2021.10.14 00:19

Trilerį su pratęsimu išgyvenusi „Barcelona“ palaužė „Olympiakos“

LRT.lt2021.10.14 00:19

Šarūno Jasikevičiaus diriguojama „Barcelona“ (3-0) trečiajame Eurolygos ture po dramatiškos ir pratęsimo pareikalavusios kovos 79:78 (10:17, 17:15, 28:15, 12:20, 12:11) palaužė pirmą pralaimėjimą patyrusį Pirėjo „Olympiakos“ (2-1) klubą.

Rungtynėse, kaip ir buvo galima prognozuoti, dominavo gynyba. Pirmajame kėlinyje „Olympiakos“ aikštės šeimininkams leido įmesti vos 10 taškų – 17:10. Antrajame ketvirtyje „Barcelona“ įsibėgėjo puolime, tačiau vis dar buvo už Pirėjo komandos nugaros – 27:32.

Trečiajame kėlinyje „Barcelona“ surengė spurtą, po kurio pranašumas išaugo iki 8 taškų. Katalonai buvo nesustabdomi puolime – pelnyti 28 taškai.

Visgi „Olympiakos“ nenuleido rankų ir ketvirtajame kėlinyje atstatė lygybę. Iki kėlinio pabaigos likus mažiau nei minutei „Olympiakos“ pirmavo 67:65, tačiau Kyle`as Kuricas stojo prie baudos metimų linijos ir dviem taikliais šūviais išlygino rezultatą. Paskutinė ataka priklausė „Barcai“, Cory Higginsas ėmėsi iniciatyvos ir atliko pergalę nulemti galėjusi metimą, tačiau jis tikslo nepasiekė ir kova persikėlė į pratęsimą.

Pratęsime geriau startavo „Barcelona“, tačiau paskutinę minutę vėl užvirė kova taškas į tašką. Iki pratęsimo pabaigos likus 22 sekundėmis dviem taikliais baudos metimais svečius į priekį išvedė Tyleris Dorsey – 78:77. Visgi jau kitos atakos metu „Barcelona“ kapitonas Pierre`as Oriola išprovokavo pražangą prie savo krepšio. Abu metimai buvo taiklūs ir „Barcelona“ pasiekė dramatišką pergalę.

„Barcelona“ Pirėjo „Olympiakos“ rungtynių gražiausi epizodai

Katalonų gretose ryškiausiomis spalvomis žibėjo Nikola Mirotičius, surinkęs 22 taškus ir atkovojęs 6 kamuolius.

„Barcelona“ lietuvis Rokas Jokubaitis aikštėje praleido 10 minučių ir įmetė 2 taškus. Gynėjas atliko tris metimus – du sykius atakavo nuo tritaškio linijos, sykį pataikė iš vidutinio nuotolio.

Thomasas Walkupas prieš savo buvusio trenerio komandą įmetė 6 taškus. Rezultatyviausias „Olympiakos“ gretose buvo Kostas Sloukas, surinkęs 14 taškų.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 22 (6 atk. kam.), Cory Higginsas 11, Brandonas Davieass 10, Nickas Calathes (13 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Kyle`as Kuricas.

„Olympiakos“: Konstas Sloukas 14, Tyleris Dorsey ir Aleksandras Vezenkovas po 12, Moustapha Fallas 11 ( 8 atk. kam.), Shaquielle`as McKissicas 10.