traumą patyrė kapitonas Paulius Jankūnas, žaidęs tik kiek daugiau nei 7 minutes. Tiesa, iškart po mačo J. Zdovcas negalėjo pasakyti, kiek rimtos jų bėdos ir kokia prognozė prieš penktadienio mačą Pirėjuje su „Olympiakos“.

– Kokie dalykai komandos žaidime jums patiko, nepaisant pralaimėjimo?

– Mes pakeitėme pikerolo gynybą, ji veikė neblogai, nedavėme jiems daug lengvų metimų, jie irgi turėjo kovoti dėl kiekvieno taško. Turėjome žaidėjų, kurie atrodė taip, kaip ir būtina tokiose rungtynėse, bet mums trūksta žaidėjų, trūksta J. Lauvergne`o. Trūko jo kietumo, atkovotų kamuolių.

Deja, bet atrodo, turime naujų traumų, negaliu dar nieko sakyti, bet yra smulkių traumų. Matėte, Jankūnas negalėjo daug žaisti, Janis turi problemų. Nielsas karščiavo prieš rungtynes, nežinojome, ar galės žaisti. Tai nėra pasiteisinimai, bet tokiame mūšyje svarbus kiekvienas žaidėjas.

– Matėme N. Giffay`u žaidžiantį ketvirtoje pozicijoje.

– Taip, jis žaidėjas, kuris gali rungtyniauti visose pozicijose, ir antroje galėjo žaisti, nes turi reikiamą ūgį prieš šokią komandą. Išbandėme jį ketvirtu numeriu, kad išplėstume aikštę. Man jis tikrai patinka, bet kuriam treneriui jis patiktų.

– Kaip vertinate Josho Nebo pasirodymą?

– Tai vienas žaidėjų, kuris tikrai žaidė gerai, jis buvo puikus gynyboje. Žinoma, jis pavargo, nes žaidė dag tokioje atmosferoje, gal žaidė per daug. Pabaigoje išbandėme naujų dalykų, leidome Tylerį penktoje pozicijoje, kad išplėstume aikštę, atrastume tritaškių. Tai nepasiteisino.

– Kiek pakeisti komandos žaidime norėjote ir kiek pakeitėte prieš šį mačą?

– Paminėjau, kad pakeičiau gynybą, man patiko. Puolime aš šiek tiek pasimečiau, nežinojau komandos sistemos, net kai žinai sistemą prieš rungtynes, bet jų metu reikia greitų sprendimų. Pertraukėlių metu bandžiau pakoreguoti smulkmenas, bet nemanau, kad žaidėjai tai išpildė teisingai. Net jeigu ir įvykdėme, tai nedavė naudos, jie mus labai gerai išmušinėjo iš linijų, nuo užtvarų. Ką padarysi.

– Emmanuelis Mudiay antroje rungtynių pusėje žaidė tik kelias minutes. Kaip vertinate jo pasirodymą?

– Jūs žinote, kad visi, aš taip pat, norime iš jo daugiau, žinome, ką jis gali padaryti. Jis puikus vaikinas, geras žaidėjas, bet aš dar juo nepasitikiu. Šioje pozicijoje turime keturis žaidėjus. Kaip ir sakiau, išbandysime Nielsą antroje pozicijoje, nes jie turi aukštų stiprių vaikinų. Kai bandėme žaisti su dviem įžaidėjais, šiek tiek kentėjome. Emmanuelis nebuvo pagavęs ritmo.

– Kas gali būti kitaip komandos žaidime penktadienį?

– Būtu kvaila kažką labai keisti, neturime laiko. Antra, turime pamatyti, kas gali žaisti, kas pasirengęs 100 procentų. Turiu idėjų, ką galėčiau pakeisti puolime, nėra lengva tai padaryti taip greitai. Žaidėjams nėra lengva greitai prisitaikyti prie naujovių. Šiandien keli metimai buvo atlikti kiek per anksti, įsiveržę neatmesdavome kamuolio. Matėte, kaip Tyleris paprastai pelnė tritaškius. Tai buvo geros dalykas, dirbame ties tuo. Mums trūksta kietumo, kažkiek atletiškumo. Bet neatvažiavau čia ne verkti ir skųstis dėl bėdų, atvažiavau čia jų spręsti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt